Starší dorost Pardubičky - Heřmanův Městec 5:1

Na rozdíl od 'A' týmu si v sobotu ráno poradili naši starší dorostenci s týmem Heřmanova Městce 5:1 po ( lehce nevýrazném poločase 2:1 )

Pardubičky - Heřmanův Městec  5:1 ( poločas 2:1 )

Branky : Studýnka , Bobek , Menšl , Bažant , Ficek

Sestava :  Scháněl

Vojtěch   Menšl   Bažant    Oberreiter

Kolář   Bobek   Hegyi   Ficek

Studýnka     Stejskal

Stř. - 34 min. Špiroch za Stejskala , 46 min.Vltavský za Koláře , Ťuťálek 75 min. za Studýnku , 79 Němeček za Oberreitra

K dnešnímu utkání přijel soupeř , který byl v tabulce hned za námi a musím říci , že minimálně po stránce fyzické byl vyrovnaným soupeřem a především v první polovině utkání nás zlobil , neboť vyhrával většinu osobních soubojů.

Za slunného počasí jsme vstoupili do utkání , ve kterém nás nečekalo nic lehkého. Hned od počátku jsme chtěli soupeře zatlačit, což se nám podařilo a v 7 minutě jsme šli po brance Studýnky do vedení. Po vedoucí brance se hra vyrovnala a soupeř se pomalu dostával do utkání. Zhruba od 20 minuty měl navrh , protože vyhrával osobní souboje a po jedno takovém  se dostal k vyrovnání. To po chybné malé domů Bažanta soupeřův útočník přeloboval vyběhnutého brakáře Scháněla. Nevýrazný poločas jsme přeci jen vyhráli , když po důrazném dohrání míče byl ve vápně faulován Špiroch a penaltu proměnil s přehledem Bobek.

Po důrazné domluvě v kabině přišlo zlepšení . Soupeři jsme se vyrovnali v osobních soubojích, přidali více klidu v rozehrávce a především jsme proměnili standartní situace v rozdílové branky. Nejprve po rohu , který velmi dobře zahrál Bobek , když míč posadil na hlavu Bažanta , který s přispěním Menšla zvýšil vedení na 3:1 . O dvě minuty později se Bažant dostal znovu do podobné situace ovšem z druhé strany po rohu Oberreitra a tentokrát už byl autorem 4 branky on sám. Závěr utkání byl už v naší režii a pátou branku přidal po samostatné akci s levá strany Ficek .

Za druhý poločas zaslouží hráči lehkou pochvalu . Nutno říci , že soupeř byl fyzicky zdatný a myslím i dobře organizovaný. Letos se zdá , že v soutěži není lehkých soupeřů a pokud hráči nepřistoupí k utkání s pokorou a koncentrovaností může se stát že narazí.

Příští utkání hrajeme na půdě letos dobře hrajícího týmu Litomyšle.

Vložil: Stanislav Procházka