SK "B" - SK Dražkovice

Po dlouhých měsících první mistrovské utkání B-týmu a hned doma proti nedalekým Dražkovicím.

Průběh utkání:

Do utkání jsme vstoupili velmi darebně, kdy měl soupeř hned dva jasné brejky v prvních třech minutách, ten druhý již dokázal proměnit a my prohrávali 0:1. Celý první poločas jsme hráli prakticky na půlce soupeře, ale nutno podotknout, že bez výraznější šance, naopak soupeř využíval velmi dobře naši volnou polovinu hřiště k dlouhým nákopům za obranu a nebezpečným brejkům.
Začátek druhého poločasu patřil Dražkovicím, prvních deset minut jsme se nedokázali vůbec koncentrovat a soupeř nás přehrával. Až přibližně od 55minuty jsme začali být lepším týmem a opět soupeře tlačili k urputné obraně prakticky až na jejich vápno. Soupeř hrál opět na brejky na velmi šikovného hráče s číslem 3 (Nguyen) a utkání mohlo být klidně 0:3. My jsme v 70minutě kopali první penaltu, ale naději na zvrat neproměnil Bobek. Velké oživění našeho útočného snažení přinesl na hřiště v 62minutě Ficek a jeho snažení se přetavilo ve vyrovnávací branku v 88 minutě, dokonalé drama a zvrat utkání přinesla penalta v 91 minutě, kterou proměnil Hátle.

Zhodnocení:

První mistrovské utkání nám ukázalo mnoho individuálních chyb:
- špatná fyzická připravenost
- nekvalitní individuální dovednosti (obrovské množství zkažených přihrávek a neefektivních náběhů)

oba tyto nedostatky vedly prakticky ke všem chybám na hřišti, protože díky nim jsme se špatně posouvali, málo se nabízeli (hráč s míčem neměl často na výběr ani jednoho hráče k přihrávce a proto jsme kazili i lehké nahrávky), málo jsme na sebe mluvili. Pevně věřím, že to všichni hráči cítili stejně a jejich účast na trénincích bude stoprocentní a každým týdnem se budou zlepšovat a tím se bude zkvalitňovat celý mančaft.
Velmi pozitivní byla v zápase bojovnost a srdíčko, do poslední minuty jsme věřili ve výhru a nakonec se mohli radovat, nikdo zápas neodfláknul a všichni se snažili. Druhým pozitivem jsou střídající hráči, kteří vždy hru oživili, speciálně bych chtěl pochválit Ficka, za mě rozdílový pohyb v útoku, nabízení a "drzost" na již unavené obránce soupeře.