2. podzimní kolo miniligy

V sobotu 11.9. jsme odehráli další kolo krajské miniligy na pěkném stadionu v Hlinsku.

V Hlinsku se hrálo za pěkného teplého sobotního počasí. Soupeřem nám tentokrát byli domací Hlinsko, Česká Třebová a Choceň, což se ukázalo, že jsou týmy velice kvalitní.

Nominace A:

2011: Cejnar, Čermák, Černý, Dočkal, Eichler, Haltuf, Smolík Dan, Stojánek Jakub, Vykoukal

SK - Hlinsko     2:11   (Čermák, Dočkal)

V prvním utkání jsme změřili síly s domácím výběrem. Nutno říct, že soupeř byl velmi kvalitní. Jejich hra byla plná příhrávek, náběhů a přesné střelby. My jsme první zápas tak trošku ještě prospali a bohužel jsme nebyli schopni se hře soupeře vyrovnat. Náš výkon srážel nedostatečný důraz v osobních soubojích a také v rychlosti práce s balonem. Místo 2 nebo 3 doteků jsme míč drželi na kopačkách vždycky o dotek nebo dva navíc a museli tak podstupovat spoustu soubojů, ze kterých jsme bohužel ve většině případů odházeli jako poražený.

SK - Česká Třebová     2:5   (Cejnar, Dočkal)

V tomto zápase nás může mrzet začátek, kdy jsme soupeře pustili do tříbrankového vedení, které se nám již nepodařilo dohnat. Kluky jsem upozorňoval na to, že Česká Třebová hrála druhý zápas bez přestávky a že by mohli být více unavení než my, jelikož my měli zápas pauzu a že tedy na ně mají hned od začátku vletět a vstřelit nějaké branky. Stal se ale úplný opak a soupeř rychle vedl 3:0. Poté se průniku a přihrávce před téměř prázdnou branku prosadil Dočkal a vypadalo to, že bychom mohli s vývojem utkání ještě něco udělat. Bohužel jsme neproměnili samostatný nájezd na brankáře a z protiútoku jsme v posledních vteřinách prvního poločasu znovu inkasovali. Místo stavu 2:3 jsme tak najednou prohrávali 1:4. V druhém poločase už každý tým vstřelil pouze jednu branku, kdy nám se opět podařilo po pěkném průniku a vydařeném centru skórovat do odkryté branky. V příštím zápasech by to jenom chtělo víc takovýchto povedených akcí :)

SK - Choceň     12:2     (4x Smolík, 3x Dočkal, 2x Cejnar, 2x Stojánek, Čermák)

Posledním soupeřem byli kluci z Chocně. Ty ve svém druhém zápase hráli 5:5 s Českou Třebovou, takže jsem očekával další těžký duel, což v prvním poločase ještě jakžtakž platilo. Více ze hry jsme ale měli my a poločas skončil 2:1 v náš prospěch. V druhém poločase už však na hřišti bylo pouze jeden tým a to ten náš :) Své sobotní střelecké trápení protrhnul Dan Smolík a nakonec se mu jenom ve druhém poločase podařilo vstřelit 4 branky, čímž byl odměněn za svou bojovnost a snahu :) Jsem rád, že jsme sobotní fotbalový den v Hlinsku zakončili pohodovou výhrou a kluci tak mohli jet domů s dobrou náladou :)

Hodnocení:

První zápas se hodnotí těžko, protože jsme se skoro vůbec nedostali do hry a míč jsme na svých kopačkách moc často neměli. Poločas s Českou Třebovou také ještě nebyla žádná hitparáda, ale druhého poločasu už kluci hráli velmi dobře. Zjistili, že hrát se dá opravdu skoro s každým a když budou mít zdravé sebevědomi a na hrišti plnit pokyny trenérů, tak mohou příště porazit klidně i to Hlinsko :) Pochválit bych chtěl Davida v brance, který to neměl vůbec jednoduché, když poprvé nastoupil za "Áčko" a popasoval se s tím velmi dobře. Ve všech zápasech neúnavně bojoval Dan Smolík a vytvářel tak spoustu šancí pro své spoluhráče. A taky bych chtěl velmi pochválit Honzu Vykoukala, který se k nám připojil až po prvním utkání a zvládnul to naprosto bez problému a s velkým přehledem :) Jen tak dál ;)

