IV. kolo Miniligy v Ústí nad Orlicí

V extrémních podmínkách jsme odehráli pouze jedno utkání.

Tento článek bude krátký, stejně jako bylo krátké naše vystoupení v Ústí nad Orlicí.

Hned v první větě musím všem ohromně poděkovat, že na turnaj odcestovali, kluci chtěli hrát, byli nabuzení až jsem byl z toho překvapen, ale padlo správné rozhodnutí po prvním utkání kluky stáhnout. Krátce fakta:

1) V pátek jsem byl ve 20:30 ujištěn ze strany Ústí, že se hrát bude i za deště (v pátek večer se to mělo zrušit, to teď již víme všichni).

2) Do Ústí původně nedocestovala Moravská Třebová, nakonec jí ráno volali ať přijedou a oni se zpožděním přijeli a měli s námi odehrát druhé utkání.

3) Pardubice se po prvním utkání rozhodli z turnaje odstoupit a jeli domů, Ústí/Libchavy šli do kabin a čekali na třetí utkání.

4) K druhému utkání jsme nastoupili proti Moravské, kdy mladší odehráli regulérní utkání, u nás bylo málo chlapců z Moravské, takže jsem to musel rozdělit (nikdo nebyl schopen tuto situaci vyřešit, pořadatel tam nebyl, trenér z Moravské byl ze všeho dost překvapený a rozhodčí nevěděli prakticky vůbec nic). Rozdělili jsme to stylem 2011 hráli na jednom hřišti 5+1 bez střídání a to 2x15minut (tuším že 6:4 prohráli, ale to nemělo s fotbalem nic společného) a zbytek kluků jsem dostal já. Vycházelo to na komickou situaci, kdy jsem měl jednoho brankáře z Moravské a jednoho jejich hráče a 8 svých kluků. Takže jsme na druhém velkém hřišti hráli stylem 4+1 a to 3x10minut ať si kluci mohou vždy odpočinout. Pochopitelně nebyli připravené rozlišováky, takže hráli 4 moji kluci ve žlutých dresech proti jednomu bílému z Moravské a třem klukům z Pardubiček v bundách !!! :( A musel jsem vlastně koučovat obě strany, což bylo asi velmi komické, ale zároveň nesmírně náročné. (7:0 výhra)

5) Po utkání jsme se jako Pardubičky domluvili, že nemá smysl v těchto podmínkách hrát (na umělá trávě se tvořily ohromné kaluže, ze kterých míč nešel prakticky vykopnout) a také jsme se vydali do šaten. To se již na hřišti rozcvičovali znovu domácí a asi po 10minutách se dožadovali utkání, že tam kluci moknou, měli hrát s Třebovou, kterých bylo prostě málo, takže se žádné další utkání již nekonalo.

Za těch 14let trénování mládeže jsem již podobné turnaje zažil a občas se to všechno takto přihodí, snad nebudou kluci nemocní, mělo přijít jasné rozhodnutí v pátek o zrušení turnaje, za silného deště a v 6°C to bylo o zdraví :(