1. kolo Miniligy přípravek v Pardubičkách

Neděle 5.9.2021 byl po dlouhé odmlce první turnajový den pro kategorii přípravek.

Hráli jsme na domácím hřišti od 9:00 do 13:30 za účasti Pardubic, Svitav a Moravské Třebové. Kluci sice absolvovali soustředění (příměstský tábor), ale trénink jsme měli zatím jen jeden a bylo to na výkonu znát. Výkon byl hodně bojovný, ale plný nepřesností a zbytečných chyb. Máme na čem pracovat (a to je moc dobře!!! :-) od toho přípravky jsou.

Nominace A:

2011: Wawrzacz, Biath, Čermák, Eichler, Cejp, Černý, Cejnar, Smolík Dan, Stojánek Jakub

2012: Klička, Horký

SK - Pardubice
4:7 (2x Stojánek J., Černý, Horký)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, kdy jsme z první střeli na bránu hned šli do vedení 1:0 díky Stojánkovi. Soupeře to neopařilo a svoji kvalitní hrou nám hned za druhé střídání vstřelil tři branky a to byl rozhodující okamžik zápasu. Pardubicím se na turnaji dařilo nejvíce a všechna utkání vyhrála, s námi to měli ale zaručeně nejtěžší a jsem na kluky pyšný, že po jednom jediném tréninku dokázali držet krok a snažili se o kombinační hru a né o nakopávání.

SK - Svitavy
0:2

Se Svitavami jsme odehráli velmi kvalitní utkání a po celou dobu utkání jsme byli mírně lepší. Soupeř má několik šikovných hráčů a snaží se hrát fotbal, z přibližně pěti šancí dokázal za 36minut vstřelit dvě branky, my jsme šancí měli nepočítaně břevna, tyčky... a kdybychom s nimi hráli do dnes, asi bychom branku nevstřelili :-) i přes prohru jsem kluky pochválil.

SK - Moravská Třebová
7:3 ( 2x Stojánek J., 2x Cejnar, Eichler, Smolík Dan, Černý)

Moravská byla asi nejslabším soupeřem na turnaji, né kvůli kvalitě, ale kvůli únavě, bohužel přijela s málo hráči a kluci hrají tři zápasy po 2x18minutách, což je 108minut, navíc bylo velmi slunečné a teplé počasí. Kluci si asi mysleli, že se soupeř porazí sám a po zásluze nás potrestal, kdy vedl už 0:2, my jsme ale zápas dokázali otočit a kluci si posledním utkáním jistě zvedli náladu a morálku do tréninků a příštích nominací.

Nominace B:

2011: Bílý, Douda, Haltuf, Kudláček, Mayer, Mazuch, Smolík David, Stojánek Lukáš

2012: Bořek, Čimbora, Vltavský

SK - Pardubice     2:13   (Bílý, Mayer)

Do prvního utkání jsme vstoupili dobře a po střele Mayera se ujali vedení. Následně se nám ještě podařilo srovnat na 2:2. Od té doby ale Pardubice pevně převzali otěže zápasu a nám už se branku vstřelit nepodařilo. Co mě trochu mrzí bylo to, že někteří kluci to za stavu 2:4 vzdali a říkali, že už nemáme žádnou šanci. To jsme si po zápase vyříkali a v následujících zápasech už jsem viděl odhodlaný tým plný kluků, kteří se snažili v každém svém střídání odvést maximum.

SK - Svitavy     4:3   (3x Mayer, Stojánek)

První poločas druhého zápasu jsme zvládli skvěle a po brance Lukáše a dvou brankách Eliáše jsme vedli 3:0. Kluci mnohem lépe plnili pokyny a bojovali jeden za druhého. Najednou jsme tedy na hřišti neměli 5 individualit, ale jeden tým :) Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale díky třetí brance Eliáše v zápase jsme nakonec dokázali utkání dovést do vítězného konce.

SK - Moravská Třebová     9:2   (5x Douda, Mayer, Smolík, Stojánek, Vltavský)

V poslední zápase nás čekal soupeř zřejmě nejlehčí, což bylo ale také způsobeno tím, že v neděli bylo velké teplo a soupeř měl po celý turnaj pouze jednoho hráče na střídaní, takže kluci z Moravské Třebové byli už úplně vyřízení. V tomto zápase se střelecky vyznamenal Matyáš Douda, když zvládnul rozvlnit síť soupeře hned pětkrát :) Bylo z toho tedy pohodové vítězství a hezké zakončení nedělního zápolení :)