Utkání dvou rozdílných poločasů se šťastným koncem v náš prospěch.

Polička - Pardubičky 1:2  ( poločas 1:0 )

Ficek    Svoboda    Bažant     Kolář

Maršíček   Bobek   De Almeida   Hegyi    Vltavský

Tobeš

Střídali : 46 min za Vltavského - Kubista , za Bobka - Zeman  , v 64 za Ficka - Menšl , v 70 min. za Hegyi - Oberreiter

Utkání na velkém hřišti začali lépe domácí. Byli důraznější , rychlejší a hned od začátku šli za jasným cílem vstřelit nám branku. Přehrávali nás ve středu hřiště a navíc i v osobních soubojích. A tak přišla 15 minuta , kdy chybné rozehrávky golmana využili ke vstřelení uvodní branky. 1:0 . Nutno říci , že to  naše hráče nechalo úplně klidnými a v naší hře se toho moc nezměnilo. Domácí byli stále nebezpečnější a my nepřesní a nedůrazní. A tak i proto jsme prohráli poločas 1:0.

Ve druhém poločase jsme udělali hned dvě vynucené změny v sestavě a přešli na hru 4:4:2 . Tato změna přinesla vyrovnání hry. Po důrazné domluvě v poločase jsme se vyrovnali domácím v osobních soubojích , zlepšila se kombinace uprostřed hřiště a z rychlích výpadů jsme si začali vytvářet šance. První vyloženou využil Tobeš , když obešel i golmana a vyrovnal na 1:1. Po příchodu Menšla a Kubisty jsme ovládli střed hřiště a dostali se do dalších šancí , kdy velmi blízko byl dvakrát ke skorování Kubista , když jeho dvě střely byly téměř gólové. Od 70 minuty jsme převzali otěže utkání do vlastních rukou a v 74 minutě posadil mazácky na zadek obránce hostí Menšl a z přehledem plackou uklidil míč do soupeřovi branky. Další branku mohl po úniku vstřelit Zeman , ale nepřelstil vyběhnutého domácího golmana. Posledních 10 minut jsme poctivě bránili výsledek a protože domácí byli jaloví zůstal konečný výsledek 1:2 v náš prospěch.

Hodnocení trenérů : Utkání se nám moc nepodačilo. Po úterní slušné přípravě a pochvale s kombinovaným týmem B a A , jsme tentokrát v mnoha činostech propadli . Nedařilo se hned 5 hráčům , kteří si vybrali svou slabší chvilku v soutěži ( Ficek , Maršíček , Vltavský , Bobek , Hegyi ). Po vystřídaní se výkon zlepšil především Kubista a Menšl na tom měli výrazný podíl. Nahoru šla hra Tobeše a i stoperské dvojice. A když k tomu přidáme , že soupeř cca. 20 minut před koncem odešel fyzicky tak se zrodilo naše hubené vítěztví. Potěšující je , že střídající hráči vnesli do hry pozitivní energii a i kvalitu. Ještě na jedné věci jsme se schodli a to na tom , že soupeř od loňského roku udělal velký posun a bude nebezpečný pro každý tým v soutěži.

Vložil: Stanislav Procházka