A-tým udolal na domácí půdě Českou Třebovou.

vs.

SK PARDUBIČKY - FK ČESKÁ TŘEBOVÁ

4 : 4 (2:3)

3:2 penalty

Branky: 19. Svatoň, 37.a 78. Krejčí, 86. Norek z pen. - 27. z pen., 45. a 54. Vaňous, 37. Grepl. Rozhodčí : Mrázek (Rázek, Volný). ŽK: 3:5 ČK: 0:1 (80. Grepl). Diváků : 120.

SESTAVY:

Pardubičky: Zahradník - Robovský (69. Froš), Luptovský, Suchochleb, Norek - Tuťálek, Hofman (88. Havelka) , Svěrák (69. Šprachta)

Č. Třebová: Moláček - Herclik, Deml, Jiřánek, Štos - Grepl, Müller, Klumpar, Vaňous - Hovorka (78. Bačík), Deml (84. Ezr)

Utkání začalo velmi zostra, když ve 2. minutě zahrával z rohu pokutového území přímý kop Hofman, našel hlavu Krejčího, který orazítkoval břevno a následně nedokázal T. Svoboda, v obtížné situaci, uklidit míč do odkryté klece. V 15. minutě se představili také hosté, když křížná střela z 20 metrů proletěla těsně mimo Zahradníkovu branku. V 19. minutě poslal Hofman křížný míč na zabíhajícího Norka, ten ho následně předložil do vápna Svatoňovi, který jen lehkou tečí přehodil hostujícího brankáře - 1:0. Ve 27. minutě si pro míč na hraně malého vápna vyběhl Zahradník, hostující hráč následně přes brankáře přepadl a k překvapení všech přítomných se pískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Vaňous a bylo vyrovnáno - 1:1. Ve 37. minutě zahrával Tuťálek rohový kop a Krejčí dokázal míč dotlačit až do sítě - 2:1. Jenže neuběhlo ani 30 vteřin, hosté poslali dlouhý míč dopředu, ten Norek pouze prodloužil k nohám zabíhajícího hráče a po centru do vápna, dokázal Grepl znovu vyrovnat - 2:2. Ve 40. minutě vybídl Krejčí ke skórování Svatoňě, ale ten svůj pokus namířil jen slabě do náruče hostujícího brankáře. Ve 45. minutě pak Robovský na útočné polovině zbytečně vymýšlel, poslal do středu hřiště těžkou přihrávku a založil tak rychlý brejk hostů, na jehož konci stál nadvakrát zakončující Vaňous - 2:3.

V 54. minutě pak vymýšlel na půlící čáře také Luptovský. Tak dlouho si hrál s míčem, až o něj přišel a Vaňous, který běžel zcela sám na Zahradníka, zkompletoval hattrick - 2:4. V 59. minutě odcentroval do vápna Robovský, míč našel na zadní tyči Tuťálka, který v obrovské šanci nastřelil pouze brankáře. V 70. minutě se do obrovské šance dostal také T. Svoboda, který po centru Krejčího hlavičkoval jen o pár centimetrů vedle pravé tyče. V 77. minutě to již vyšlo, když se po rohovém kopu dokázal prosadit hlavou Krejčí - 3:4. Z obrovského tlaku pak v 86. minutě vyústila, po faulu na Šprachtu, penalta, kterou bezpečně proměnil Norek - 4:4. V nastaveném čase pak po Tuťálkově centru uklidil míč do sítě Svoboda, ale ještě předtím byl odpískán ofsajd, a tak přišly na řadu penalty. V nich exceloval brankář Zahradník, který dokázal chytit hned tři pokusy hostů a zařídil tak bonusový bod pro naše barvy.

Hodnocení T. Mrázka, asistenta trenéra:

„Divákům se fotbal určitě musel líbit. Nechybělo mu prakticky vůbec nic. Pro trenéry je toto ovšem hororový scénář. Výsledek 4:4 hovoří o přestřelce, jenže hosté si vlastně za celé utkání nevytvořili nic a góly vstřelili jen díky našim chybám a vymyšlené penaltě. O to víc mrzí, že jsme nezískali body tři. Nicméně fotbalový bůh byl tentokrát spravedlivý a v penaltách jsme, i díky skvělému Zahradníkovi, získali bonusový bod my. Za bojovnost tým určitě chválím".