5. místo ve Chvaleticích pro ročník 2009

V neděli 8.12. jsme se zúčastnili dalšího halového turnaje

Turnaj se tentokrát konal ve Chvaleticích ve velmi kvalitní tělocvičně jak pro diváky, kteří mohou celé dění sledovat z galerie nad palubovkou, tak i pro samotné hráče jelikož hala nabízí velký hrací prostor. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Další výhodou tohoto turnaje bylo, že jsme se utkali s týmy, se kterými se tak často nepotkáváme jako např. Kolín, Světlá nad Sázavou, Choltice,...

Nominace:

Baťa, Brauner, Čermák, Dvořáček, Hošek, Machek, Semivan, Šlechta, Vodvárka (2010)

Zápasy ve skupině:

SK - Kolín     1:2   (Hošek)

V prvním zápase ve skupině nás čekal neznámý soupeř z Kolína. Jako vždy jsem kluky nabádal, že je potřeba do turnaje vstoupit tou správnou nohou a dobře se naladit na další zápasy. To se nám bohužel úplně nepovedlo a kluci byli ještě rozespalý a než jsme se vzpamatovali, tak jsme prohrávali 2:0 (nutno říci, že oba góly byly trošku smolné, kdy v náš neprospěch se balón odrazil vždy k volnému soupeři, který již neměl problém s tím uklidit míč do branky). Korekci skóre obstaral Ondra Hošek, ale na vyrovnání už nezbývalo dostatek času.

SK - Chvaletice     1:1   (Šlechta)

V dalším zápase nás čekali domácí Chvaletice (turnaj však pořádala FK Přelouč). Většinu zápasu jsme měli hru pod kontrolou a soupeře moc nepouštěli na naší polovinu. Převahu jsme vyjádřili také brankově, když se díky svému důrazu prosadil Kuba Šlechta. 30 vteřin před koncem nešťastně (nezaviněně) podklouznul Matyáš Brauner a z následné rozehry jsme z ojedinělé střely na branku inkasovali. Na reakci už nezbyl čas a tak jsme z jasného zápasu, kdy jsme neproměnili několik tutových šancí, kdy jsme byli sami před brankářem a nedokázali skórovat, brali pouze jeden bod za remízu (tyto body nám posléze velmi chyběly).

SK - Přelovice     1:0   (Baťa)

V posledním zápase skupinové části jsme se utkali s Přelovicemi, kteří oba své zápasy vyhráli a nedostali v nich ani jednu branku (3:0 a 1:0). Nečekal nás tedy vůbec jednoduchý zápas. Vlivem ostatních výsledků ve skupině jsme již však nemohli ani při výhře pomýšlet na semifinálové boje, ale pořád bylo o co hrát. V tomto zápase naše hra konečně vypadala podle našich představ, kdy si kluci nahráli, využili velikost hřiště a k vidění byly pěkné akce :) Jedinou branku utkání vstřelil Vašek Baťa a celkově jsme tak obsadili ve skupině třetí místo.

Zápasy o umístění:

Vzhledem k tomu, že jsme ve skupině skončili na třetím místě, čekal nás soupeř, který ve skupině A skončil na posledním čtvrtém místě, což byla Světlá nad Sázavou.

SK - Světlá n. Sázavou     4:0   (Baťa, Dvořáček, Hošek, Semivan)

V tomto utkání jsme narazili na zdaleka nejslabšího soupeře na turnaji a vývoj na hřišti tomu odpovídal. Soupeř se na naši polovinu dostával pouze sporadicky a jedinou vážnější šanci zaznamenal až cca 30 vteřin před koncem zápasu, kdy na Filipa v brance mířil útočník soupeře zcela sám. Filip se však vyznamenal a udržel čisté konto. Za nás se postupně trefil Ondra Hošek, Adam Dvořáček, Bert Semivan a Vašek Baťa a připsali jsme si tak pohodové vítězství a čekal nás boj o konečné 5. místo.

SK - Choltice     2:0   (Baťa, Brauner)

V zápase o konečné umístění jsme se postavili týmu z Choltic. Soupeř to nebyl jednoduchý, celý turnaj se prezentoval dobrým fotbalem a boje o medaile mu unikli pouze díky horšímu skóre. My jsme se však zápas od zápasu lepšili a poslední zápas na turnaji zvládli vítězně. Klid na "kopačky" nám dal vedoucí gól, který vstřelil Vašek a ve snad úplně poslední vteřině se poprvé na turnaji prosadil také Matyáš Brauner :)

Celkové pořadí:

1) Přelouč
2) Heřmanův Městec
3) Přelovice
4) Kolín
5) Pardubičky
6) Choltice
7) Chvaletice
8) Světlá nad Sázavou

Hodnocení:

Může nás pouze mrzet prospaný začátek, kdy jsme zejména druhý zápas nezvládli dovést do vítězného konce, což nás nakonec stálo souboje o medailové pozice (vzhledem ke zlepšujícím se výkonům bychom rozhodně nebyli bez šance si nějakou tu medaili domů odvést). Od třetího zápasu jsme však předváděli lepší fotbal, ve kterém nechyběli nahrávky, střely na branku (spousta také mimo tři tyče :D ) a pěkné kombinační akce. 

Pochválit bych chtěl v brance Filipa, který za 5 zápasů (hrálo se 1x15 minut, takže celkem za 75 minut) obdržel pouze tři branky. V obraně hrál opět velmi dobře Kuba Šlechta, který k obranným povinnostem přidal i kvalitní podporu útoku, kdy často chyběl pouze kousek k tomu, aby útočníci zužitkovali jeho skvělé přihrávky. Odměnou mu byla také jedna vstřelená branka. Ve druhé obranné dvojici se turnaj velmi vydařil Dominiku Čermákovi. Obranná činnost tentokrát byla na jedničku a nebál se ani zaútočit a vystřelit. V útoku zahrál dobře Adam Dvořáček, který s námi pravidelně turnaje a miniligy neabsolvuje a vůbec se se svým výkonem neztratil (také byl odměněn jedním vstřeleným gólem). Naším nejlepším střelcem byl Vašek Baťa, který skóroval dohromady třikrát a na soupeře platil zejména svým důrazem a zakončením.

Poděkovat samozřejmě také chci rodičům a divákům, kteří nás přijeli jako vždy skvělě podporovat :)

Vložil: Radim Froš