Troják (80 Zeman)

SK Pardubičky "B" - Tetov "A"
2:1 (2x Troják)

Průběh utkání:

Utkání se po herní stránce vyvíjelo velmi dobře, prakticky pořád byl míč na našich kopačkách a hrálo se pouze na půli soupeře. První poločas byl velmi podobný jako ten v Holicích, kde jsme měli velké množství brankových příležitostí a nebo slibných náběhů a centrů, jen jsme je nedokázali přetavit v tížené branky a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Na soupeři byla ve druhém poločase již znát únava a my jsme navázali na první poločas a na III třídu velmi kvalitní hrou a kombinací přišpendlili soupeře prakticky na velké vápno a zápas místy připomínal spíše házenou než-li fotbalové utkání. V 52minutě z nás spadla tíha, kdy se poprvé v utkání prosadil Troják a ještě větší klid přišel v 66minutě, kdy Troják zvyšoval již na 2:0, kdy náš vysoký presing přinesl ovoce a my vsítili vcelku lacinou branku. Opravdu snad poprvé, co byl soupeř v druhém poločase na naší půlce dokázal v 76minutě podařenou střelou 10metrů před vápnem snížit na 2:1. My jsme ale pokračovali dále dobrou hrou a měli jsme soupeři uskočit na 3:1 a byl by klid. Místo toho jsme se díky několika faulům v nastavení dostali pod zbytečný tlak a jasné utkání mohlo skončit stejně nepříznivě 2:2 jako před týdnem v Holicích, kdy soupeř srovnal v 89minutě.

Zhodnocení:

Chybu musíme hledat pouze u sebe, ne u jiných (rozhodčí, soupeř, spoluhráč ... ) měli jsme jít do vedení 3:0 a vše by se odehrálo v klidu.

Odehráli jsme velmi kvalitní utkání, kdy jsme se snažili hrát po celou dobu kombinační fotbal. Ač klukům 100x říkám, že mají hrát po zemi a nenakopávat, že se tam musíme dostat kombinací a průnikovou přihrávkou po zemi za obranu, tak to občas boucháme jak ve čtvrté třídě. Byl jsem velmi spokojen s hrou stoperů, jak Svobody tak Špidlena a dobré utkání zahrála i středová osa, která si pomalu zvyká na své nové posty. Spokojenost panuje i s krajními obránci, kteří velmi často doplňují útočnou fázi hry a mají mnoho náběhů. Dobré utkání odehrál i Havelka a navázal na svůj výkon z Holic, kdy je mnohem více ve hře než na postu útočníka. Na pravé záloze musím pokárat Robovského, který dlouho držel míč a zbytečně se nechával okopávat a v útoku Troják vstřelil dvě branky, ale v Holicích se mě zdál jeho herní projev lepší.

Pochvala celému týmu za tři body, za herní morálku a disciplínu, za pěkný ofensivní fotbal, kterému chybí branky.

Negativní slova mám pro Tetov. Takhle agresivní a místy až zákeřný tým jsem dlouho neviděl, plno komentářů, vulgarit a nesportovních okamžiků. Rozhodčí utkání zvládl dobře (chybu vidím spíše v nominacích, kde nám scházejí tři rozhodčí, už doma s Dražkovicemi to tak bylo, v Holicích byli 3 a byl to úplně jiný zápas). Rozhodčí měl být z mého pohledu více přísný a udělit v začátku utkání na obě strany 2-3 žluté karty pro umravnění.