A-tým postoupil do 2. kola krajského poháru

Výhru v Libchavách řídili Krejčí se Šprachtou

           

 

 

  1. kolo KRAJSKÉHO POHÁRU

vs.    

      TJ SOKOL LIBCHAVY - SK PARDUBIČKY

  1 : 5 (0:2)

 

FAKTA

Branky: 63. Škrobánek - 25. a 73. Šprachta, 49. a 67. Krejčí, 38. Tuťálek. Rozhodčí: Schmeiser (Zeman, Suchomel). ŽK: 1:1. Diváků: 85

SESTAVA

Zahradník - Froš, Bartoníček, Martan (63. Luptovský), Tuťálek - Šprachta, Krejčí, T. Svoboda, Norek - Havelka (46. Svatoň), Žák (69. Čunderle (74. Hátle))

 

Po více jak půl roce čekalo na naše hráče soutěžní utkání. V rámci 1. kola krajského poháru se tým představil na půdě Libchav, zástupce krajské 1. B třídy.

Již v 6. minutě mohli jít domácí do vedení, když po faulu Bartoníčka, nařídil hlavní rozhodčí penaltu. S tou si však Zahradník poradil, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. V 10. minutě zkoušel své štěstí Žák, ale střelou zpoza vápna našel jen náruč domácího brnakáře. V 25. minutě se poprvé měnilo skóre utkání. Po autovém vhazování se k míči dostal Tuťálek, do vápna poslal perfektní centr, který hlavou uklidil do sítě Šprachta - 0:1. O 5 minut déle se domácí tým dostal do obrovské šance, když nejprve výborně zasáhl Zahradník a dorážku mířící do odkryté klece, vykopl z brankové čáry skluzující Norek. Ve 38. minutě se za obranu domácích dostal Tuťálek a střelou mezi nohy brankáře, přidal druhý gól - 0:2.

Hned v úvodu druhé půle se v šanci objevil střídající Svatoň, ale křížná střela cíl nenašla. O 3 minuty déle jsme se ale již radovali, když se po autovém vhazování zmocnil míče Krejčí, na vápně se otočil a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. V 62. minutě si slabší moment vybral Zahradník, když centrovaný míč z přímého kopu vyrazil pouze k nohám domácího Škrobánka, pro kterého již nebyl problém uklidit ho do odkryté sítě - 1:3. V 67. minutě zaplesalo srdíčko každého fotbalového fanouška. K míči se totiž dostal Krejčí, napřáhl z hranice 25 metru a poslal nádhernou křížnou střelou míč do horního rohu domácí branky - 1:4. V 73. minutě pak přidal svůj druhý gól v utkání také Šprachta - 1:5. V 77. minutě mohl zvýšit ještě Svatoň, ale míč poslal podél vyběhnutého brankáře mimo tři tyče.

V druhém kole narazí naši hráči na soupeře z Českých Heřmanic. Hracím dnem by měla být středa 2. září.

Vložil: Mrázek Tomáš