3. kolo miniligy v České Třebové + foto

Velmi úspěšný pro nás byl turnaj ve Třebové, kde si oba týmy zapsaly dvě výhry a jednu prohru.

SK Pardubičky "A"

Pro tenktokrát vedl starší kluky Svoboda Martin a měl k dispozici tyto hráče:

2011: Wawrzacz, Biath, Čermák, Kaluža
2010: Hanuš, Vondruška, Dymák, Čížek, Mikulecký

Je velmi dobrým příslibem do budoucna, že za "A" neboli za starší kluky hraje vlastně stejný počet kluků 2011 a kluci rozhodně nejsou jen do počtu, ten rok je samozřejmě znát.

SK - Nemošice  4:2   (2x Kaluža, Vondruška, Čížek)

Letos poprvé jsme se utkali se soupeřem, kterého máme od svého hřiště opravdu kousíček. Je velká škoda, že Nemošice přijeli přesně ve dvanácti lidech, takže měli v obou týmech 6 hráčů a tudíž nikoho na střídání. S námi hráli první utkání, tak ještě měli dost sil, ale i tak se oba poločasy (18 minut) přibližně 14minut hrálo stylem, že jejich brankář běžel pro míč a nebo čekal s rozehrávkou. Nám se bohužel nedařilo dávat branky a vše jsme řešili ránou do břevna. Nemošice dokázali své šance mnohem efektivněji proměňovat, ale pro tentokráte to na naše kluky nestačilo a my mohli poprvé po dvou kolech miniligy slavit výhru!

SK - Česká Třebová   9:2   (2x Dymák, 2x Čížek, Kaluža, Wawrzacz, Vondruška, Mikulecký, Hanuš)

Výsledek tomu úplně nenapovídá, ale toto utkání mělo mnohem větší fotbalové kvality, protože se Třebová snažila hrát mnohem více útočný fotbal a měla k tomu hned několik šikovných kluků. Tento styl nám vyhovuje mnohem více, když můžeme díky rychlým výpadům Dymáka, Čížka a nebo Vondrušky přecházet do rychlých brejků. Kromě předvedené hry, vítezství a mnoha vstřelených branek se mi libí i skutečnost, že v Pardubičkách není vyloženě jen jeden nebo dva střelci, na kterých to celé stojí. Zde dalo branku 7 kluků z devíti na hřišti a pouze naši dva "cvrčkové" v obraně se neprosadili.

SK - Letohrad   5:7   (Dymák, Hanuš, Čížek, Vondruška, vlastní)

Opět bych se opakoval, kdybych psal, že branku střílelo více hráčů. Toto utkání mělo asi největší kvality z celého turnaje. Letohrad hrál velmi dobře a musím asi objektivně uznat, že se v poměru cca 40:60 hrálo spíše na naší polovině, kdy vlastně celá hra Letohradu stála na středním záložníkovi s číslem 10, který je opravdu šikula. Tento zápas byl nahoru dolu, plno těžkých důrazných osobních soubojů (ale čistých), přihrávky do "tahu" do prostoru do sprintu, rychlé dostupování hráčů a málo času na rozehru. Ač přes prohru si myslím, že tímto utkáním se kluci nejvíce naučili. V utkání jsme rychle vedli 2:0, po brance Čížka to již bylo 3:1, když si soupeř díky našemu dobrému napadání dal vlastní branku, bylo to 4:2 a jen škoda, že jsme před poločasem dostali na 4:3. Druhý poločas začal vyrovnáním na 4:4 a díky krásné brance Vondrušky jsem šli opět do vedení na 5:4. Nádherný vyburcovaný zápas i díky rodičům a trenérům dospěl do závěrečné fáze zápasu, která se nám (i díky smůle) moc nepodařila. Dostali jsme jeden smolný gól, kdy se míč záhadným způsobem po autovém vhazování ocitl u kopaček osamoceného soupeře. Druhá branka byla po nešťastné penaltě, kdy Lukáš chytl po výborném výběhu míč asi 10cm za hranicí vápna (což se u těchto dětí běžně přehlíží) a rozhodčí byl nekompromisní. Rozhodčí pískal celý den velmi dobře, ale na toto poslední utkání už toho měl asi také plné brýle a pak proti nám odpískal metr před vápnem ruku, kterou viděl jen on, Lukáš si ještě stavěl zeď a útočník to kopl do prázdné brány a kdybych se proti tomu neohradil, tak by branku uznal :)

Hodnocení:

Zde se nedá než kluky jen chválit. Všichni chtěli hrát, chodili do zápasu nabuzení, na hřišti běhali, bojovali, předváděli krásné přihrávky, zákroky v bráně, dobrá zakončení. Mohli jsme odjíždět se třemi výhrami, ale já jsem i tak nadmíru spokojený a už teď se těšíme na další kolo :)

Závěrem poprosím všechny (čtou-li to i rodiče od mladších připravek), aby se podívali, jestli nemají v batůžku navíc mikinu SK Pardubičky, jedna nám schází a v kabině nic nezůstalo. Děkujeme.

