Třígólový Svatoň nasměroval A-tým k důležitému vítězství

A-tým porazil Heřmanův Městec 5:1.

vs.

SK PARDUBIČKY - FK JISKRA HEŘMANŮV MĚSTEC

5 : 1 (3:1)

Branky: 14. ,20.a 35. Svatoň, 74. Norek z pen., 83. Svěrák - 44. Hauf. Rozhodčí: Lukášek. ŽK: 0:2. Diváků: 150.

SESTAVY

Pardubičky: Zahradník - Robovský (80. Froš), Suchochleb, Martan, Norek - T. Svoboda, Bartoníček, Hofman (65. Svěrák) , Tuťálek (74. Jandera) - Dojčán (4. Svatoň (46. Šprachta)), Krejčí

H. Městec: Stýblo (46. Jirků) - Voženílej, Hauf, Mach (46.Kosina), Novák - Jablečník, Zrůst, Pilný, Straka - Svoboda (46. Čáp), Salfický

Teprve podruhé v novém ročníku se představil A-tým na domácí půdě a měl co napravovat. První šance v utkání byla k vidění ve 13. minutě, kdy Hofamnův centr z levé strany našel hlavu Krejčího, jehož pokus dokázal hostující brankář vyrazit na pravou tyč. Uběhla necelá minuta, Bartoníček zatáhl míč po pravé straně, předložil ho do vápna Svatoňovi a bylo to 1:0. Ve 20. minutě přenesl Krejčí parádně hru na Svobodu, ten následně poslal míč do vápna, kde si naběhl Svatoň a zvýšil na 2:0. S chutí hrající Svatoň pak ve 35. minutě zkompletoval hattrick, když dokázal z pravé strany přelobovat vyběhnutého brankáře - 3:0. Až ve 39. minutě si první vážnější šanci připsali hosté, když po rychlé brejkové situaci z pravé strany, přišla nebezpečná křížná střela, která se nakonec mezi tři tyče nevešla. Ve 42. minutě dokázal Bartoníček vybojovat míč v souboji s vyběhnuvším brankářem, míč se následně dostal na hlavu Svobody, který ho posílal do odkryté klece, jenže jeden z obránců dokázal na brankové čáře zasáhnout, pravděpodobně paží, a zabránil tak jistému gólu. Na druhé straně pak ve 44. minutě zahrávali hosté přímý kop, míč se po centru snesl až k brankové čáře, kde ho po několika odrazech poslal do sítě Hauf - 3:1.

Hned v úvodu druhé půle pálil Bartoníček z 20 mterů nad branku. V 55. minutě se individuálně prosadil Krejčí, ale následný pokus levou nohou rozvlnil pouze boční síť. V 73. minutě byl po rohovém kopu ve vápně faulován Tuťálek a následný pokutový kop bezpečně proměnil Norek - 4:1. V 80. minutě se po autovém vhazování objevil v 100% šanci hostující Salfický, ale Zahradník skvělým zákrokem změnu skóre odmítl. V 83. minutě putoval míč po ose Martan - Svoboda - Svěrák a psoledně jmenovaný nakonec uklidil míč do sítě popáté - 5:1. V poslední minutě utkání pak ještě hosté střelou z 20 metrů zazvonili na Zahradníkovu tyč.

Hodnocení T. Mrázka, asistenta trenéra:

„Na domácí půdě jsme chtěli odčinit prohru z Horních Ředic a také nepovedený výkon z pohárového utkání v Heřmanicích. To si myslím, že se nám povedlo, a tak jsme konečně dokázali potěšit naše fanoušky. Po velmi kvalitní první půli jsme zaslouženě vedli díky hattricku Svatoně. V druhé půli jsme sice polevili v aktivitě, ale prakticky bez problémů jsme dokráčeli k třem bodům. Za výkon, především v první půli, chválím celý tým".