A-tým schytal v Luži debakl

vs.

TJ LUŽE - SK PARDUBIČKY

6 : 1 (4:1)

Branky: 11. a 88. Koukal, 17. a 58. Fejl, 32. Radouš, 44. Malinský – 8. Šprachta. Rozhodčí: Rázek (Zita, Morávek) ŽK: 0:2. Diváků: 42.

SESTAVA

Jákl – Robovský (65. Zelenka), Luptovský, Suchochleb, Froš, Svoboda (83. Martan), Hofman, Tuťálek (74.Havelka), Jandera (33. Žák), Šprachta (74. Svěrák), Svatoň.

Již v 8. minutě se po autovém vhazování dostal k míči Luptovský, do vápna následně poslal levou nohou nadýchaný centr, který na zadní tyči uklidil do sítě hlavou Šprachta - 0:1. V 11. minutě však vznikly v naší obraně zmatky, ze kterých vyprodukoval domácí Koukal křížnou střelu a vyrovnání - 1:1. V 17. minutě netrefil na pravé straně Robovský dlouhý míč, na ten nezareagoval ani Jákl v brance, a tak po příhře do vápna nebyl pro Fejla již problém skóre utkání otočit - 2:1. Ve 20. minutě napřáhl na levé straně Denk a jeho tvrdý pokus Jákl vyrazil. Uběhla pouze minuta a Jákl řešil další obrovskou šanci domácích, i tentokrát byl ale úspěšnjší. Ve 32. minutě přišel míč za obranu na nikým nehlídaného Radouše, který přehodil Jákla a zvýšil na 3:1. Minutu před koncem první půle se pak na pravé straně uvolnil Malinský a po kličce Žákovi a následné křížné střele, upravil na 4:1.

V 57. minutě upadl v souboji s domácím Fejlem na půlící čáře Froš, domácí hráč se zmocnil míče a přes špatně postaveného Jákla, poslal míč do sítě již popáté - 5:1. V 73. pálil, po drobné teči, Svatoň křížně těsně vedle. V 80. minutě se po levé straně dostal do vápna Havelka, míč předložil Svatoňovi, ale ten ani nadvakrát neuspěl. Definitivní tečku za utkáním udělal v 88. minutě Koukal, který křížnou střelou z levé strany nedal Jáklovi šanci - 6:1.

Hodnocení T. Mrázka, asistenta trenéra

„V Luži jsme začali skvěle, když jsme šli po pěkné akci rychle do vedení. Jenže to bylo z naší strany vlastně vše. Poté přišel totální kolaps a v první půli takřka zoufalý výkon. Absence hráčů ze základní sestavy, především pak brankáře Zahradníka, byla tentokrát velmi citelná. Domácí vstřelili góly opět po našich hrubých chybách, a tak jsme jim utkání hodně usnadnili. Jak se říká, dostali jsme pořádnou facku, ze které se snad hráči velmi rychle vzpamatují. Čekají nás totiž velmi důležitá utkání. Pochválit můžeme opět pouze skvěle hrajícího Hofmana, ke kterému se v první půli přidal Luptovský".

Vložil: Mrázek Tomáš