Poslední halový turnaj pro starší přípravku

V sobotu 15.2. jsme se zúčastnili odpoledního turnaje v Jaroměři

Nominace:

Čížek, Hlaváč, Hošek, Kaluža, Mazal, Tuťálek, Vodvárka, Volný, Vondruška

Zápasy:

SK - Jaroměř     1:3   (Kaluža)

První zápas jsme sehráli s domácím výběřem z Jaroměře. Začali jsme dobře a po brance Matěje Kaluži jsme se ujali vedení 1:0. Poté se však naše předváděná hra horšila každým dalším střídáním a soupeř otočil 3 brankami skóre na svoji stranu. Jaroměř nebyla lepší, jenom byla bojovnější a chtěla více vyhrát než my.

SK - Zábrodí    2:2   (2x Kaluža)

V pořadí druhý zápas nás čekal neznámý soupeř ze Zábrodí, který se postupem turnaje ukázal jako soupeř nejlehčí, což jsme však bohužel nepotvrdili. Klukům se tento zápas opravdu nepovedl a v podstatě to byl souboj o to, kdo ze dvou špatně hrajících týmů bude ten šťastnější. Nakonec utkání skončilo remízou, kdy se nejprve dvakrát prosadil soupeř a poté dvakrát skóroval Matěj Kaluža. Po nás určitě dva ztracené body, takového to soupeře bychom měli porážet.

SK - Trutnov     2:2   (Kaluža, Vondruška)

V dalším zápase jsme se postavili naopak jednomu z nejlepších soupeřů a to okresnímu výběru z Trutnova, kteří byli velmi šikovní především v kombinační hře. Naši kluci se však také nenechali zahanbit a předvedli nejlepší výkon celého turnaje. Po brance Tomáše Vondrušky jsme šli do vedení. Když soupeř srovnal, tak vedení na naši stranu opět strhnul Matěj Kaluža. V posledních několika minutách nás Trutnov nepříjemně zatlačit na naší polovině a nakonec z toho tedy byla spravedlivá remíza.

SK - Náchod     3:3   (3x Kaluža)

Lepší start do dalšího zápasu jsme si snad ani nemohli přát. Po 30 vteřinách hry jsme vedli díky dvěma přesným zásahům Matěje Kaluži 2:0 a vypadalo to, že je po zápase a v utkání půjde jenom o to, kolik branek dokážeme soupeři nastřílet. Místo toho, abychom Náchod dorazili a přidali ještě několik branek, tak jsme nepochopitelně přestali hrát a nechali soupeře srovnat krok jak herně, tak také výsledkově. Ještě jednou se sice prosadil Matěj Kaluža, ale i na tuto branku dokázali kluci z Náchoda reagovat a tak se body opět dělily. Nutno říci, že tento soupeř byl rozhodně také k poražení a tudíž pro nás další bodová ztráta.

SK - NMNM     1:3   (Kaluža)

V předposledním zápase jsme se utkali s Novým Městem nad Metují. Soupeř to byl kvalitní a nás tak nečekalo nic jednoduchého. Po velmi špatně vhozeném autu soupeře (rozhodčí od toho stál asi 2 metry a hru stejně nechal běžet) jsme dostali první gól. V tomto zápase předvedl velmi dobrý výkon Tomáš Vondruška, který několikrát nebezpečně ohrozil soupeřovu branku, avšak gólu se nedočkal. Po jeho pěkném průniku byl zfaulován a Matěj Kaluža se z trestného kopu nemýlil a zkorigoval tak skóre na 1:2 z našeho pohledu. Vyrovnat už se nám ale nepodařilo, naopak soupeř přidal ještě jednu branku.

SK - Česká Skalice     3:1   (2x Vondruška, Hošek)

Poslední zápas byl zápasem pravdy, pokud bychom ho nezvládli, odjeli bychom z Jaroměře téměř s ostudou. Jelikož nám s trenérem přišlo, že kluci nás dneska během zápasů stejně moc neposlouchají a dělají si na hřišti co chtějí, řekli jsme si, že je tentokrát necháme hrát bez našich pokynů. Strategie to zdá se byla dobrá, jelikož jsme se dočkali prvního vítězství na turnaji :)

Celkové umístění:

1. FK Jaroměř                          16 b.   (15:2)
2. OFS Trutnov                        13 b.   (15:7)
3. MFK Nové Město N/M         11 b.   (11:6)
4. SK Rozkoš Česká Skalice     7 b.   (10:11)
5. SK Pardubičky                     6 b.   (12:14)
6. FK Náchod                            4 b.   (8:14)
7. TJ Sokol Zábrodí                  1 b.   (4:21)

Hodnocení:

Poslední turnaj halové sezóny se nám nehodnotí nejlépe. Klukům se až na výjimky turnaj nepodařil. V brance nás tentokrát nepodržel Filip, když se mu poslední dobou až příliš často stává, že se plně nesoustředí na hru a pak díky tomu dostává laciné branky. Obrancům se také příliš nedařilo a kupili jsme velké množství individuálních chyb. Někteří se nám skoro za celý turnaj ani nezpotili (Víťa Volný), někteří zase jako by na sobě měli dres a sálovky poprvé v životě (Matěj Hlaváč). Rozhodně však neházíme flintu do žita a o to více budeme chtít na tréninkách v hale (a pak hlavně konečně zase na trávě :) ) pracovat a zlepšovat se, abychom soupeřům zase příště ukázali, jak umíme hrát fotbal v Pardubičkách :)

Za turnaj bychom chtěli pochválit Tomáše Vondrušku, který si odehrál svůj vysoký standart. Dále Matěj Čížek se snažil alespoň bojovat a na hřišti nechat všechno. Nejlepším střelcem turnaje byl Matěj Kaluža, který dokázal skórovat celkem osmkrát :) ač to bylo s pohybem horší.

V pěkné sportovní hale v Jaroměři jsme byli poprvé a organizace byla zvládnutá na jedničku i včetně pěkného závěřečného vyhlašovacího ceremoniálu, kdy kluci potmě nastupovali před rodiče a trénery. Věřím, že toto zakončení turnaje si kluci určitě budou ještě nějakou tu chvíli pamatovat :) 

Jako vždy chceme také poděkovat rodičům a divákům, kteří nás přijeli podpořit i do trošku vzdálenější Jaroměře :)

Vložil: Radim Froš