A-tým vybojoval výhru proti Moravanům.

vs.

SK PARDUBIČKY - TJ SOKOL MORAVANY

2 : 0 (0:0)

Branky: 51. Pospíšil, 77. Bartoníček. Rozhodčí: Valenta (Pecina, Kutřín). ŽK: 2:5 ČK: 0:1 (68. Marek). Diváků: 110

SESTAVA

Číža - Froš, Suchochleb, Bartoníček (89. Bažant), Norek - Štědrý (76. Robovský), Pospíšil, Hofman (85. Bobek), Tuťálek - Valenta (85. Šprachta), Svatoň (12. Krejčí)

V rámci 4. kola krajského přeboru čekalo na naše hráče první letošní okresní derby. K Borku přijel soupeř z Moravan, kterého na úvod sezóny nepotkala dobrá forma.

Již od úvodního hvizdu bylo patrné, jak bude celé utkání probíhat. Hosté vyčkávali na své polovině a my tak museli dobývat. Úvod utkání navíc ovlivnila také situace z 9. minuty, kdy hostující Hurta nešetrné fauloval loktem Svatoně a ten musel, pro vážné zranění, zamířit do nemocnice. K překvapení všech padla pouze žlutá karta, a tak se pokračovalo v jedenácti hráčích na obou stranách. První vážnější gólová situace byla k vidění v 29. minutě, když Krejčí předal míč Tuťálkovi, jeho tvrdou střelu vyrazil hostující brankář k nohám Valenty a ten rozvlnil síť. Bohužel gólovou radost vzápětí vystřídalo zklamání, když byl signalizovaný ofsajd. Ve 36. minutě odcentroval Froš a v obrovské šanci se objevil Tuťálek, jenže hlavou poslal míč jen těsně kolem pravé šibenice.

V 51. minutě byla ale vozová hradba poprvé překonána. Po sehraném rohu se k míči dostal ve vápně Pospíšil a za pomoci teče jednoho z obránců ho poslal do branky - 1:0. V 56. minutě centroval z pravé strany Pospíšil, míč si na zadní tyči našel Hofman, ale ani on nedokázal hlavičkový pokus přetavit v gól. V 68. minutě vysunul Krejčí parádním pasem do sólového úniku Tuťálka, který byl metr před velkým vápnem nešetrným zákrokem zezadu zastaven Markem a tentokrát se již červená karta udělovala. Z následného přímého kopu nastřelil Hofman zeď, od které se míč odrazil jen těsně mimo tři tyče. V 76. minutě byla k vidění nezvyklá situace, když po pravé straně uháněl Štědrý zcela sám na branku s dalšími třemi spoluhráči, jenže celou situaci nakonec dokázal jeden z bránících hráčů doběhnout a odehrát míč na rohový kop. Rohového kopu se ujal Hofman, našel Krejčího, jehož střela se odrazila k Bartoníčkovi a ten hlavou zvýšil na 2:0. V 84. minutě se v obrovské šanci, po přihrávce od Norka, objevil Froš, ale pověst gólového snajpra tentokrát nepotvrdil, když pokus levou nohou dokázal jeden z bránících hráčů vykopnout z brankové čáry. Jen o cvhíli později se v obrovské šanci objevil také Valenta, ale toho pro změnu vychytal hostující Branda.

HODNOCENÍ TOMÁŠ MRÁZKA, ASISTENTA TRENÉRA

„K vidění bylo klasické utkání s týmem z chvostu tabulky. Hosté byli devadesát minut vypáskovaní na své půlce a my byli nuceni dobývat. A to není naše silná disciplína. Utkání tak postrádalo tempo a kvalitu. Spokojeni můžeme být pouze se ziskem tří bodů. Stínem zápasu je bohužel vážnější zranění Svatoně, který má po úderu loktem zlomeninu nadočnicového oblouku. Na podzim nejspíše dohrál.“