Valy - "B"

Tři body z Valů jsou doma

Sestava:

Vahlstrom
Dojčán, Svoboda Matyáš (68 Kříž), Hegyi, Čunderle
Svoboda Martin (K) (61 Zeman), Pečinka, Hátle, Svoboda Lukáš, Šprachta (73 Pařízek)
Troják (46 Maršíček)


Valy - SK Pardubičky "B"
1:7 (vlastní branka, Troják, Dojčán, Čunderle, Pečinka, Šprachta, Kříž)

Průběh utkání:

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se po individuální chybě v naší obraně dostali ve třinácté minutě do vedení 1:0. Tato branka jim vlila sílu do žil a musím objektivně říci, že díky své jednoduché hře nás přibližně dvacet minut přehrávali a náš tým byl mírně opařený. I tak jsme měli v první půli mnoho šancí na vyrovnání, které přišlo až v 42minutě po pěkné kombinaci na pravé straně, kdy po centru dotlačil do sítě míč Troják.
Ve druhém poločasu jsme soupeře prakticky do ničeho nepustili a díky rychlé brance v padesáté minutě Dojčána (vlastní branka) se nám do puntíku povedlo naplnit připravovaný scénář z poločasu, dát rychlou branku. Tato branka otevřela "stavidla" a prakticky každých pět minutě se nám až do konce utkání podařilo vstřelit jednu branku na konečných 1:7.

Zhodnocení:

Největší síla našeho týmu se ukázala ještě před utkáním. Asi největší přednost našeho "B"-týmů tkví v jeho šíři. Z utkání byli omluveni tři hráči základní sestavy (Maršíček, Jonáš, Brus) a 2002 Kubista. Před utkáním se nám zranili (onemocněli) tři další nominované posily (Robovský, Martan, Libánský), což je sedm velmi kvalitních hráčů. Do sestavy se nám tedy v pravý čas vrátili Kříž a Karlík. Asi není žádný jiný tým ve třetí třídě, který by i přes tolik omluvenek odjel na zápas s pěti hráči na střídačce, navíc s hráči, kteří když zasáhnou do utkání, tak tým oživí a posilní a neoslabí ho. Tím se pomalu dostávám k zhodnocení samotného utkání, kdy každé naše střídání hru zlepšilo, naopak soupeře každé střídání spíše oslabilo.

Celé utkání ovlivnila kvalita hřiště, kdy byl trávník hodně přerostlý a míče všem zůstávaly doslova schované v trávě. Ve Valech je velmi dlouhé hřiště a první poločas z naší strany hraný na jednoho útočníka dával čas a prostor stoperům soupeře překopávat naši obranu. My jsme se do šancí snažili dostávat kombinací, ale přijde mi, že jsme si celý první poločas zvykali na těžkost terénu. Během prvního poločasu jsme dokázali svoji hrou a kvalitou soupeře unavit, což se projevilo v poločase druhém.
Do druhého poločasu jsme udělali zásadní změny v rozestavení a ve stylu naší hry, vysunuli jsme Šprachtu s Dojčánem do útoku a stopery dostávali pod tlak. Změna rozestavení, unavenost soupeře (naše kvalitní lavička) a první dvě branky v druhém poločase se ukázaly jako rozhodující faktory pro naši výhru. Jsem rád, že v utkání dal své první branky:
Dojčán
Šprachta
Pečinka
Kříž
Čunderle

blahopřeji.

V utkání nás v rozhodujících okamžicích za stavu 1:0 podržel Vahlstrom. Kvalitní náběhy měl z pozice obránce Čunderle, dobré utkání odehrál Svoboda Matyáš a Dojčán. Naopak za očekáváním zůstal Svoboda Lukáš a Martin.  

Vložil: Martin Svoboda