I třetí domácí utkání přineslo naší rezervě plný počet bodů.

Svoboda Martin (29 Maršíček Michal), Brus (59 Hegyi), Pospíšil, Hátle, Jonáš (K) (59 Kříž)
Krejčí (65 Troják)

7:3   (3x Krejčí, 2x Hátle, Brus, Troják)

Průběh utkání:

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a od prvních minut jsme byli jasně lepším celkem, který téměř pořád drží balon a vytváří si šance a gólové příležitosti. Již v sedmé minutě otvíral skóre Brus a po brance Hátleho přímo z rohového kopu ve 24 minutě se mohlo zdát, že je prakticky hotovo. Soupeř ale ukázal svoji bojovnost ve třicáté minutě a po našich chybách z brejkové situace snížil na 2:1 a tento výsledek vydržel až do konce prvního poločasu.
Ve druhém poločase se hned třikrát během deseti minut prosadil Krejčí (z toho dvakrát hlavou) a tím jsme soupeře zlomili definitivně, na 6:1 zvyšoval po krásné akci na pravé straně Hátle. Pak ale přišla desetiminutovka od 77 do 87 minuty, kdy soupeř snížil na 6:3. Konečnou podobu na 7:3 upravoval Troják, který se ze tří posledních zápasů v každém trefil a potvrdil svoji dobrou střeleckou formu a my mohli slavit vítězství.

Zhodnocení:

Před samotným hodnocením je ještě třeba podotknout, že snad poprvé v Pardubičkách nastala situace, že trenér musel před utkáním sdělit 7 hráčům, že se nevejdou ve třetí třídě ani do dresu, tímto děkuji klukům:
Pařízek, Karlík, Kubista, Libánský, Martan, Dojčán a Havelka

Hodnocení zápasu bych začal hned ostrou kritikou, protože kdo utkání viděl, tak ví, že skóre 7:3 je vlastně pro Pardubičky ostudou, ale věřím, že pokud si mají stopeři (obránci) vybrat slabší chvilku, tak raději teď za stavu 6:1 než jako tomu bylo v Holicích za stavu 2:1 v 89minutě na 2:2. Mrzí mě, že jsme jejich útočníky nebyli od půlky schopný vycouvat a ubránit pozičně.

Od první minuty jsme soupeře přišpendlili na jejich polovinu a většina brankových příležitostí vedla přes strany, ale finální centry byly skoro vždy řešeny vzduchem a vlastně úplně naprd. Navíc byla k vidění ohromná nekoncentrovanost v zakončení, kdy i 100% šance jsme nedokázali proměnit (kolikrát ani zakončit) a hraničilo to s lehkovážností (za mě stejný prohřešek, jako obdržená branka). Kdybychom od první minuty hráli trpělivě-pozemi-kombinačně přes kraje a soustředili se na zakončení, musel by první poločas skončit pět-šest nula a do druhého poločasu mohlo naskočit všech pět náhradníků (i toto je třeba si uvědomit).

Ve druhém poločase byly k vidění v úvodu hned čtyři branky Krejčího (kdy jedna nebyla uznána pro ofsajd) a tím se hra soupeře prakticky rozpadla a naši kluci měli mnohem více prostoru a času pro kombinaci. O to více mě mrzí dvě obdržené branky, kdy byl soupeř za druhý poločas na naší půli asi jen čtyřikrát a z toho dvakrát vyloženě omylem, a i přes to dokázal vstřelit dvě branky.

Chtěl bych poděkovat posilám Frošovi, Pospíšilovi a Krejčímu, vaše přítomnost byla na hřišti velmi cítit, Radim dobré náběhy z pozice beka, Pospíšil velmi dobrá poziční hra ve středu hřiště a Krejčí udržel míče a blejsknul se hattrickem. Prakticky každý hráč na place odehrál svůj vysoký standart a jako tým jsme odehráli vítězné utkání.