A-tým dokázal po dlouhých letech vyhrát v Moravanech.

vs.

TJ SOKOL MORAVANY - SK PARDUBIČKY

0 : 3 (0:2)

Branky: 13. Krejčí, 24. Svatoň, 82. Tuťálek. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 3:2. Diváků: 105.

SESTAVY

MORAVANY: Metelka – Beran (86. Janatka), Sokol, J. Lukas, M. Lukas, Kříž, Hynek (25. Kulhánek), Knotek, Formánek (70. Kosina), Semerád, Marek

PARDUBIČKY: Zahradník - Robovský, Luptovský, Suchochleb, Norek - Šprachta (86. Žák), Tuťálek, Hofman, T. Svoboda - Krejčí (76. Svěrák), Svatoň

První střelu v utkání si připsali v 10. minutě domácí, ale Zahradník neměl s tímto pokusem, mířícím do středu branky, sebemenší problém. Ve 13. minutě našel Hofman krásným pasem na pravé straně Svobodu, ten zatáhl míč do vápna, předložil ho nabíhajícímu Krejčímu, který ho pohodlně uklidil do odkryté klece - 0:1. V 16. minutě napřáhl z 20 metrů Hofman, ale svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal. V 19. minutě zahrávali domácí rohový kop a po hlavičce Berana zvonila tyč. V 25. minutě se skvělou individuální akcí prezentoval HOfman, středem hřiště prošel až k vápnu, předložil míč Svatoňovi a ten si již věděl rady - 0:2. Ve 27. minutě si Krejčí se Svatoňem vyměnili na jeden dotek míč, následnou tvrdou střelu Svatoně pak dokázal Metelka vyrazit. O čtyři minuty déle zatáhl míč po levé straně do vápna Krejčí, předal ho Robovskému, jehož střela jen těsně minula pravou tyč domácí branky. Ve 44. minutě ještě zahrozili domácí, když si na vápně zpracoval míč Kříž a následnou tvrdou střelu dokázal Zahradník skvělým zákrokem zneškodnit.

V 62. minutě zahrávali domácí přímý kop zpoza vápna. K míči se postavil Knotek a jeho pokus směřující do rohu branky opět skvělě vyrazil Zahradník. V 69. minutě pak domácí Kříž střílel těsně mimo z hranice velkého vápna. V 74. minutě se po zaváhání obrany dostal do úniku domácí Knotek, ale zakončil jen slabě do náruče Zahradníka. V 79. minutě se individuální akcí prezentoval Svěrák, ale střela levou nohou cíl nenašla. V 82. minutě pak za vápnem vybojoval míč Tuťálek a s přehledem upravil na konečných 0:3.

Hodnocení T. Mrázka, asistenta trenéra:

„Třicet minut jsme v Moravanech předváděli výkon, ze kterého se musela domácím motat hlava. Myslím si, že výsledek 2:0 byl v tu chvíli k domácím hodně milosrdný. Jenže poté přišlo v hlavách našich kluků uspokojení, přestala se plnit taktika a především hra, kterou se chceme prezentovat a na hřišti se fotbal změnil v chaos. Domácí začali přebírat iniciativu a začali nám velmi zatápět. V druhé půli už to z naší strany bylo mizerné. I tak jsme ale utkání dovedli do vítězného konce a to je v tuto chvíli nejdůležitější. Tři body jsou velmi cenné. Pochválit bychom chtěli excelentně hrajícícho Hofmana, který byl jednoznačně nejlepším hráčem celého utkání".

Vložil: Mrázek Tomáš