20. ročník Memoriálu Míši Urbana

V neděli 19.12. Pardubičky pořádali jubilejní 20. ročník a opět to bylo v nafukovací hale na Dukle

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů a hned 2 z toho byly z Pardubiček + dalších 5 hráčů jsme půjčili do nedalekých Mnětic :)

SK Pardubičky 2011

Nominace:

Brichta, Bydžovský, Hemerka, Smolík Dan, Stojánek Jakub, Stojánek Lukáš, Tamchyna, Víšek, Wawracz

Na začátku je třeba zmínit, že celá řada kluků byla na svém prvním halovém turnaji a kluci si nevedli vůbec špatně :)

Zápasy ve skupině:

SK - Opatovice     0:1

V prvním zápase jsme se utkali se soupeřem z Opatovic, kterého jsme snad ještě nikdy na žádném turnaji (jak halovém, tak venkovním) nepotkali. Jednalo se o narostlejší kluky, kteří se spíše než kombinací prezentovali důraznou a soubojovou hrou. Nám se bohužel branku vstřelit nepodařilo, soupeř jednou skórovat dovedl a tudíž z toho byla v úvodním zápase nejnižší možná prohra. 

SK - Rybitví     3:3   (Smolík, Stojánek Jakub, Tamchyna)

V tomto zápase se od začátku všechno vyvíjelo v náš prospěch a dokázali jsme se dostat až do tříbrankového vedení. Pak jsme bohužel na pár minutek přestali hrát a soupeři se podařilo vyrovnat a my již nebyli schopni vsítit rozhodující branku. Nutno říct, že nás v tomto zápase také dost podržel svými skvělýmí zákroky Lukáš v brance. Z klidného vítězství tak byla zbytečná remíza a v konečném zúčtování nám tyto 3 body velmi chyběly.

SK - Pardubice dívky     1:0   (Smolík)

V posledním zápase ve skupině na nás čekal výběr dívek z FK Pardubice. Většinu herního času jsme měli navrh, ale skórovat se podařilo pouze Danovi. Abychom měli ještě šanci postoupit ze skupiny do bojů o medaile, museli jsme vyhrát alespoň o 3 branky, což se nám nepodařilo (v posledním zápase naší skupiny navíc Rybitví remizovalo s Opatovicemi, takže i kdybychom vyhráli 25:0, tak bychom ve skupině skončili na třetím místě :) ).

Ve skupině jsme tak skončili na třetím místě a čekal nás zápas o konečné 5. místo.

Zápas o 5. místo:

SK - Paramo     1:2   (Smolík)

Vždycky je fajn skončit turnaj vítězstvím, kdy se předchozí nezdary hodí za hlavu a ve vzpomínkách zůstane vítězný pocit z posledního zápasu. To se nám bohužel tentokrát nepodařilo. Soupeře jsme nechali odskočit do dvoubrankového vedení a vzhledem k tomu, že za náš tým branku vstřelil pouze Dan, bylo z toho nakonec celkové šesté místo.

Hodnocení:

Jak již bylo zmíněno na začátku, na tento turnaj byli nominováni hlavně kluci, kteří si na podzim tolik nezahráli a byla to pro některé tak první zkušenost s halovým turnajem po delší době a pro někoho i úplně poprvé v životě :) I z tohoto důvodu tak chci pochválit všechny kluky, protože na hřišti vždy odvedli maximální výkon a také na střídačce svoje spoluhráče hlasitě podporovali (když už nemohli být bohužel přítomni diváci - rodiče). Velmi mile mě překvapil Honza Brichta, který odehrál parádní turnaj. Stejně tak mě potešil i Honza Bydžovský na kterém je každým zápasem vidět velké zlepšení. Svůj vysoký standard předvedl v brance Lukáš Wawracz, který předvedl opět několik famózních zákroků, kdy soupeř jenom mohl kroutit hlavou, jaktože míč neskončil v síti :) 

SK Pardubičky 2012

Nominace:

Bilý, Vltavský, Čimbora, Horký, Pacheco, Alex, Štědrý, Breň, Moravec

Zápasy ve skupině:

SK - Mnětice   1:5   (Horký)

Hned první utkání na celém turnaji bylo s pozdějším vítězem a tím, že kluci hráče z Mnětic dobře znali, tak někteří šli již do zápasu malinko poraženecky, což je ohromná škoda. Naše první čtyřka dokázala s Mněticemi velmi dobře držet krok a čtyřka druhá se snažila ze všech sil, ale kvalita soupeře byla nad naše síly. Já jsem moc rád, že se nám podařilo vstřelit branku.

SK - Lázně Bohdaneč   0:4

Druhé utkání pro naše mladé naděje a hned druhý finalista tohoto turnaje, takže se kluci opravdu učili od těch nejlepších soupeřů na tomto turnaji i přes mírné zklamání některých našich hráčů (je třeba jim neustále vysvětlovat, proč hrajeme s o rok staršími a co všechno jim to přináší a jak se díky tomu zlepšují). Ale i za to jsem rád, je vidět jak kluci chtějí vyhrávat a jak je to baví a jsou do toho zapálený.

SK - Paramo   1:3   (Horký)

Náš nejvyrovnanější zápas ve skupině a i když bylo Paramo po celou dobu utkání asi mírně lepší, tak mě se naše hra moc líbila. Hlavně v ní bylo vidět hrozně moc individuálních dovedností od kluků, že to jen nehrají na výsledek a nebouchají to do útoku, teď myslím především hru našich dvou obránců Vltavského a Čimboru a i našeho brankáře Bílého.

Zápas o 7.místo

SK - Pardubice dívky   0:1

Závěrečný boj jsme svedli s dívkami z Pardubic a děvčata si schovávala svůj jediný gól turnaje na toto utkání a já jsem za ně v tomto ohledu hrozně rád, škoda pro nás, že jsem z mnoha šancí nedokázali branku vstřelit a bohužel prohráli i své čtvrté klání.

Hodnocení:

Na tomto turnaji bylo opět 18 hráčů, kteří ještě na žádném halovém turnaji letos nebyli (někteří nebyli ještě na žádném halovém turnaji :-) ) a já jsem moc rád, že kluky můžeme takto točit a nenervovat se o výsledek a nebo i o nějakou ostudu (ač na místě posledním, tak bylo v našich zápasech vidět hrozně moc naučených věcí, šikovnosti, dovednosti a chuti do hry).
Všem moc děkujeme!

Závěrem bych chtěl pogratulovat klubu z Mnětic, který turnaj vyhrál a mnoho kluků se mohlo radovat (možná poprvé) ze zlatých medailí :-)
Já musím poděkovat a pochválit naše kluky, kteří za ně nastoupili: Haltuf, Čermák, Eichler, Dočkal, Kaluža
Byla na nich znát ohromná herní kvalita a šikovnost, jen tak dál!

Vložil: Radim Froš