Miniliga ve Vysokém Mýtě

V sobotu 12.6. jsme sehráli další zápasy proti Holicím, Pardubicím a domácímu Vysokému Mýtu

SK Pardubičky "A"

Tento víkend měl na starosti "áčko" Radim a měl k dispozici tuto sestavu:

2011: Biath, Dočkal, Kaluža, Wawrzacz
2010: Čížek, Hanuš, Ludvík, Mikulecký, Vodvárka, Vondruška

Sestava byla opět namíchána z obou ročníků, což je určitě pozitivum k další sezóně.

SK - Holice   7:6     (2x Čížek, 2x Vondruška, Hanuš, Kaluža, Wawrzacz)

Pro tento víkend si do branky "áčka" stoupnul po delší době zase Filip Vodvárka a rozhodně trenéra nezklamal. Na začátku byl sice malinko nervóznější, ale postupem času se rozchytal velmi dobře a kluky držel svými zákroky. Zatímco minulý týden byl první zápas proti Holicím jasnou záležitostí, tentokrát tomu tak nebylo. Holice měli k dispozici 2 nebo 3 šikovné kluky, které dělali našemu týmu velké starosti. Skóre zápasu bylo téměř celou dobu vyrovnané, ale nikdy jsme se neocitli v situaci, že bychom prohrávali a museli tak dotahovat ztrátu. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali v jeho závěru, kdy už jsme vedli 7:4 a měli jsme to v klidu dohrát. Soupeři se však podařilo snížit na 7:6 a tak jsme se o vítězství trochu strachovali až do samotného závěru.

SK - Pardubice   5:6     (2x Čížek, Dočkal, Hanuš, Kaluža)

I proti Pardubicím to byla minulý víkend v Holicích jednoznačná záležitost. Tentokrát to bylo mnohem vyrovnanější a jednalo se o klasický remízový zápas. Od začátku jsme tahali za kratší konec a skóre pouze dorovnávali. Poločas skončil z našeho pohledu 2:4. Po poločasové přestávce, kdy jsme si s klukama vysvětlili některé drobnější chyby, kterých se dopouštěli, jsme na soupeře vlétli a rychle otočili průběžný výsledek v náš prospěch. Bohužel jsme tento stav neudrželi a po dvou inkasovaných brankách v závěru zápasu nakonec o gól prohráli. Kluky jsem však pochválil za to, že ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a neúnavně se snažili se zápasem něco udělat. I tréner soupeře po utkání naše kluky pochválil s tím, že zápasu by více slušela remíza.

SK - Vysoké Mýto   18:1     (6x Wawrzacz, 3x Biath, 3x Kaluža, 2x Čížek, 2x Hanuš, Dočkal, Vondruška)

Jak pro mě bylo příjemným překvapením zlepšený výkon Holic, tak naopak diametrálně odlišným výkonem oproti minulému týdnu se prezentovalo domácí Vysoké Mýto. Přiznám se, že nevím, zda jim někteří hráči chyběli, ale jejich výkon byl žalostný. Od začátku byl na hřišti pouze jeden tým a ten si se soupeřem dělal co se mu zlíbilo. V tomto utkání byl prostor vyzkoušet kluky na pro ně neobvyklých pozicích, takže například Honza Biath si zahrál v útoku (a vstřelil hned 3 branky) a Matěj Kaluža s Vincentem Dočkalem si jedno střídání zkusili spolu v obranném páru. Jelikož se soupeř však dostávali na naší půlku pouze sporadicky, moc toho bránění si ani nestihli vyzkoušet :)

Hodnocení:

Všechny kluky bych chtěl pochválit za předvedený výkon a nasazení ve všech zápasech. Náročné to bylo zejména pro ty, kteří o den dříve absolvovali turnaj v Újezdě a byli tak z pochopitelných důvodů ještě dosti unavení :) Občas jsme si situaci zbytečně zkomplikovali a nechali soupeře se výsledkově a herně dotáhnout. Tyto malé chybičky se však budeme snažit v tréninkách odstranit :) Jako nejpřínosnější utkání bych označil druhý zápas proti Pardubicím. I přesto, že jsme toto utkání nakonec prohráli, klukům dá ze všech třech nejvíc. Protože jenom se stejně kvalitními (nebo i třeba kvalitnějšími) soupeři se kluci mohou někam posouvat a zlepšovat svoji hru. Oproti tomu poslední utkání proti Vysokému Mýtu, které jsme sice zcela jasně ovládli 18:1, bych se nebál označit za zcela zbytečný zápas. Kluci si sice zastříleli, ale to je asi tak všechno :) Soupeř jim nekladl vůbec žádný odpor, takže jediná otázka byla to, kde se zastaví počítadlo našich vstřelených branek. Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří opět kluky podporovali po celou dobu všech tří utkání, jak je již jejich dobrým zvykem a za což jsme moc rádi :)

 

SK Pardubičky "B"

2011 - Cejnar, Kudla, Stojánek Jakub, Stojánek Lukáš, Smolík Dan, Smolík David, Višek

2010 - Cejp, Hlaváč, Ziegler, Bydžovský

SK - Holice   12 : 1 ( 3x Ziegler, Stojánek J., Smolík Dan, 2x Višek, Kudla)

První utkání jsme zvládli velmi dobře, byla vidět snaha a pěkné kombinace, ale i chybičky :-) Je opravdu super, že kluci mají takovou chuť do zápasu, velmi se mi líbil na nezvyklé pozici obránce Bydžovský.

SK - Pardubice   2:6   (Kudla, Smolík Dan)

Utkání s Pardubicemi již bylo mnohem složitější a musím sportovně uznat, že soupeř zaslouženě vyhrál a především druhý poločos (první skončil 1:2) se nám nevyvedl a asi nám došla štáva a přestali jsme se soustředit.

SK - V. Mýto   3:8   (Smolík Dan, Ziegler, Stojánek Jakub)

Výsldkově velmi podobné utkání jako s Pardubicemi, ale mnohem vyrovnanější, utkání se zlomilo až v polovině druhého poločasu, kdy nám soupeř odskočil velmi rychle z 3:4 na 3:6 a kluci již neměli morální sílu s kluky zabojovat.

Vložil: Radim Froš