Tentokrát z toho byly smolné brambory

V neděli 12.1. jsme odehráli velmi vyrovnaný turnaj pro ročník 2010 a mladší

Turnaj se uskutečnil ve Sportovní hale na Dašické a i vzhledem k většímu počtu omluvenek jsme turnaj odehráli pouze s jedním hráčem na střídání, za což patří klukům velká pochvala, jak to fyzicky zvládli :)

Nominace:

Dymák. Hanuš, Kaluža, Mikulecký, Vodvárka, Volný

Zápasy:

SK - Pardubice     2:1   (Hanuš, Kaluža)

V prvním utkání celého turnaje nás čekalo derby s FK Pardubice. Kluci šli do zápasu značně nabuzeni a podle toto také vypadal průběh zápasu. Většinu času se hrálo na soupeřově polovině i když zatím nebyly k vidění žádné extra pohledné fotbalové akce, ale spíše bojovný výkon obou týmů. Kryštof a Matěj se postarali o dvě branky našeho týmu a jelikož kluci ze soupeřova týmu vstřelili pouze jednu, vyhráli jsme 2:1 a první tři body do tabulky byly naše :)

SK - Nemošice     0:0

V dalším utkání se odehrálo v podstatě další "derby", jelikož naším soupeřem byli kluci z SK Nemošice. V tomto utkání už se hrálo také na naší půlce hřiště, akorát bez větších šancí na obou stranách. Jelikož jsme za zápas snad nevystřelili pořádně na branku, tak jsme nemohli dát gól. To se nepovedlo ani soupeři, takže z toho byla bezbranková remíza 0:0. Tyto dva ztracené body se soupeřem, který se rozhodně dal porazit, nám budou velmi chybět v konečném zúčtování, ale k tomu se dostaneme později.

SK - Dřítěč     1:0   (Mikulecký)

Ve třetím utkání tohoto turnaje jsme se utkali s opravdu těžkým soupeřem - Sokol Dřítěč, který pravidelně opanuje okresní přebor s těmito ročníky. Hrálo se pohledné utkání s mnoha brankovými příležitostmi, které jsme většinou měli my, ale k naší smůle jsme se pořád nemohli prosadit. Jonáš šel několikrát sám na branku, ale vždy ho buď vychytal velmi dobře chytají brankář soupeře nebo vůbec netrefil branku. Nastřelili jsme i brankovou konstrukci. 2 minuty před koncem jsme se konečně mohli radovat, když branku vstřelil Ondra. Soupeř již nedokázal odpovědět a tak jsme získali velmi důležité tři body. Byli jsme tak jediným týmemm který dokázal Dřítěč dnes porazit :)

SK - Žďár nad Sázavou     9:1   (4x Dymák, 2x Hanuš, 2x Kaluža, Volný)

V tomto zápase jsme se postavili soupeři zdaleka nejslabšímu na celém turnaji. Do tohoto zápasu nevstřelil ani branku (nakonec ta proti nám byla jeho jedinou na turnaji, tak alespoň malou radost jsme jim udělali :) ) a tak nás mělo čekat pohodové utkání, kde si kluci hezky zakombinují a ukážou divákům, jak šikovný tento ročník v Pardubičkách máme :) Začátek byl však nervozní, kdy se po úvodní brance Jonáše prosadil také soupeř a najednou se kluci na chvíli přizpůsobili hře soupeře, až jsme se s trenérem začali obávat, abychom se se Žďárem netrápili více než by bylo záhodno. Po pár minutách se však rozjel brankostroj a skóre se zastavilo těsně pod dvojcifernou hodnotou.

SK - Horní Jelení     1:1   (Kaluža)

V předposledním zápase nám byl soupeřem tým z Horního Jelení, se kterým jsme se tuto halovou sezónu už potkali na turnaji v Chrudimi, kde celý turnaj vyhráli, takže další velmi těžký soupeř do sbírky :) Utkání bylo vyrovnané a bez většího množství chyb, protože si všichni hráči včetně trenérů uvědomovali důležitost tohoto zápasu pro konečnou tabulku. My jsme se dostali do vedení díky skvělě hrajícímu Matějovi, kterému se dnes opravdu dařilo. Soupeř poté dokázal skóre srovnat a každý si tak odnesl jeden bod, což byla pro obě mužstva ztráta :)

SK - Jaroměř     1:2   (Dymák)

Do posledního utkání celého turnaje jsme šli s tím, že pokud zvítězíme, získáme zlaté medaile. Naopak, pokud se nám utkání nepovede a připíšeme si první prohru na turnaji, tak zůstaneme pod stupni vítězů na nepopulárním čtvrtém místě. Ač jsme to klukům neříkali, tak si to sami uměli spočítat a s tímto vědomím šli kluci asi na hřiště a nervozita jim ze začátku svazovala sálovky :) Soupeř se dostal do jednobrankového vedení a když si poté první menší chybku na celém turnaji vybrat v brance Filip, když neudržel po zemi centrovaný balón před branku a útočník soupeře pak již měl jednoduchou práci umístit míč do volné branky, vypadalo to s námi bledě. Po velkém úsilí všech našich hráčů se 3 minuty před koncem prosadil Jonáš a naděje ještě žila. Další branku se nám však vstřelit nepodařilo ač jsme soupeře mírně přehrávali, tak na nás čekaly bramborové medaile.

Celkové umístění:

1. Sokol Dřítěč              13b.   (11:4)
2. AFK Horní Jelení      13b.   (20:5)
3. FK Jaroměř               13b.   (19:6)
4. SK Pardubičky         11b.  (14:5)
5. SK Nemošice             7b.    (5:10)
6. FK Pardubice             3b.    (8:13)
7. Žďas Žďár n/S            0b.   (1:35)

O celkovém vítězi musela rozhodnout mini-tabulka mezi prvními třemi celky, které měly shodně 13 bodů.

Hodnocení:

Jak je již napsáno v samotném úvodu, turnaj jsme absolvovali pouze v 6 hráčích (herní systém 4+1, 12 minut jeden zápas), takže kluky stál celý turnaj velké množství fyzických i psychických sil. Každého z nich tak chceme pochválit za to, jak k jednotlivým zápasům přistoupil, bojoval do posledního dechu a jen smolně z toho nakonec nebylo medailové ocenění. 

Turnaj se opravdu podařil všem klukům. V brance nás skvěle držel Filip, v obraně odehrál svůj vysoký standard se skvělým přehledem o celé hře Kryštof. Spolu s ním se v obraně točil Ondra s Víťou, kde oba si svoji roli plnili bez větších potíží a nebáli se také zaútočit. Ondra s Víťou se nám také občas protočili v útoku a oba byli odměněni vstřelenou brankou. Jonáš opět prokázal, že má snad dvoje plíce a ze hřiště jsme ho museli skoro tahat násilím, aby si alespoň na 30 vteřin odpočinul, než znovu vlétnul na soupeře :) "Posledním" do party byl Matěj, kterému se turnaj mimořádně vydařil a za svoje předvedené výkony byl jednohlasně vybrán trenéry soupeřů jako nejlepší hráč celého turnaje. Velká gratulace! :)

Jako vždy jsme se mohli spolehnout také na zástup rodičů a fanoušků, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit, jak je již ostatně jejich dobrým zvykem :) Nebereme to však jako samozřejmost a moc jim za tuto podporu děkujeme :)

Vložil: Radim Froš