Vyšší soutěž a rovnou na domacím hřišti

V letošní sezóně jsme pro mladší a starší přípravku přihlásili vyšší krajskou soutěž, takže jsme byli zvědavý, jak se s tím kluci popasují. A zvládli to na jedničku :)

Rozdílem mezi soutěží, co jsme hráli dosud a soutěží novou, je fakt, že každá kategorie má vždy 2 týmy, což znamená, že jsme oproti dřívějšku nominovali hned dvojnásobný počet hráčů! Článek tedy bude rozdělen na dvě části (SK Pardubičky "A" a SK Pardubičky "B").

SK Pardubičky "A"

Nominace:

2010: Čížek, Hanuš, Mikulecký, Tuťálek, Volný, Vondruška, Wawrzacz
2011: Biath, Čermák, Kaluža

Výsledky:

SK - Chrudim     4:5   (Hanuš, Kaluža, Mikulecký, Vondruška)

SK - Hlinsko     4:6   (2x Čížek, 2x Kaluža)

SK - Lanškroun     3:3   (2x Kaluža, Hanuš)

Hodnocení:

Hned takhle na začátek hodnocení bych chtěl všechny kluky pochválit za předvedený výkon, za bojovnost a jak rychle se adaptovali na náročnější soutěž. Největším rozdílem mezi soutěžemi je v tom, že na všechno mají kluci méně času, soupeř je důraznější ve hře tělem. Naší největším "problémem" bylo proměňování vyložených šancí. Soupěř si takových vytvoří 5 a je z toho schopný dát 4 branky, zatímco my potřebujeme šancí dvakrát tolik. Věřím však, že čím víc kluci zápasů odehrají, tím se budou ve všem tomto zlepšovat.

Ve všech 3 zápasech jsme byli soupeři minimálně vyrovnaným parťákem. S Chrudimí jsme si nechali utéct začátek a poměrně rychle prohrávali 4:0. Před kluky bych však chtěl smeknout pomyslný klobouk za to, že to nevzdali a bojovali do poslední vteřiny o to, abychom získali alespoň bod za remízu. V druhém zápase to byl podobný start a najednou jsme prohrávali 3:0. Stejně jako v prvním zápase kluci bojovali a snažili se vyrovnat. V posledních dvou minutách se nám podařilo vstřelit 3 branky a tak nás může mrzet fakt, že jsme si soupeře nechali takto utéct a pak jsme již nebyli schopni skóre dorovnat. Třetí zápas byl po celý průběh velmi vyrovnaný a pokaždé jsme o jednu branku vedli, nakonec z toho byla spravedlivá remíza.

Ještě jednou bych chtěl vyzvednout výkony všech kluků. Hráli opravdu výborně. Vyčníval zejména Tomáš Vondruška ve středu hřiště, kde byl pro soupeře trvalou hrozbou a pro útočníky vymýšlel jednu akci za druhou. V brance nás také podržel výborně chytající Lukáš Wawrzacz.

SK Pardubičky "B"

Nominace:

2010: Hlaváč, Ludvík, Smejkal
2011: Mayer, Eichler, Smolík Dan, Smolík David, Dočkal, Panchártek, Stojánek, Bílý

Výsledky:

SK - Chrudim 7:7 (3x Dočkal, 2x Stojánek, Eichler, Smolík David)

SK - Hlinsko 2:9 (2x Dočkal)

SK - Lanškroun 6:3 (3x Smolík Dan, 2x Dočkal, Stojánek)

Hodnocení:

V prvé řadě bych chtěl osobně popsat své pocity nadšení z prvního kola, kdy jsem nesmírně rád, že jsme tuto soutěž přihlásili. V žádném případě neřeším výsledky, které pro nás pro trenéry, nejsou důležité. Ačkoliv chápu, že kluci chtějí vyhrávat, a to jim rozhodně nebereme. Styl turnaje je dobře vymyšlený a je ideální nominovat 22hráčů. My jich pro jednu absenci měli 21, ale i tak jsem s naším béčkem mohl střídat dvě plné pětky a kluky rovnoměrně točit po 3 minutách. Kvituji i soupeře, že týmy béčkové jsou opravdu slabší a nikdo si nehoní své ego, ačkoliv toto ukáže až čas, po prvním kole těžko soudit.

Hned v úvodním utkání jsme nastoupili proti Chrudimi a nikdo nevěděl, co od toho očekávat, ale kluci byli neskutečně nabuzení a o poločas jsme vedli 5:2! Velká škoda, že nám v druhé půlce došly síly a soupeř pomalu srovnával krok a dokonce i zápas otočil. Vincent nakonec svým třetím gólem zpečetil remízu.
Do druhého zápasu jsme nastoupili plni optimismu a ikdyž jsme zápas s lepším Hlinskem prohráli 2:9, opět panovala po zápase spokojenost, jak se kluci dokáží zápas od zápasu zlepšovat a některé věci si již pomalu uvědomovat. Zde nám opět druhý poločas asi došli síly, kdy jsme dostali čtyři branky a žádnou nevstřelili.
Poslední utkání nám udělalo velkou radost, nějak jsem asi ani nečekal, že bychom mohli hned v prvním kole nad některým ze soupeřů vyhrát, ale kluci hráli opravdu dobře a zaslouženě vyhráli s Lanškrounem, kdy byl poločas sice jen 3:2, ale i tak jsme po celé utkání byli lepší a já věřil ve výhru již v poločase.

Těžce se chválí někdo individuálně neboť jsou v týmu hráči, co fotbal hrají 5 let, ale na zápase byli jen výjimečně nebo jsou v týmu hráči, kteří hrají jen půl roku/rok a nedá se všem měřit stejným metrem. Velmi si mi líbil výkon našeho brankáře (samozřejmě se stalo i mnoho, mnoho chyb :) ) a v obraně srdcař Jonáš, fotbalově i gólově se turnaj nejvíce podařil Vincentovi.

Děkujeme rodičům za bouřlivou atmosféru na našem domácím stadionu, těšíme na další mače :)

Vložil: Radim Froš