První halový turnaj pro starší přípravku

V den, kdy chodí Mikuláš s čertem a andělem jsme odehráli náš první halový turnaj v této sezóně

V neděli 5.12. jsme se zúčastnili halového turnaje ve Sportovní hale Dašická. Turnaj byl pro ročník 2011 a mladší a provázeli ho přísná protiepidemická opatření. Z tohoto důvodu se bohužel do hlediště nemohli podívat žádní diváci, takže atmosféra byla po většinu turnaje velmi komorní.

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 celků, které byly rozděleny do 2 skupin po čtyřech. V základní skupině tak každý tým odehrál 3 utkání a první dva ze skupiny postoupili do bojů o medaile (semifinále), třetí ze skupiny A se utkal se třetím ze skupiny B o celkové páté místo a čtvrtí z obou skupin si to rozdali o konečné sedmé místo.

Nominace:

Biath, Čermák, Černý, Dočkal, Eichler, Haltuf, Mazuch, Smolík Dan, Vykoukal

Zápasy ve skupině:

SK - Pardubice U10     4:2   (3x Biath, Dočkal)

V prvním zápase nás čekali domácí Pardubice. Sice se jednalo o turnaj pro ročník 2011 a mladší, ale hned 6 z 9 kluků z Pardubic byli dokonce ročník 2013 (mladší přípravka), takže co se týká zejména fyzických propozicí, tak na tom byli naši kluci o poznání lépe. Individuálními schopnostmi však kluci z Pardubic nezaostávali, spíše naopak :) V zápase jsme poměrně rychle prohrávali 1:0 brankou z přímého volného kopu. Jsem rád, že to kluky nerozhodilo a podařilo se jim zápas vcelku rychle otočit a nakonec i dovést do vítězného konce. Dobrý vstup do turnaje :)

SK - Lázně Bohdaneč     1:2   (Dočkal)

V druhém zápase jsme dobře začali my a ujali se vedení po brance Vincenta. To však z naší strany bylo vše a od poloviny zápasu nás začala Bohdaneč přehrávat a nakonec byla tím šťastnějším týmem a dokázala vstřelit o jednu branku více.

SK - Dříteč     1:2   (Dočkal)

Velmi podobný byl i třetí zápas, kde znovu první branku utkání vstřelil Vincent. Dříteč se prezentovala spíše nakopávanými míči od svého brankáře a díky dvěma brankám jejich levého obránce (nutno podotknout, že velmi šikovného - byl zvolen nejlepším hráčem celého turnaje) skóre otočili. I přes náš záverečný velký tlak se nám již nepodařilo vyrovnat (vteřinu před koncem se po důrazu Honzy Biatha odrazil míč od spojnice soupeřovy branky) a témeř jistě jsme si uzavřeli postup do semifinále.

V posledním zápase naší skupiny mezi Pardubicemi a Bohdančí nás mohla dále do bojů o medaile posunout pouze výhra Pardubic 1:0, 2:1 nebo 3:2. K tomu výsledku nebylo vůbec daleko, jelikož Pardubice se poměrně překvapivě ujali vedení 1:0, které dlouhou dobu drželi. Bohdaneč potom stav utkání otočila, ale Pardubice nepřestali bojovat, podařilo se jim srovnat a měli spoustu šancí vstřelit rozhodující branku na 3:2, která by pomohla našim klukům do semifinále. Bohužel se tak nestalo a nás tak čekal zápas o celkově 5.místo.

Skupina A SK Pardubičky FK Pardubice U10 SK Sokol Dříteč SK Lázně Bohdaneč Skóre Body Pořadí
SK Pardubičky X 4:2 1:2 1:2 6:6 3 3.
FK Pardubice 2:4 X 1:2 2:2 5:8 1 4.
SK Dříteč 2:1 2:1 X 2:0 6:2 9 1.
SK Lázně Bohdaneč 2:1 2:2 0:2 X 4:5 4 2.
Skupina B SK Nemošice FK Horní Ředice SK Holice TJ Sokol Mnětice Skóre Body Pořadí
Sk Nemošice X 4:0 3:0 11:1 18:1 9 1.
FK Horní Ředice 0:4 X 1:2 5:0 6:6 3 3.
SK Holice 0:3 2:1 X 3:1 5:5 6 2.
TJ Sokol Mnětice 1:11 0:5 1:3 X 2:19 0 4.

Zápas o 5. místo:

SK - Horní Ředice     4:0   (3x Smolík, Černý)

Na tento zápas jsme si museli hodně počkat, jelikož náš poslední zápas ve skupině proti Dřítči byl celkově devátý v pořadí, tak souboj o konečné páte místo byl v pořádí až šestnáctý. To znamená, že mezi zápasy měli kluci zhruba hodinu a půl času. Trošku jsem se obával, že je takováto doba vyvede z koncentrace = budou dělat kraviny, honit se po celé tělocvičně a až pak přijde čas zápasu, tak budou všichni už na dně se silami :D To se naštěstí nepotvrdilo a v zápase jsme po celou dobu byli lepším týmem a po zásluze jednoznačně zvítězili, když se hatrickem blísknul Dan a branku přidal také Kryštof. 

Soupeře z Horních Ředic jsme vůbec neznali a když jsem koukal do systému fotbalové asociace, tak jsem ani nenašel, že by pro kategorii starší přípravky měli přihlášenou soutěž, pouze pro mladší přípravku a mladší žáky. Takže vlastně ani nevím s kým jsme se to utkali :) Podle vzrůstu a fyzických dovedností bych však rozhodně neřekl, že se jednalo o kluky z mladší přípravky :) Takže je dost pravděpodobné, že kluci z Horních Ředic ze starší přípravky hrají akorát přátelská utkání a zatím nehrají žádnou soutěž.

Hodnocení:

Pro kluky se jednalo o první halový turnaj po strašně dlouhé době (jestli jsem koukal správně, tak starší přípravka odehrála poslední svůj halový turnaj 15.února 2020) a vzhledem k tomu, že už vůbec netrénujeme v hale, ale pouze na umělé trávě, tak to bylo pro ně velmi náročné si zase zvyknout na jiné povrch a specifické podmínky. Poradili si s tím však velmi dobře a jenom škoda dvou velmi vyrovnaných zápasů s Bohdančí a Dřítčí, kde jsme rozhodně nebyli horším týmem. Kdybychom měli trošku víc štěstí, tak se kluci teď mohou doma mazlit s nějakou tou medailí :)

Kluky bych chtěl pochválit za přístup, bojovnost a snahu ve všech zápasech a také jim poděkovat, že i vzhledem k tomu, že jsem na ně byl sám (Martin poctivě studuje trenérskou licenci, aby byl ještě lepším a lepším trenérem :) ), tak po celý turnaj nedělali žádné vylomeniny, neběhali po tělocvicně a po šatnách jako šílenci, ale většinou seděli na tribuně a sledovali ostatní zápasy - samozřejmě vždycky se najde nějaká výjimka s telefonem v ruce :D. 

Celkové pořadí:

1) SK Sokol Dříteč
2) SK Nemošice
3) SK Lázně Bohdaneč
4) SK Holice
5) SK Pardubičky
6) FK Horní Ředice
7) FK Pardubice U10
8) TJ Sokol Mnětice

Nejlepší brankář: SK Lázně Bohdaneč

Nejlepší střelec: SK Nemošice - 11 branek

Nejlepší hráč: SK Sokol Dříteč


Vložil: Radim Froš