SK Pardubičky "B"

Tentokrát měl na starosti mladší kluky trenér Radim Froš a radost mu v České Třebové dělala tato parta:

2011: Cejnar, Eichler, Mayer, Panchártek, Smolík Dan, Smolík David, Stojánek, Višek
2010: Hlaváč, Vodvárka

Jak je již psáno výše, tak velkým pozitivem pro následující týdny a měsíce je fakt, že máme vysoký počet kluků ročníku 2011, kteří se v této soutěži rozhodně neztrácí a každým odehraným zápasem se zlepšují :)

SK - Nemošice   9:3   (3x Vodvárka, 2x Cejnar, 2x Smolík Dan, 2x Stojánek)

V prvním zápase nás čekal soupeř, který to měl do České Třebové skoro stejně daleko jako my, jelikož jeho hřiště je od našeho domácího v Pardubičkách co by kamenem dohodil. Bohužel soupeř neměl nikoho na střídání a bylo to dost znát. Sil měli na začátku "turnaje" ještě dost, ale i tak jsme většinu času strávili na soupeřově polovině. Jsem rád, že se nám podařilo skvělě vstoupit do utkání a rychle jsme po 2 brankách Filipa Vodvárky (tentokrát nám hrál v útoku, když jsme se domluvili, že ještě budeme šetřit zraněnou ruku), Dana Smolíka a Kuby Stojánka vedli 4:0. Soupeři se podařilo ještě do konce poločasu jednou brankou skóre korigovat, ale naši kluci si již vítězství vzít nenechali. Sice jsme vstřelili nakonec 9 branek, ale kdyby jich bylo minimálně 15, tak se nikdo nemohl divit :)

SK - Česká Třebová   6:4   (4x Smolík Dan, 2x Vodvárka)

Druhý zápas již byl mnohem vyrovnanější a soupeř se také více snažil hrát fotbal, než jen nakopávat balóny dopředu s vidinou toho, že to tam vepředu někdo ukope, což jsem velmi kvitoval. První poločas se hra přelévala ze strany na stranu a vždy jsme vedli maximálně o jednu branku. V prvních vteřinách druhého poločasu vsítil již svou třetí branku v utkání Dan Smolík po krásné souhře s Filipem Vodvárkou a skóre pak už nebylo nikdy remízové. Nutno říct, že jsme si v zápase dokázali dát hned dvě vlastní branky, takže jsme soupeře stále dokázali držet ve hře :D To se však stane i v Lize Mistrů a není potřeba si kvůli tomu lámat hlavu :)

SK - Letohrad   4:9   (Cejnar, Smolík Dan, Smolík David, Vodvárka)

Poslední zápas byl rozhodně proti nejkvalitnějšímu soupeři. Kluky jsem před začátkem upozornil na to, že by bylo dobré, kdyby na soupeře vlítli a nasázeli mu hned několik branek, protože soupeř měl mezi svými zápasy pouze 5ti minutovou pauzu. Tento taktický záměr nám vyšel na jedničku a rychle jsme vedli 3:0, když se postupně prosadil Filip Vodvárka, Dan Smolík a Lukáš Cejnar. Soupeř se však nevzdal a dokázal skóre srovnat. Když se Davidu Smolíkovi podařilo několik málo vteřin před koncem prvního poločasu vstřelit svoji první branku na tomto "turnaji", věřil jsem, že soupeře to psychicky trošku nalomí a my do druhého poločasu vlétneme opět stejně skvěle jako do toho prvního. To se nám bohužel nepovedlo a v druhém poločase už střílel góly jenom soupeř. Klukům možná na konci trošku došla "šťáva", na čemž zkusíme s trenéry během podzimu zapracovat. Utkání to bylo ale velmi kvalitní, jak jsme se po zápase shodli také s trenérem soupeře.

Hodnocení:

Stejně jako v prvním kole, které se konalo v Pardubičkách, tak i tentokrát bych chtěl všechny kluky pochválit za předvedený výkon. Vždycky na hřišti nechali všechny své síly a i když se některým nedařilo tak, jak by si třeba trenéři nebo i oni sami představovali, tak to vždycky dohnali alespoň bojovností a snahou se na hřišti porvat o co nejlepší výsledek.