19. Memoriál Míši Urbana

V neděli 1.12. jsme se zúčastnili dalšího ročníku Memoriálu Míši Urbana, který se opět konal v nafukovací hale na Dukle.

Tento ročník byl speciální v tom, že jsme postavili dva týmy: SK Pardubičky Zelená (v rozpise uvedeny jako SK Pardubičky A) a SK Pardubičky Červená (v rozpise jako SK Pardubičky B). Celkem se turnaje zúčastnilo 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech účastnících.

Nominace:

SK Pardubičky Zelená:   Antoš, Brauner, Dymák, Hošek, Kaluža, Mazal, Vondruška

SK Pardubičky Červená:   Čermák, Ludvík, Machek, Mikulecký, Semivan, Šlechta, Tuťálek, Vodvárka, Volný

Zápasy ve skupině:

SK Pardubičky Zelená:

SK - Chlumec n/C "A"     1:1   (Dymák)

SK - Rozhovice     1:1   (Kaluža)

SK - Slatiňany     1:0   (Hošek)

Kluci v zelených dresech měli asi co se týká kvality týmů vyrovnanější skupinu a podle toho také výsledky vypadají (veškeré zápasy ve skupině skončily buďto remízou nebo výhrou pouze o jednu branku). Všechna naše tři utkání byla velmi vyrovnaná a každá vstřelená branka tak měla cenu zlata :) Po úvodních dvou remízách museli kluci porazit velmi silné Slatiňany, aby měli šanci si zahrát o medaile. To se nakonec povedlo a po nejtěsnějším možném vítězství obsadili druhé místo ve skupině.

SK Pardubičky Červená:

SK - Chlumec n/C "B"     3:1   (2x Mikulecký, Volný)

SK - Jaroměř     0:1

SK - Slavoj Polná     1:3   (Semivan)

Kluci, kteří na sebe ten den oblékli červené dresy, začali vítězstvím nad rezervou Chlumce nad Cidlinou. Poté je však čekal velmi těžký soupeř z Jaroměře (celkové druhé místo) a v posledním zápase ve skupině Slavoj Polná (celkové první místo). S oběma soupeři se kluci statečně a srdnatě prali o co nejlepší výsledek, ale bohužel to na body nestačilo a tak skončili ve skupině na třetím místě, což znamenalo souboj o konečné 5. a 6. místo.

Zápasy o umístění:

SK Pardubičky Zelená:

Semifinále:     SK - Jaroměř     0:2 

V semifinále na kluky čekal první tým ze skupiny "B", což byl tým z Jaroměře. Zápas to byl vyrovnaný a o výsledku rozhodlo pouze pár drobných chybiček. Více jsme jich bohužel udělali my a po dvou rychlých protiútocích nás soupeř vždy potrestal. My jsme branku vstřelit nedokázali a tak nás čekal souboj o alespoň bronzové medaile.

Zápas o 3. místo:     SK - Chlumec n/C "A"     2:1 po penaltách   (Mazal, rozhodující penalta Vondruška)

V zápase o bronz kluky čekala repríza prvního utkání na turnaji, kdy našim soupeřem bylo opět "áčko" Chlumce nad Cidlinou. Utkání bylo znovu velmi vyrovnané a rozhodovaly tak maličkosti. Soupeř se ujal vedení 1:0 a na nás tak bylo, abychom zvládli odpovědět a minimálně vyrovnat. To se nám povedlo, když branku vstřelil Kryštof Mazal. V řádné hrací době už branka nepadla a tak museli rozhodnout o vítězi pokutové kopy. Nejprve byli na každé straně nominováni (u nás se Martin jednoduše zeptal, kdo si na penaltu věří :) ) tři střelci. Když ani ti neuspěli, čekala nás tzv. "náhlá smrt". Drama rozhodnul až v šesté sérii Tomáš Vondruška, kdy jako první střelec uspěl a kluci tak mohli začít slavit :) Velká pochvala pro Lukáše Antoše, který dokázal zneškodnit všech 6 penalt soupeře :)

SK Pardubičky Červená:

Zápas o 5. místo:     SK - Slatiňany     1:6   (Mikulecký)

Soupeřem "červených" Pardubiček v zápase o konečné páté místo byli kluci ze Slatiňan. V tomto utkání se naplno projevila kvalita soupeře a po zásluze zvítězil, kdy nás přehrál ve všech herních činnostech. I taková to utkání však mají pro kluky smysl, když vidí, že je pořád co zlepšovat a v tom nejlepším případě je to o to více motivuje do další práce na trénincích i mimo ně, aby příště dokázali soupeře porazit. Celkově tedy kluci obsadili šesté místo, za což se rozhodně nemusí stydět vzhledem k velmi kvalitně obsazenému turnaji.

Celkové pořadí:

1) Slavoj Polná
2) FK Jaroměř
3) SK Pardubičky Zelená
4) FK Chlumec n/C "A"
5) SK Spartak Slatiňany
6) SK Pardubičky Červená
7) SK Rozhovice
8) FK Chlumec n/C "B"

Hodnocení:

Kluky z obou mužstev za předvedené výkony a bojovnost ve všech odehraných zápasech musíme bez výjimky pochválit :)

V týmu Zelených vynikal zejména v brance Lukáš Antoš, který soupeře občas svými zákroky musel přivádět k šílenství, protože chytil několik tutových gólů a při spoustě jeho zákroků to v hale jenom zahučelo a poté již následoval zasloužený potlesk z hlediště i od střídaček. Za svoje skvělé výkony byl také patřičně odměněn - byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje, k čemuž mu ještě jednou gratulujeme :) Dalšímu, komu se turnaj velmi povedl, byl Jonáš Dymák, který díky svému téměř nevyčerpatelnému fyzickému fondu skoro neslezl z palubovky a když jsme ho občas vystřídali, tak hned stál u nás a ptal se, jestli tam ještě půjde a že už je připravenej :) 

Tým červených měl v brance oporu ve Filipovi, který chytal taky velmi dobře. V "soutěži" o nejlepšího brankáře mu přitížilo větší množství inkasovaných branek, ale za ty rozhodně nemůže jenom Filip, ale vždy všichni kluci, kteří jsou zrovna na hřišti. Stejně tak mají všichni podíl na brance vstřelené :) V obraně zahrál velmi slušně Kuba Šlechta, který svým důrazem znesnadňoval útočníkům soupeře jejich práci - střílení branek. V útoku se nejlépe dařilo Ondrovi Mikuleckému, který ve 4 zápasech vstřelil 3 branky (nutno zde poznamenat, že se hrálo na menší házenkářské branky a díky tomu nepadalo tolik gólů). 

Závěrem bychom chtěli jako vždycky poděkovat rodičům a fanouškům, kteří byli kluky v hojném počtu podpořit a vytvořili opravdu skvělou atmosféru, které nechybělo hromadné skandování "Páááárdubičky" za doprovodu hromového troubení z klaksonu :) 

 

Vložil: Radim Froš