Babí léto a krásný fotbal + FOTKY

V sobotu 3.10. odehrálo naše "A" starší přípravky asi nejhezčí zápasy za celou podzimní část. "Béčko" si zkusilo jaké to bude, až budou hrát na velké branky.

Pardubičky "A"

2011 - Biath, Čermák, Kaluža, Wawrzacz
2010 - Vodvárka, Hanuš, Volný, Vondruška, Mikulecký, Dymák, Čížek

Měl jsem kluky nádherně rozdělené do dvou pětek a tentokráte bez hodinek se je snažil střídat po pravidelných intervalech, což se v zápase s Pardubicemi i s Chrudimí nakonec ukázalo, jako jeden z rozhodujících faktorů našeho úspěchu, kdy jsme byli ke konci mnohem méně unavení, než soupeř.

I. pětka: Biath, Hanuš, Vondruška, Dymák, Čížek
II. pětka: Čermák, Volný, Wawrzacz, Mikulecký, Kaluža

SK - Nemošice   8:0   (4x Čížek, Wawrzacz, Dymák, Biath, Kaluža)

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Nemošicím, které z mého pohledu hráli mnohem lépe než před 14 dny v České Třebové, kdy jsme je sice porazili "pouze" 4:2, ale nyní měli hráče na střídání a mnohem více se snažili hrát útočný fotbal. Výsledkově jsme utkání rozhodli již v prvním poločase, který jsme vyhráli 6:0.

SK - Pardubice   11:3   (4x Čížek, 3x Dymák, 2x Kaluža, Mikulecký, Hanuš)

Naše asi nejlepší utkání podzimu a myslím si, že i nejlepší utkání, co tuto věkovou kategorii trénuji. Kluci byli do zápasu motivovaní, nechyběl jim pohyb, ze kterého pramenilo mnoho krásných akcí, které byly i brankové. V začátku možná panovala nějaká zbytečná nervozita, která byla nejvíce vidět na Čížkovi, který hrál proti svému starému týmu a jistě se chtěl předvést v tom nejlepším světle. Na začátku (a po celé utkání) nás ohromně podržel výborně chytající Vodvárka, takto dobře chytat ho asi ještě nikdo neviděl :) Je také velmi důležité, že se v tomto utkání dokázala prosazovat i druhá pětka, která vstřelila tři branky, ačkoliv těch šancí měli mnohem více.
V tomto utkání mohu klukům vyčíst pouze jedinou chybu a to tu, že až příliš chtěli Pardubice porazit a až příliš hráli na dobrý výsledek, narážím na naší rozehrávku obránců a především brankáře, kdy jsme až příliš často jen nakopávali míče, ač jsem kluky nabádal ke konstruktivní rozehrávce. V tom byli Pardubice lepší než my a za každého stavu se snažili rozehrávat.

SK - Chrudim   8:7   (2x Wawrzacz, Kaluža, Mikulecký, Vondruška, Dymák, Čížek, vlastní)

Musím říct, že je velká škoda, že jsme k tomuto utkání, kdy je Chrudim také velmi fotbalovým a kvalitním soupeřem, nastoupili hned po zápasu s Pardubkama. Měli jsme sice asi 3-4 minuty pauzu a kluci si došli na wc a doplnili si pití, ale i tak byl začátek utkání velmi ovlivněn skutečností, že jsme byli "vyždímaný". A bohužel i celé utkání bylo z naší strany spíše o vůli, než o fotbalovosti a občas jsme hráli doslova vesnický nakopávaný fotbal (snad nikoho neurazím).

Utkání se vyvíjelo v náš neprospěch, kdy dokázal snížit vedení Chrudimi na 1:2 Kaluža, pak nám soupeř opět dvěma brankama odskočil a na 2:4 snižoval Mikulecký. Nejvíce zle bylo před koncem poločasu, kdy soupeř zvyšoval svým největším rozdílem v utkání na 2:5, ale rychlými brankami do poločasu Vondrušky a Dymáka jsme šli na poločasovou poradu za příznivého stavu 4:5. kluky jsem se snažil motivovat, Chrudim neměla mnoho hráčů na střídání a nám hrálo do karet, že střídáme celé pětky, kdy jsem interval v druhé půlce snížil na nějaké 2 minutky až minutku a půl (těžko bez hodinek říct :D ). Věřil jsem, že kluci toto utkání neprohrají, protože odehráli do teď výborný turnaj a díky 6 po sobě jdoucím brankám jsme dokázali utkání utočit z 2:5 na 8:5. V závěru soupeř snížil na 8:6 a po srovnání vlastňáků na 1:1 to bylo 8:7 a někdo by se mohl začít strachovat o naše vítězství, ale já jsem klukům věřil.

