Snad je vše již za námi

Náš klub se začíná vracet k běžnému režimu.

Dvě uplynulé sezóny jakoby neexistovaly, dvě sezóny bez konečných výsledků a bez možnosti cokoliv hodnotit. Tak budou zapsány v historii fotbalu ročníky 2019/2020 a 2020/2021. Nyní všichni pevně věří, že vše bude minulost a nic podobného se již opakovat nebude. Nejinak tomu je i v našem klubu, kde se již fotbalový život vrací k normálu.

Hovořili jsme s členy našeho vedení a s trenéry našich týmů, jak vlastně poslední půlrok probíhal a jak vidí situaci i nadále.

Videohovory se osvědčily

„Mohlo by se zdát, že se fotbalový život na půl roku zastavil, ale opak je pravdou. I přesto, že se nemohlo trénovat ve skupinách a bylo tedy nemožné hrát i přípravná, či nějaká soutěžní utkání, rozhodně jsme nezaháleli a snažili se s trenéry, a především s hráči všech kategorií, komunikovat a připravovat jim tréninky formou individuálních plánů", říká předseda klubu a zároveň trenér mladších žáků, Marek Tuťálek. „Pokud bych to měl vzít nejprve od kategorie mladších žáků, kerou trénuji, byli jsme od nového roku vlastně v neustálém kontaktu formou týmových pátečních videohovorů, kde jsme probírali, co vše kluci přes týden odpracovali a co je následně čeká. Dokonce jsme měli i praktické ukázky kompenzačních cvičení, která mohli kluci následně doma zařadit do svých tréninkových plánů. Byl jsem až udiven, jaký byl o týmové videohovory zájem a jak se tato, pro nás novinka, ujala".

Podobně na tom byla i kategorie starších elévků, kde videohovory praktikovali trenéři Martin Svoboda a Radim Froš.
„I nám se tato věc osvědčila a v těžké době, kdy nebylo možné se potkávat na trénincích, byla toto vlastně jediná možnost, jak s kluky a s jejich rodiči komunikovat". říká trenér Martin Svoboda.

Kluci nás překvapili

Individuální tréninkové plány zvolili pak trénéři starších dorostenců. „U nás byla situace opravdu těžká. Podruhé po sobě jsme nemohli plnohodnotně připravovat dorazové ročníky dorostenců na přechod do kategorie mužů a to je samozřejmě velký problém. Musím ale uznat, že především letos nás kluci opravdu překvapili. Na každý týden jsme připravovali plán, co vše je potřeba odběhat a odcvičit a když jsme se na začátku dubna začali již scházet, byli jsme příjemně překvapeni, v jaké fyzické kondici kluci jsou. Je vidět, že kdo má fotbal rád, cestu k trenéniku, byť jen individuálnímu, si vždy najde". poznamenává trenér starších dorostenců Tomáš Svoboda.

Situaci jsme řešili každý týden

A jak v této době vůbec fungoval celý klub? „Když to bylo možné, s klukama z výkonného výboru jsme se scházeli. Pokud to situace nedovolovala, měli jsme každý týden videohovory a vlastně fungovali tak, jak jsme v běžné sezóně zvyklí. Klub prakticky fungoval dále. Ono to jinak ani nejde. Máte na starosti téměř 300 členů a musíte být připraven spustit tento kolos ze dne na den. Čas byl alespoň na to řešit i věci, které nesouvisí přímo s jednotlivými týmy, ale s klubem jako takovým. Společně s místopředsedou klubu, Tomášem Svobodou, se nám podařilo dotáhnout realizaci 2. etapy výstavby umělého osvětlení v našem areálu, což považujeme za skvělou zprávu". říká předseda klubu Marek Tuťálek a zároveň doplňuje. „V plánu jsou i další akce na revitalizaci našeho areálu, či vybavení hřiště. Snažímě se sjednotit klubové oblečení, zajistit co nejvíce tréninkových pomůcek, včetně bezpečných hliníkových branek a celkově dávat postupně dokupy i hlavní budovu našeho klubu. Práce je stále tedy hodně a i když se nemohlo hrát a trénovat, rozhodně jsme nezaháleli".

Byli jsme zvědaví, kolik se nás po rozvolnění sejde 

No a jaká byla situace u našeho hlavního týmu? Na to jsme se zeptali trenérů A-týmu.
„Trénovali jsme prakticky do půlky Prosince, kdy to situace ještě dovolovala. Nikoho z nás ale nenapadlo, že to bude téměř na půl roku poslední společný trénink. Nejprve jsme podobně jako starší dorost najeli na formu individuálních tréninků, kdy jsme klukům plánovali co běhat a v jakých intenzitách. Neustále jsme posouvali termín zimního soustředění a doufali, že najedeme na běžný zimní režím". popisuje situaci Luboš Pilař

„Pokud to mohu doplnit, měli jsme připravenou zimní přípravu se vším všudy. Domluveno bylo 7 přípravných utkání, tréninkové procesy na UMT v Ohrazenicích, regenerace v městském Aquaparku, posilovna, soustředění, prostě na co si hráč jen vzpomene. S Lubošem Pilařem byla příprava opravdu vyladěná do posledního možného detailu a velmi jsme se na ni těšili. Bohužel celá situace v našem státě toto zhatila". říká Tomáš Mrázek

„S normální přípravou jsme začali na začátku Dubna. Byli jsme s Tomášem velmi zvědaví, kolik se nás sejde a jaká bude vlastně tréninková morálka a účast. Musím ale s velkou radostí říct, že jsme se sešli prakticky v plném počtu a tréninková morálka je skvělá. V tuto chvíli již trénujeme v běžném režimu 3x v týdnu + přípravné utkání a připravenou máme již i letní přípravu, která v podstatě začala již na začátku června". doplňuje Luboš Pilař.

Situace se uklidňuje a klub jede téměř v běžném provozu

„V tuto chvíli je vlastně klubová situace v běžném režimu. Všechny naše týmy již naplno trénují a začínají hrát přípravná utkání. Jsme strašně rádi, že neevidujeme téměř žádný úbytek hráčů v mládežnických kategoriích a že se podařilo navázat se vším tam, kde se v zimě skončilo. Já jen doufám, že situace se již definitivně uklidní a vše se vrátí do normálu. Fotbal všem chybí. Pauza byla dlouhá a všichni jsou natěšení, až se vše naplno rozjede. Jsem taky rád, že znovu budeme moct komunikovat s našimi příznivci. Opět se rozjedou FB stránky, webové stránky a snad i Instagram. I tohle je vlastně jeden z dalších plánů našeho klubu, o kterém v současné době jednáme. Chceme příznivce vtáhnout do dění klubu co nejvíce a k tomu je potřeba vytvořit také odpovídající prostředí. Velkou změnou by tak měly v následujících měsících projít naše webové stránky, které jsou v současné době již trochu zastaralé, vzhledem k tomu, že vznikly v roce 2010 a žádná inovace na nich od té doby neproběhla. Naši příznivci se tak mohou těšit na spoustu novinek. Víc prozrazovat ale nebudu, nechte se překvapit". říká na závěr sekretář klubu Tomáš Mrázek

Vložil: Mrázek Tomáš