Jaroslav - "B"

Poslední letošní mistrovské utkání a třetí zápas na venkovním hřišti v řadě.

Sestava:

Číža
Pařízek J. (55 Hegyi), Martan (78 Kříž), Svoboda Matyáš, Čunderle
Froš, Hofman (45 Libánský), Pečinka, Robovský (60 Brus)
Kříž (70 Troják), Jonáš (K)

Jaroslav - SK "B"

2:4   (Froš, Martan, Krejčí, Jonáš)

Průběh utkání:

Do utkání jsme vstoupili chybou ve druhé minutě na naší pravé straně, kdy se jejich šikovný hráč (10 Jirout) dostal mezi třemi našimi hráči na velké vápno a přízemní tvrdou střelou všechny překvapil a Jaroslav vedla 1:0. To nás ale nedostalo do kolen, protože otáčení stavu 1:0 z posledních třech venkovních zápasů je naším denním chlebem. Otázkou je, zda bohudík (ukazuje to sílu našeho týmu) nebo bohužel, kdy je hloupé dát domácímu týmu takovouto "živou vodu" hned v úvodu. Náš tým od začátku utkání diktoval tempo hry a soupeř nás překonával pouze z překopávaných míčů za naší obranu, ale vyloženě ohrozit naší branku se mu již v první půli nepovedlo. Naopak naši kluci si pomalu vypracovávali tlak, ze kterého pramenily i naše dva rohy ve 32minutě, kdy se po krásném centru Hofmana prosadil na přední tyči dělovkou Froš a v minutě 38 obrátil skóre svým doslova nebojácným výskokem do centru (no bylo to uchem :-) ) Martan. Ještě větší klid na naše kopačky přinesla 43 minuta, kdy se trefil opět po centru, ale né rohovém, Krejčí a my šli do poločasu za výborného stavu 1:3.

Do poločasu druhého nastaly z naší strany dvě zásadní změny, do středu hřiště šel místo Hofmana (odehrál výtečné utkání a moc nám pomohl) Libánský a my jsme přešli na styl 4-5-1, který je nám nejbližší. Změna herního stylu a naše dobrá fyzička (dobrá na III třídu, jinak jsem nespokojen :D ) přinášela po celý druhý poločas ovoce, soupeře jsme až na pár minut k ničemu vážnému vůbec nepustili a začala to být přehlídka neproměněných šancí, které nás naštěstí toto utkání nemusely mrzet. Prakticky fotbalový okamžik století v Jaroslavy nastal v 50minutě, kdy milimetrový pas od Číži zalepil náš kapitán, sehrál ťukec na jeden dotek s Pečínkou a sám před brankářem uklízel na zadní tyč, od tohoto okamžiku za mnou chodil trenér domácích a chválil naše kluky a předváděnou hru (až na zmíněného Pečínku, kterého si pamatoval z minulého týdne, že je mával a občas zaznělo slůvko jako zm*d). Do konce utkání jsme kontrolovali hru a provedli opět všech pět střídání. Škoda jen okamžiku z 83minuty kdy jsme inkasovali (situaci jsem neviděl).

Hodnocení:

V Jaroslavy to bývají nejtěžší utkání v roce a jsem rád, že jsme ho po dlouhé době takto dobře zvládli. Utkání pozitivně ovlivnil i faktor, že nám pískali 3 rozhodčí a že kluci byli disciplinovaní, ačkoliv hra byla velmi tvrdá. Jsem rád, že se to obešlo bez zranění (až na bebíčko Hofmana, červené ucho Martana, pošlapaného Robovského a plíce nechajícího v Jaroslavy Pařízka :D ).

Tento tým je králem zimní sezóny (všech 40hráčů co za "B" nastoupilo).

Díky!

Vložil: Martin Svoboda