Hodnocení:

Děkuji především klukům za nádherné dopoledne, které mě nabylo pozitivní energii jako snad nikdy. Nebylo hráče, který by dnes hrál špatně, ale tentokráte musím některé kluky po zásluze vyzdvihnout:
Vodvárka v bráně byl velkou oporou.
Velkým přinosem ve hře byl náš nový střední záložník Wawrzacz, díky němu fungovala druhá pětka velmi dobře.
Dymák s Čížkem si v útoku společně s Vondruškou na záloze velmi rozumí a některé přihrávky a kombinace nejsou k vidění ani ve chlapech.

Děkuji rodičům za atmosféru a panu Dymákovi za fotky:

Pardubičky "B"

2010 - Hlaváč, Smejkal, Tuťálek
2011 - Bílý, Bydžovský, Cejnar, Dočkal, Eichler, Mayer, Panchártek, Stojánek

Na začátek je potřeba zmínit, že po ranním příjezdu do areálu na Doliček domácí pořadatelé zjistili, že bohužel mají pouze 7 "malých" branek se kterými se tato soutěž standardně hraje a tudíž B týmy starších přípravek hráli na velké branky se kterými normálně hrají chlapi!!! Takže velká pochvala pro brankáře všech týmů, jak se s touto situací popasovali.

Stejně jako náš A tým, tak i "béčko" mělo kompletní dvě pětky na střídání, což bylo rozhodně velkým plusem ve všech utkáních.

I. pětka: Eichler, Tuťálek, Cejnar, Dočkal, Stojánek
II. pětka: Hlaváč, Panchártek, Smejkal, Bílý, Bydžovský

SK - Nemošice   6:4   (3x Cejnar, 3x Dočkal)

V prvním zápase nás čekal soupeř z Nemošic. Tentokrát to bylo již vyrovnanější utkání než jsme se stejným soupeřem sehráli před 2 týdny v České Třebové. Přispěl tomu určitě i fakt, že Nemošice tentokrát měli pár kluků na střídačce. I když výsledek vypadá že se jednalo o vyrovnané utkání, většinu hrací doby jsme strávili na polovině soupeře a zaslouženě nakonec vyhráli. Po třech brankách si připsal Dočkal a velmi dobře hrající Cejnar.

SK - Pardubice   6:7   (3x Stojánek, 2x Dočkal, Bílý)

Druhé utkání proti Pardubicím už bylo mnohem vyrovnanější. Soupeř se snažil hrát kombinační fotbal a to nám místy dělalo problémy zejména v obraně, kde jsme se často nechali unést hrou a najednou za našimi obránci byli dva osamocení útočníci soupeře, kteří sami uháněli na Eliáše v brance. Skóre bylo v průběhu prvního poločasu vyrovnané a až na konci poločasu nám soupeř utekl na 3 brankový rozdíl. Jsem moc rád, že to kluci nevzdali a bojovali do poslední chvíle o vyrovnání. Nakonec nám však chyběla jedna branka, abychom brali alespoň remízu.

SK - Chrudim   4:14   (2x Eichler, Bydžovský, Dočkal)

Do posledního utkání proti Chrudimi jsme nastoupili po cca 5 minutové pauze po zápasu s Pardubicemi. Na klukách tak byla již znatelná únava, která se projevila zejména v druhém poločase. Do utkání jsme ale vstoupili skvěle a po brankách Dočkala a Bydžovského jsme vedli 2:0. Soupeř 4 brankami otočil skóre a po prvním poločase jsme tak prohrávali 2:4. Na začátku druhého poločasu se krásně přímo z rohu trefil Eichler a v zápětí jsme po "malé domů" měli možnost zahrávat pokutový kop a srovnat tak skóre. K penaltě se postavil Lukáš Cejnar a k překvapení všech se mu podařilo přestřelit i tuto velkou branku, se kterými se celé dopoledne hrálo. Vyrovnat se nám tak nepodařilo a od té doby už byl na hřišti pouze soupeř z Chrudimi. Výsledek vypadá sice hrozivě, ale bylo to dáno zejména velikostí branek. V případě že bychom hráli s brankami klasické velikosti, rozdíl by rozhodně nebyl takový.

Hodnocení:

Jak jsem již říkal po posledním zápasu klukům přímo na hřišti, tak bych je opět chtěl všechny pochválit, protože všichni do jednoho hráli dobře a když byli na hřišti, tak bojovali a snažili se hrát nejlépe, jak bylo v současné době v jejich silách. S obří brankou se velmi dobře popasoval Mayer, který nás několikrát zachránil od jasného gólu. V obraně předvedl svůj vysoký standard z posledních zápasů Eichler.

Jako vždycky chci také poděkovat rodičům za podporu a fandění ať už byl stav jakýkoli :)