FC Slavia Hradec Králové ligový dorost - Pardubičky st.dorost 3:3 ( poločas 0:2 )

Úspěšné zahájení přípravy a završení tréninkového mini cyklu kvalitním výkonem proti FC Slavia Hradec Králové

Starší a mladší dorostenci zahájili přípravu na novou sezónu .

Společnou přípravu starších a mladších dorostenců na novou sezónu odstartoval první mini cykl , který byl zakončen přípravným utkáním s ligovým FC Slavia Hradec Králové. Do úvodu přípravy se k našemu překvapení zapojilo 22 hráčů.        Prvních 5 treninkových jednotek ukázalo , že příprava na novou sezónu začala velmi dobře a především U 19 navazuje na povedený květen a červen.

FC Slavia Hradec Králové U 19 - Pardubičky U 19  ........    3:3 ( poločas 0:2 )

Střelci : Bobek , Němeček , Studýnka

Utkání s dalším ligovým soupeřem ( po Pardubicích U 18 ) přineslo zajimavou konfrontaci a nutno říci , že jsme nebyli horším týmem a především v prvním poločase , konkrétně od cca. 15 minuty jsme byli dokonce poločasu i týmem lepším. Úvod utkání byl poznamenán trochu složitější cestou k utkání ( vyjížděli jsme později a navíc na špatné hřiště ) a tak příprava a vstup do utkání nám plně nevyšel a soupeř byl v úvodu aktivnější a hlavně přesnější a tak se většina akcí odehrávala na naší straně hřiště. První šance soupeř neproměnil a cca. od 15 minuty jsme se uklidnili a vyrovnali hru . Postupem času jsme se osmělili a podnikli první útočné výpady a přišly i první šance. Od 35 minuty jsme dominovali a po standartní situaci šli do vedení 0:1 , když standartku proměnil Bobek v úvodní branku utkání. Z našeho mírného tlaku pramenily další možnosti a po jednom z rohů se k odraženému míči ve 44 minutě dostal Němeček a střelou s větší vzdálenosti překvapil brankáře domácích a stanovil poločasový výsledek 0:2.

Začátek druhého poločasu patřil opět soupeři a měl i více ze hry , což bylo způsobeno také tím , že jsme dávali šance i dalším hráčům z mladšího dorostu. V 60 až 70 minutě jsme na hřišti měli i 3 hráče , kteří přišli z žákovské kategorie. Soupeř toho využil ke srovnání skóre , když svou první branku vstřelil s penalty ( která nebyla ) a vyrovnání přišlo přes pravou stranu , kde za sebou v tu chvíli hráli hráči ročníku 06. Po vyrovnávací brance a vysřídání jsme prakticky do 5 minut šli opět do vedení , když svou šanci proměnil Studýnka. Konečný účet utkání uzavřel soupeř po rohovém kopu ...a utkání tak skončilo 3:3

Pokud vezmeme v potaz skutečnost , že soupeř bude hrát o dvě třídy vyšší soutěž , tak pak musíme hodnotit náš výkon velmi kladně. Někteří hráči jednoznačně převyšovali svou kvalitou ty soupeřovi. Tak jak je to zvykem po dobrém výkonu přichází výkonostní pád proto zde nebudu konkrétní jména uvádět a dovolím si jen obecně zhodnotit některé poznatky. Ročník  2003 až na vyjímky standartní výkon a jak bylo uvedeno s dvěmi nadstandartními výkony. Mladší dorostenci lehce překvapili ovšem dostali jen kratší prostor a opět dva nadstandartní výkony. V každém případě je na čem stavět a uvidíme v příštím utkání proti RMSK Cidlina ( divizní soupeř ).

Vložil: Stanislav Procházka