Nováček z Proseče si odvezl pověstného bůra.

vs.

SK PARDUBIČKY - FK PROSEČ

5 : 1 (2:0)

Branky: 11. a 63. Krejčí, 41. Hofman, 71. Martan, 86. Robovský - 76. Mareš. Rozhodčí: Pešek (Ujec, Valenta). ŽK: 0:2. Diváků: omezený počet

SESTAVY

Pardubičky: Zahradník - Froš (59. Robovský), Martan, Luptovský, Norek - T. Svoboda, Suchochleb, Hofman (85. Svěrák), Tuťálek (70. Dojčán) - Svatoň (82. Zelenka), Krejčí (81. Havelka)

Proseč: Lampálek - Stupavský, Jeřábek, Marek Ja., Marek Z. - Kunhart (53. Kiričenko), Mareš (81. Novotný), Koutný, Hromádka (68. Beránek) - Klíma, Marek Ji.

Již v 9. kole krajského přeboru, zavítal na naši půdu nováček soutěže, tým FK Proseč. První vážnější situace utkání byla k vidění v 9. minutě, kdy po přímém kopu Norka, hlavičkoval v dobré pozici Svoboda, ale svůj pokus poslal jen do náruče hostujícího brankáře. Co se nepovedlo Svobodovi, povedlo se o dvě minuty Krejčímu, který uklidil do sítě rohový kop Norka - 1:0. V 25. minutě vybídl Svoboda ke skórování Hofmana, ten však místo technické střely zvolil střelu tvrdou a branku vysoko přestřelil. V 37. minutě si slabší chvíli vybrala naše obrana, když po přímém kopu hostů pustila do 100% šance Koutného, toho však skvělým zákrokem vychytal Zahradník. O minutu déle se po šanci Svobody, ocitl před prázdnou brankou Krejčí, ale míč do sítě uklidit nedokázal a následně opět Svoboda hlavičkoval pouze do, na brankové čáře stojícího,  obránce. Ve 40. minutě se do míče opřel levačkou Svatoň a hostující brankář dobrým zákrokem vyrazil na rohový kop. Ve 41. minutě se pak k rohovému kopu postavil Hofman a míč přímo od praporku poslal do zadní šibenice - 2:0.

Hned v úvdou druhé půle se ke střele dostal opět Svatoň, ale i tentokrát dobře mířený pokus, zlikvidoval ještě lepším zákrokem hostující brankář. V 63. minutě poslal aktivně hrající Svoboda do vápna lahůdkový centr, se kterým si již Krejčí věděl rady - 3:0. V 71. minutě zahrával Hofman přímý kop, na míč si naskočil Martan a za pomoci břevna zvýšil již na 4:0. V 76. minutě se dokázali prosadit i hosté, když přes vyběhnutého Zahradníka, poslal míč do sítě Mareš - 4:1. O dvě minuty déle pak Zahradník dobrým zákrokem zlikvidoval další pokus hostů. Nejhezčí moment utkání přišel v 84. minutě. Havelka na levé straně vyslal do brejku Suchochleba, ten míč poslal do vápna Dojčánovi, který se neunáhlil a celou situaci ještě vyšperkoval geniální přihrávkou na volného Robovského, pro kterého již nebyl problém upravit na konečných 5:1.

Hodnocení T. Mrázka, asistenta trenéra:

„Výsledek sice hovoří jasně, nicméně v první půli to z naší strany nebylo ideální a o gól jsme si vyloženě koledovali. Po změně stran se herní projev o něco zlepšil a zápas jsme celkem v poklidu dovedli do vítězného konce. Jak ale říkám, spokojenost panuje tentokrát především se třemi body, hra trochu vázla".

fotografie z utkání naleznete na tomto odkazu.

Vložil: Mrázek Tomáš