Drama na úzkém hřišti v Bělé až do posledních vteřin.

Zeman (Jonáš)

Bělá "B" - SK "B"

1:2   (Šprachta, Pečinka)

Průběh utkání:

Do utkání jsme vstoupili výborně a soupeře zatlačili od prvních minut na jejich polovinu, velmi dobrým pohybem všech hráčů a hrou především přes pravou stranu jsme se perfektně přizpůsobili úzkému hřišti v Bělé a dostávali jsme se k mnoha nebezpečným centrům a zpětným přihrávkám. Centry ale buďto bývaly přetažené a nebo je soupeř dokázal zblokovat, stejně tak mnoho náznaků střel z poza vápna bylo zblokovaných a když už jsme se dostali do opravdu velmi dobré pozice, tak jsme zakončení chtěli urvat na sílu, přitom stačilo "plackou k tyči". Do teď nerozumím tomu, z jakých důvodů jsme polevili a vybrali si velmi slabou desetiminutovku mezi 30-40minutou, kdy domácí tým převzal iniciativu a byl lepším týmem, měl několik ukvapených střel z hloubi pole (2x Boháček) a jednu stoprocentní šanci z jejich pravé strany, kdy mimo branku na přední tyč mířil Remeš. Konec prvního poločasu opět patřil našemu týmu a je ohromná škoda, že jsme nedokázali vstřelit branku z obrovského tlaku, protože kdo mohl tušit, k jakému dramatu se schyluje.

Do druhého poločasu přišli hned tři změny v sestavě a musím zdůraznit, že žádné střídání nebylo z důvodu kvality a jak Maršíček, tak Zeman odehráli výborný první poločas a i Kubista podal nadstandartní výkon na třetí třídu. Střídající hráči se mohli prosadit hned v páté vteřině druhého poločasu, kdy míč zatáhl na levé straně Šprachta a jeho centr jen o centimetry minul Dojčán. Podobný obraz hry byl k vidění až do 59 minuty, kdy se soupeř ojediněle dostal na naši polovinu a vytěžil rohový kop po jehož odvrácení se míč odrazil k Bakulemu a jeho střelu přizvedl do šibenice tečí Libánský a golman Číža nemohl absolutně nic dělat. Od tohoto okamžiku byla na nás znát nervozita a místy jsme přihrávky uspěchali a byli nepřesní a nebo zbytečně hledali finální dlouhé balony za zhuštěnou obranu. Vývoj utkání jsme se snažili změnit v 66 minutě, kdy šel na hřiště Brus a my změnili rozestavení na 4-4-2. Soupeř od té doby hrál absolutní obranu a musím říct, že jsme měli velké obtíže si vypracovat šance a když už jsme měli tutovku, tak jsme vybrali špatné zakončení a nebo nás vychytal výborně chytající Jiran. "Prokletí" jsme zlomili až v 86 minutě, kdy pronikl po pravé straně ze strany Šprachta a z malého vápna dokázal míč dostat do brány (přes pomoc a tečování obránců). Soupeř chytře zdržoval hru a i díky ošetřování golmana rozhodčí nastavoval 4 minuty, které jsme chtěli odehrát v rozestavení 3-4-3, nebylo nač čekat. Hned po pár vteřinách v 90+1minutě se trefil Pečinka a euforie mohla propuknout. Po této brance jsme opět přešli do herního stylu 4-5-1 a již v poklidu dohráli utkání. Nutno informovat, že zlomový okamžik přišel v 85minutě, kdy se zranil jejich asi nejlepší hráč Bakule a soupeř dohrával v desíti lidech.

Hodnocení:

Opět se ukázalo, že zápasy na malých venkovních hřištích (Býšť 1-1) nám dělají problémy, pokud zápas nerozhodneme rychle již v prvním poločase (Ostřetín 2-9), tak můžeme mít zbytečné starosti. Zápas se nedá hodnotit jinak než v emocích, kdy se nám podařil parádní obrat a věřím, že to maximálně posílilo týmového ducha do posledních dvou venkovních podzimních utkání. Pochvala a poděkování patří všem hráčům nejen v poli (to je jen špička ledovce "B" týmu, kluci, kteří jsou aktuálně na hřišti), ale i mimo hřiště. Kvalitní tréninkové jednotky, účasti na nich, dobrá parta a silný týmový duch rozhodují podobná utkání, polovina týmů, by se na to v 85minutě vykašlala, ale Pardubičky "B" bojovali do poslední vteřiny a věřili v obrat.

Velmi dobré utkání odehrál za první poločas Zeman a Maršíček M. s Maršíčkem T.
V poločase druhém odehrál výborně Jonáš a za celé utkání zaslouží pochvalu Pech a kvalitně se vrátil Hátle.

Ještě si dovolim statistickou poznámku, že do základní sestavy v tomto utkání nastoupilo: