A-tým před nucenou přestávkou zklamal.

vs.

TJ JISKRA LITOMYŠL - SK PARDUBIČKY

4 : 1 (1:0)

Branky: 53. a 55. Hašek, 24. Kundera, 81. Malý – 56. Krejčí. Rozhodčí: Doskočil (Letohrad). ŽK: 3:1. Hráno bez diváků.

SESTAVY

Litomyšl: Kačer – Kříž (74. Tomšů), Pešek, Hašek, Jireček – Kundera (80. Hromádka), Sršeň, Kristek, Paclík – Folta (82. Vejrych), Severa (69. Malý).

Pardubičky: Zahradník – Froš, Martan, Suchochleb, Norek – Dojčán (46. Svěrák), Svoboda, Hofman (84. Hátle), Robovský (60. Čunderle) – Krejčí (59. Žák), Šprachta (46. Havelka).

V posledním kole před nucenou přestávkou, tedy alespoň doufejme, zajížděl A-tým na půdu Litomyšle. Jako první se v utkání představili právě domácí, když po přímém kopu pálil nad branku Severa. V 11. minutě se pak proti dorážce domácích po rohovém kopu, vytáhl Zahradník. Ve 23. minutě ztratil na vlastní polovině Hofman míč, domácí založili rychlý protiútok, na jehož konci obešel Kundera Zahradníka a otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 27. minutě pak Martan zazmatkoval a poslal Foltu do sólo úniku, jeho následná křížná střela skončila rohovým kopem.

První střelu na branku si naši hráči připsali až ve 47. minutě, když z 25 metrů poslal Svěrák míč do rukou domácího brankáře. V 53. minutě se po autovém vhazování prosadil díky důrazu Hašek - 2:0. Uběhly pouze dvě minuty a tentýž hráč dokázal usměrnit do sítě přímý kop - 3:0. O další minutu déle, pak po akci na pravé straně, poslal Havelka do vápna milimetrový centr a Krejčí ho za pomocí břevna poslal těsně za brankovou čáru - 3:1. Obrovskou šanci pak domácí spálili v 61. minutě, když po sólo úniku od poloviny hřiště a po následné kličce Zahradníkovi, stála v cestě již jen opuštěná branka, kterou ale domácí hráč neuvěřitelně přestřelil. Tečku za utkáním udělal po rychlém brejku Malý, který zvyšil na konečných 4:1.

Hodnocení T. Mrázka, asistenta trenéra:

„Bohužel jsme do Litomyšle museli odjet hned bez čtveřice hráčů základní sestavy, což bylo nakonec hodně znát. Nicméně vymlouvat se na to určitě nechceme. Příležitost dostali jiní hráči a ti měli utkání zvládnout. Místo toho jsme předvedli nejhorší výkon podzimu. Víc to komentovat nebudu, protože bych se zase zbytečně rozčílil".

fotografie z utkání naleznete na tomto odkazu.

Vložil: Mrázek Tomáš