FK Pardubice lig. dorost 18 - SK Pardubičky 1:0 ( poločas 0:0 )

Dá se říci pro SK historicky nejúspěšnější výsledek a nejvyrovnanější partie s tímto soupeřem za poslední roky.

FK Pardubice dorost U 18 - SK Pardubičky st, dorost   1:0 ( poločas 0.0 )

Branka : 82 min

Sestava : 

                          Číža

    Kolář   Bažant   Svoboda   Obereiter

Maršíček  Bobek   Hegyi    Leisek    Ficek

                         Troják

Střídali :  Zeman  ,  Menšl  ,  Vltavský  , Studýnka  ,  Kohl ,  Kubista ( Schejbal )

Utkání s ligovou 18 bylo pro nás měřením naší výkonosti . A nutno říci , že jsme nad míru spokojeni a kluci si ověřili , že poctivost v přístupu k tréninkům nese své ovoce. S ligovým celkem jsme sehráli relativně vyrovnanou partii a těsná prohra je krásným výsledkem , který lze zapsat do historie této kategorie. Soupeř měl v prvním poločase do 20 minuty výraznější převahu hlavně ve středu hřiště, ne však kolem vápna nebo přímo v něm. Tam jsme dokázali prostor zahušťovat a vlastně jsme ho nepustili do žádné šance. Po 20 minutě se hra začala přeci jen vyrovnávat a poprvé jsme se výrazněji začali prosazovat směrem dopředu. Do poločasu měli Pardubice dvě situace , ze kterých mohli dát branku , ale včasným vyběhnutím je zmařil brankář a zbytek střel mířil poměrně daleko mimo branku. To na druhé straně mohlo udeřit také hned dvakrát , to po střele Bobka ( mimo jiné z mého pohledu nejlepčího hráče utkání ) a hlavně po úniku Lejska , kterému nabyl do gólové situace Kohl. 

Ve druhém poločase jsme vytáhli do předu druhého útočníka a trochu tak eliminovali rozehrávku soupeře. Hra byla vyrovnanější , ale také otevřenější. Tím pádem se vytvářeli šance na obou stranách . Nutno říci, že na straně Pardubic jich bylo více a některé byly tutové ovšem zakončení ligového týmu bylo žalostné. Několik příležitostí bylo i na naší straně , ale průniky nebyly dostatečně pružné a většinu znich dokázal soupeř eliminovat. A tak rozhodnutí o výsledku utkání přišlo až v závěru , kdy se soupeř přeci jen v 82 minutě dostal do vedení , které se nám již nepodařilo zkorigovat.

Výsledek je pro nás výborný. Potěšily nás některé věci , které svědčí o správném vedení družstva , tréninkovém procesu a charakteru týmu. Dokázali jsme být rovnoceným týmem po fyzické stránce a někteří hráči i po stránce silové.  Víme , kde a načem máme ještě pracovat. Hráčům děkujeme za výkon a škoda že ho neviděli rodiče či další příznivci našeho klubu.

Tak snad při dalším utkání doma 19.6 s týmem Třebechovic.

 

 

Vložil: Stanislav Procházka