Nedělní odpolední turnaj 19.1. v Chrudimi

Těžké porovnání pro ročník 2009 s kvalitními soupeři.

Nominace:

- vše kluci ročníku 2009

Antoš, Brauner, Mazal, Hošek, Baťa, Šlechta, Čermák, Machek, Semivan

Soupeři a tabulka:

Jednotlivá utkání:

SK - Horní Jelení   (0:2)

Do turnaje jsme vstoupili ve 13:35 proti Hornímu Jelení. Jednalo se o ideálního soupeře na rozehrání. Jelení je kvalitní tým, který ale také místama spíše bojoval jako my, než že by předváděl krásné kombinace na tuto věkovou kategorii. My jsme v utkání měli několik šancí, ale nikdy se nám nepodařilo kloudně zakončit a golmanku Jelení (vyhlášená nejlepší golmanka turnaje) jsme vůbec neprověřili.

SK - Solnice   (1:9)    Hošek

Nejlepší tým na turnaji, který byl pořád ve hře a točil jen dva hráče na střídačce. Solnice předváděla krásné kombinace, je vidět na jejich týmu, že jsou již dlouho pospolu a vědí o sobě i poslepu. Já tento ročník sleduji již asi 3 roky a vždy je radost na ně koukat (něco jako u nás na 2010 :) ). Celý zápas se prakticky hrálo jen na jednu bránu a jen díky Lukášovi v bráně a obětavosti především našich obránců to nebylo ještě více.

SK - Žďár n/S   (0:9)

Další velmi silný a šikovný tým, který ale nebyl "jinde" jako Solnice, kluci dostali 3 rychlé branky v první minutě a půl a bylo po zápase, to mě mrzí, to je velká škoda, takhle hloupě si zápas zkazit v začátku a pak ho místama i odchodit ... kvůli tomu na turnaje nejezdíme!

SK - Tempo Praha   (2:3)    Šlechta, Semivan

Opět trochu lehčí a hratelnější soupeř pro naše kluky, kdy se hrálo vyrovnané utkání, jen s tím rozdílem, že soupeř byl v zakončování mnohem klidnější a efektivnější. Za vše mluví posledních 5 vteřin zápasu, kdy běží Semivan s míčem sám na branku a vedle sebe má ještě Hoška a místo aby to vyřešil fotbalově na tyto velké brány (5x2metry) a volil střelu pozemi k tyči a nebo nahrával Ondrovi, i kdybychom to nedali, tak by to mělo fotbalové parametry. Ale zavřít oči a vystřelit pár metrů za půlkou s myšlenkou dát co největší ránu ... achjo. To jsou ty drobnosti, které se nasčítají a ve výsledku jsou rozhodující, nejen při střelbě, ale i při přihrávkách, držení míče, pohybu a náběhu na hřišti.

SK - Vysoké Mýto   (2:0)   Baťa 2x

Poslední utkání jsme sehráli proti dalšímu zvučnému jménu z Mýta a díky výhře jsme se odpoutali od posledního místa. Utkání bylo spíše vyrovnané a bylo vidět několik šancí, my jsme dokázala dát 2x branku hlavou (jednu teda spíše zády) z autového vhazování.

Celkové hodnocení:

Bohužel si musíme u ročníku 2009 připustit, že se jedná o tým, který je mírně lepší než jsou týmy okresní, ale v konkurenci kraje (a zvučných jmen jako je Žďár, Jihlava, Hradec, Pardubice, Mýto a tak dále) již zaostáváme.
Trochu na obranu tohoto ročníku je třeba zmínit, že před sezónou v něm bylo jen asi 6 hráčů, kteří pravidelně trénovali a asi jen 3, kteří pravidelně loni jezdili na turnaje a miniligy. To je ohromně znát, tým se formuje a máme mnoho "nových" koní, kteří byli z jiných týmů zvyklý na něco úplně jiného (nebo začínají úplně) a ta změna není vidět hned a jaro je vždy rozhodující, né podzim a nebo zima. Mluvím zde o:
Mazal, Šlechta, Baťa, Hošek, Brichta, Bulis, Žaloudek, Pavlík

Věc, která mě ale mrzí nejvíce je, že mezi zápasama kluci hrají snad na babu a honí se po tělocvičně a to i přes opakované upozorňování. Takový hráči nemají na turnaji co dělat a s trenérem jsme z toho vyvodili závěry. Po prohraném utkání se Ždárem jsme klukům nevyčetli prakticky nic za herní projev, snažili se je motivovat, ale když pak předváděli před zápasem s Tempem to co předváděli, tak se na ně můžeme jen zlobit. Měli by koukat na ostatní soupeře.

Pozitivem je, že na turnaji byli všichni nominovaní hráči, za což moc děkuji rodičům a obě čtyřky se pravidelně po 2 minutách točili (když neměl zrovna někdo zdravotní problém).

Nejlepším hráčem našeho týmu byl po zásluze vyhlášen Lukáš Antoš, který se v bráně mohl zbláznit, dále se turnaj podařil Šlechtovi a v několika zápasech se dařilo Semivanovi s Čermákem.

Vložil: Martin Svoboda