V Ředicích A-tým na body nedosáhl.

vs.

FK HORNÍ ŘEDICE - SK PARDUBIČKY

4 : 1 (2:1)

Branky: 3. Sokol, 41. Machatý, 73. Švec z pen., 90. Klír – 13. Svatoň. Rozhodčí: Valenta. ŽK: 1:3. Diváků: 188.

SESTAVY

HORNÍ ŘEDICE: Češka – Březina, J. Švec, Mráz, Horyna, Morávek, Hrdý (57. Sytko), Klír, Machatý, Sokol (63. Hrubý), Skoumal.

PARDUBIČKY: Jákl – Robovský, Suchochleb, Martan (46. Luptovský), Norek (65. Froš) - T. Svoboda, Hofman, Bartoníček (75. Svěrák), Tuťálek - Šprachta (57. Krejčí), Svatoň (74. Havelka)

Ve 4. kole Krajského přeboru čekalo na hráče A-týmu první letošní okresní derby. V nedalekých Ředicích začalo utkání velmi svižně. Stejně jako v Moravské Třebové se domácí ujali velmi rychle vedení, když po míči za obranu přes Robovského, dokázal Sokol propálit Jákla - 1:0. V 7. minutě se po akci na pravé straně dostal k centru Svoboda, jehož nabídku poslal Svatoň jen těsně vedle pravé tyče. Ve 13. minutě pak zpoza vápna střílel Robovský, míč se dostal k Svatoňovi, který  tentokrát již uspěl - 1:1. Uběhla pouze minuta, když Bartoníček krásnou křížnou přihrávkou vysunul Svobodu, jeho střelu dokázal brankář Češka pouze vyrazit, aby následně vytěsnil ještě hlavičku Svatoně. V 17. minutě Jákl skvěle vyrazil 100% šanci Machatého. Ve 29. minutě se po velmi povedené akci na jeden dotek, na pravé straně hřiště, dostal k prudkému centru Svoboda, dobrý pokus však nikdo z hráčů nedokázal trefit. Následnou střelu Šprachty pak Češka vyrazil na roh. Ve 41. minutě nechal Tuťálek na pravé straně zcela volného hráče, ten po zatažení míče poslal ped branku přesný centr a Machatý hlavou vrátil vedení na stranu domácích - 2:1.

Ve 48. minutě zahrával rohový kop Robovský. Na centrovaný míč si vyskočil Svoboda, ale jeho pokus dokázal domácí brankář famózním zákrokem zlikvidovat. V 53. minutě se po prostrčení od Šprachty dostal do úniku Svatoň, jenže v 100% šanci poslal míč pouze do nohou domácího brankáře... V 72. minutě se k přímému kopu postavil domácí Mráz a za Jáklem zazvonila pravá tyčka. Akce dále pokračovala, když Suchochleb ztratil u vápna míč a následně musel uvnitř pokutového území faulovat. Nařízenou penaltu proměnil Švec a bylo to 3:1. V 85. minutě se v 100% šanci objevil Krejčí, ale z rohu malého vápna nastřelil pouze vnější tyč. O 3 minuty déle se Krejčí objevil v ještě větší šanci po centru Tuťálka, jenže tentokrát poslal míč z malého vápna vysoko nad. V 90. minutě pak domácí, bohužel po jasné ofsajdové situaci, dokázali zvýšit na konečných 4:1, když Jákl nejprve dokázal vyrazit první střelu, na lob Klíra byl však již krátký.

Hodnocení T. Mrázka, asistenta trenéra:

„Naše výkony jsou jako na houpačce. Po senzačním výsledku v Moravské Třebové, přišla zbytečná ztráta v Ředicích. Již po několikáte jsme doplatili na mizernou produktivitu. Nejsme schopni využít ani 1000% šance a na to bohužel umíráme. Domácí byli v tomto prostě lepší, a tak po zásluze vyhráli. Mrzí mě, že nejsme stále schopni zopakovat dobré výkony".