Soupeři z vyšších soutěží TJ Sokol Třebeš a Fotbalový klub Pardubice

SK Pardubičky x TJ Sokol Třebeš  - 1:2

Nominace: Jákl, Hegyi P., Hegyi D., Pečinka, Pařízek, Šustr, Žák, Magušin, Maršíček, Svoboda, Tobeš, Troják, Zeman, Bažant, Ficek, Menšl.

Branky: Ficek

První přátelské utkání v zimní přípravě jsme sehráli s divizním celkem TJ Sokol Třebeš na UMT na Hůrkách. Byl to soupeř, s kterým jsme se chtěli porovnat, abychom si udělali obrázek o výkonosti mužstva, které hraje o soutěž výš než naši kluci. První poločas jsme hráli vyrovnanou partii a měli jsme vesměs územní převahu. V druhém poločasu se hra vyrovnala a ke konci měl navrch zase soupeř. Škoda hloupých chyb z naší strany, které vedli k brankám hostí a nevyužitých šancí z naší strany, které mohli vést k lepšímu výsledku. V porovnání musím konstatovat, že náš tým obstál a kluci si zaslouží vesměs pochvalu.

U 17 Fotbalový klub Pardubice x SK Pardubičky - 7:0 (3:0)

Nominace: Jákl, Hegyi P., Hegyi D., Pečinka, Svěrák, Pařízek, Bobek, Šustr, Žák, Magušin, Maršíček, Svoboda, Tobeš, Troják, Zeman, Bažant, Ficek.

Na úvod musím říci, že k tomuto utkání nastupovali naši borci po absolvovaném zimním soustředění a dávkou 9 tréninků v tomto týdnu. Celý tréninkový blok jsme následně završili již zmiňovaným přátelským utkáním s ligovým dorostem U 17 FK Pce. Ligový soupeř, který hraje o celé tři soutěže výš než my byl nad naše síly a zaslouženě zvítězil. V úvodu utkání si troufám říci jsme byli soupeři zdatným soupeřem, vytvořili jsme si i něco málo možností ke skórování , které jsme však nevyužili a soupeř zaslouženě trestal. Nejvíce však mrzí obdržený gól v závěru poločasu z 43. min na 3:0, kdy si náš gólman z prvu nikým neatakovaný hrál na kreativního technicky vybaveného hráče a i přesto, se mu balón stal zdatnou překážkou, který mu zauzloval perka a místo toho, aby si celou situaci ulehčil odkopem ...... si útočník v roli pozorovatele doběhl pro laciný balón a do prázdné branky skóroval.

V druhém poločasu již byla na našich hráčích znát poměrně velká únava a i tak, naši borci zdatně vzdorovali a nenechali kůži lacino. Vesměs se hra odehrávala na naši půlce a ve středu hřiště, s ojedinělými kontry na soupeřovu bránu a i zde jsme mohli prolomit smůlu a zkorigovat výsledek alespoň jedním gólem. Nestalo se však. Opět si dovolím okomentovat zbytečný gól ze závěru utkání z 87.min na konečných 7:0, kdy si náš gólman dovolí ve vápně při tlaku na naši branku hrát patičkou a ne volit jednoduchý odkop, ale ejhle, za zády není náš hráč jak se domníval, nýbrž v pozici statika soupeřův útožník, který lehce do prázdné brány skóruje.

Na závěr bych chtěl klukům vesměs poděkovat za přístup k tak těžkému utkání, které odehráli, po náročném týdnu, i když výjimky by se našli, ale ty budeme řešit individuálně s klidnou hlavou. Vždy je co zlepšovat a na čem pracovat.

Vložil: Tomáš Svoboda