A-tým prohrál v 5. kole těsně 1:2.

vs.

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - SK PARDUBIČKY

2 : 1 (1:0)

Branky: 32. Kamený, 68. vlastní (Bartoníček) - 85. Norek z pen. Rozhodčí: Zavřel (Schmeiser, Depeš). ŽK: 1:2. Diváků: 250

SESTAVA

Číža - Froš, Suchochleb (89. Ficek), Bartoníček (73. Bažant), Norek - Štědrý (46. Špidlen), Hofman, Pospíšil, Tuťálek (80.Havelka) - Valenta (46. Krejčí), Knyshov

Znovu po roce se naši hráči představili v Moravské Třebové, odkud naposledy odvezli tři body za výhru 3:1. Optimisticky naladěný tým tak pomýšlel i tentokrát na nějaký bodový zisk. Vše ale mělo být jinak...

Již v 5. minutě utkání se do úniku po levé straně dostal Knyshov, ale z úhlu nastřelil pouze rukavice domácího brankáře. Další zajímavá situace byla k vidění až ve 32. minutě a bohužel pro nás byla gólová. Po rozehraném přímém kopu se k míči dostal Kamený, obtočil se okolo Bartoníčka a střelou doporostřed branky propálil Čížu - 1:0. Ve 38. minutě se představil také dozorčí nad celým utkáním, když byl zcela evidentně ve vápně faulován Knyshov, ale píšťalka zůstala němá. Ještě v téže minutě se dostal Knyshov k zakončení hlavou, ale jeho pokus šanci na úspěch neměl.

V 67. minutě zahrávali domácí přímý kop z pomezní čáry, cca 40 metrů od branky. Vysoký centrovaný míč lehce tečoval hlavou Bartoníček, a ten následně zapadl za záda Čížy - 2:0. V 85. minutě byl ve vápně faulován Krejčí a tentokrát už se penalta pískat musela. K pokutovému kopu se postavil Norek a bezpečně proměnil - 2:1. V 88. minutě pak po rohovém kopu domácích dokázal Číža na brankové čáře reflexivně vyrazit hlavičku domácího hráče.

HODNOCENÍ TRENÉRA LUBOŠE PILAŘE

„Věřili jsme, že tento zápas zvládneme, ale bohužel se nám to nepodařilo. V prvním poločase jsme měli hned na začátku gólovku, kterou jsme bohužel neproměnili, a to nás trošku poznamenalo. Zbytek prvního poločasu jsme byli kombinačně lepším týmem, ale bohužel jen po vápno, domácí se více méně soustředili na obranu a rychlé protiútoky. Ke konci prvního poločasu jsme inkasovali trošku laciný gól, ale přesto všechno jsem věřil, že jsme schopni zápas ještě otočit. Bohužel se nám to nepovedlo, protože se druhý poločas moc fotbal nehrál. Mrzí mě, že jsme se nechali rozhodit hodně nepřesným hlavním rozhodčím.“

HODNOCENÍ ASISTENTA TRENÉRA TOMÁŠE MRÁZKA

„ Na utkání v Moravské Třebové jsem se celý týden těšil. Soupeř je fotbalový, hraje se na hezkém hřišti a navíc jsme v loňském roce v Moravské uspěli. I tentokrát jsme na body rozhodně měli a s čistým svědomím můžu říct, že jsme si nějaký bod odvézt měli. Jenže v první velké šanci jsme neuspěli, pak obdrželi hloupý gól a ve druhé půli už to byla krasojízda jednoho člověka. Škoda, že nás to natolik rozhodilo, že jsme nezvládli nic víc, než jen snížit na konečných 1:2."