Pardubičky - Česká Třebová 0:2 ( 0:1)

Ztráta bodů v utkání , kde jsme nebyly horším celkem . Soupeř trestal po našich chybách a v utkání nám navíc nebylo ze shora dáno.

Pardubičky - Česká Třebová 0:2 ( poločas 0:1 )

Sestava :    Mlateček

Ficek  Svoboda  Bažant  Obereiter

Maršíček  De Almeida , Bobek  Kubista

Tobeš  Zeman

Utkání s naším neoblíbeným soupeřem začalo z ostra neboť soupeř hrál hodně do těla a v prvních minutách byl lepším celkem. Asi od 15 minuty jsme se přizpůsobili jeho hře vyrovnali se z tvrdostí v osobních soubojích a začali mít lehce navrh. Bohužel lehká naše převaha nebyla korunována brankou. V 33. minutě po dlouhém nákopu za naši obranu brankář Mlateček netrefil při odkopu míč a soupeř pohodlně skoroval 0:1. Po obdržené brance jsme se dál tlačili k soupeřově brance , měli spoustu stanartních situací ze střední vzdálenosti , ale dokázali jsme jen trefit tyč soupeřovi branky a dvakrát míč minul těsně tyče.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku na soupeře měli více ze hry , ale ani z nej šancí jsme nedokázali branku vstřelit. Zase jen zvonila tyč a pokusy Svobody a Bažanta šli těsně mimo. A tak v 93 minutě , kdy jsme hráli jen na 3 obránce přišla po rychlém akci druhá branka soupeře. 0:2 a výsledkem byla domácí porážka.

Soupeř se na nás dobře připravil a podstoupil vše tomu , aby u nás uspěl. Hrál tvrdě do těla , často přerušoval naše rozvíjející akce fauly . A přesto že prakticky nevystřelil na naši branku vyhrál . V tom je fotbal krutý , ale i hezký. Bohužel dnes jsme měli spoustu standartních situací , ale žádnou neproměnily. Když jsme se dostali do šance , tak jsme to místo chytrosti chtěli vyřešit silou. Chyběla nám dnes fotbalová chytrost a trocha štěstí v zakončení. Hráče chválime za to , že tomu po strance fyzické dali všechno.

Bohužel dnes nám nebylo ze shora dáno a tak zkončila jedna velká serie , která v těchto soutěžích asi nemá obdoby. Po téměř 3 rokách a 4 měsících jsme poprvé doma prohráli. Poslední naše domácí porážka byla z roku 2017 a to 27. května, kdy jsme doma prohráli po penaltách s celkem RMSK Cidlina , dnes pravidelného účastníka vyšších soutěží. Doma jsme pak dokázali vyhrát 43 utkání po sobě. Tak snad někdy v budoucnu příjde další taková serie.

Vložil: Stanislav Procházka