Nominace B:

2011: Bílý, Cejp, Stojánek L., Víšek, Douda, Kudláček, Bydžovský, Adamů

2012: Čimbora, Bořek, Horký

SK - Hlinsko   2:7   (Douda, Kudláček)

Hned na začátek jsme hráli s domácím Hlinskem. Bylo to velmi dobré utkání pro tuto béčkovou kategorii, kdy Hlinsko hrálo velmi pěkný kombinační fotbal bez zbytečného nakopávání a my jsme se snažili o totéž. Po celou dobu utkání bylo Hlinsko asi lehce šikovnější, ale zápas rozhodli vždy začátky obou poločasů, kdy jsme pokaždé dostali dva slepené góly. Nejprve na 0:2, kdy v prvním poločase snižoval Douda na 1:2 a poločas (hrálo se 2x22minut :-) ) skončil výsledkově velmi vyrovnaně. Pak se bohužel opakovala situace ze začátku utkání, kdy jsme zase dostali dvě zbytečné branky na 1:4 a to bylo pro psychiku a pohodu našich kluků hodně. Na 2:4 snižoval Kudláček, ale soupeř dokázal svůj náskok pohlídat.

SK - Česká Třebová   10:9   (3x Víšek, 2x Douda, 2x Kudláček, 2x Horký, Bydžovský)

Pro nás nejlepší utkání z celého turnaje, ani né tak díky výhře, ale díky velkým zkušenostem, co si kluci ze zápasu mohli odnést (žádný zápas není prohraný, hraje se do posledního hvizdu rozhodčího) a také si kluci ze zápasu mohli odnést ohromný příval radosti a štěstí. Utkání se začalo vyvíjet velmi dobře, kdy jsme byl mile překvapen, jak soupeře přehráváme a šli jsme do vedení 1:0, soupeř skóre otočil na 1:2, ale srovnával na 2:2 Bydžovský. Jak jsme do té doby hráli pěkně, tak se nám od této branky hra totálně rozsypala a Třebová nás ve všech herních činnostech přehrávala a zaslouženě dávala branky. poločas byl 2:5 a na začátku druhé půle jsme dostali další dvě branky na 2:7 a zdálo se být po zápase. Ukázalo se však, že u přípravek a u dětí je vše možné a kluci zaveleli k neskutečnému obratu, kdy jsme začali snižovat až se nám podařilo vyrovnat na 7:7 a bylo nás celé hřiště a Třebovou jsme přehrávali. To by ale nebyl fotbal, kdyby to nebylo drama až do konce, kdy Třebová vstřelila dvě branky na 7:9 a zdálo se být hotovo. kluci opět zapli a nenechali se položit a utkání otočili na 10:9 a všichni jsme se radovali jako bychom vyhráli ligu mistrů :-)

SK - Choceň   3:11   (Adamů, Horký, Bydžovský)

Choceň na nás vlítla jako velký vítr a rychle to bylo 0:6, nedokázali jsme zachytávat pohyb a přihrávky soupeře a ten pěkně kombinoval na naší půlce a dával krásné branky na naši věkovou kategorii. My jsme až ke konci poločasu zjistili, že jak je Choceň šikovná v útoku, tak naopak v obraně to je slabší a dělají chyby a byly pasáže zápasu, kdy jsme je přehrávali. Takže i když je výsledek hrozivý, zápas to nebyl z naší strany tak špatný.

Hodnocení:

Velmi kvalitní a dobrý turnaj, pro naše kluky (i přes prohry) hodně cenných zkušeností. Kluci hráli jeden za druhého a snažili se o kombinační hru bez nakopávaní, za to chválím. V bráně se mi líbil Bílý, který mnoho gólů pochytal a tým hodně podržel, vybral si jen asi dvě slabší chvilky díky jeho oblíbené nepozornosti :-) , dobrý turnaj odehrál i Horký a Adam Víšek dával ze střední zálohy krásné průnikové přihrávky po zemi za obranu soupeře na nabíhající kluky. Nejvíce se turnaj za mě povedl Vykoukalovi, velmi příjemné překvapení a po prvním utkání jsme ho přesunuli do "A".

Vložil: Radim Froš