Podzimní část nemůžeme hodnotit kladně, říká Tomáš Mrázek

Asistent trenéra A-týmu zhodnotil pro pardubický deník podzimní část.

Podzimní část soutěže je již minulostí. A-tým si v ní bohužel nevedl dle představ a předsezónních plánů. Vevýkonech bylo hodně rezerv a co se týká bodového zisku taktéž. Tým má ale svoji sílu, kterou by měl na jaře potvrdit. My Vám přinášíme hodnocení asistenta trenéra, Tomáše Mrázka, který ho poskytl pardubickému deníku.

„Podzimní část sezony nelze hodnotit kladně. Co se týká bodového zisku a především tabulkového postavení. Předsezonním cílem bylo umístění v klidném středu tabulky, nebo zisk minimálně dvaceti bodů. Ani jedno jsme ale nesplnili.

Velkou roli v tom sehrála velmi špatná letní příprava. Tým k ní nepřistoupil tak, jak by bylo vhodné a jak bychom si představovali. To se následně v úvodu soutěžního ročníku projevilo. Vrátilo se nám to jako bumerang tím v pro nás důležitých zápasech, kdy jsme zcela vyhořeli.

Druhým faktorem na nepříznivém tabulkovém umístění je pak velká nevyrovnanost ve výkonech týmu a především jednotlivých hráčů. Byli jsme schopni potrápit a odehrát dobré zápasy s týmy z čela tabulky, ale zároveň za týden totálně propadnout s celky z opačného pólu. Stačí jen zmínit hrůzostrašné výkony v Chocni, Svitavách, nebo s Rohovládovou Bělou. To jsou body, které nám hodně chybí.

Flintu do žita ale neházíme. Všichni moc dobře víme, že tým je velmi mladý a že svou sílu má. V zimní přípravě čeká hráče tvrdá práce a zároveň šest přípravných zápasů s kvalitními týmy z Královéhradecka. V tuto chvíli máme také rozjednané posílení na určitých postech, které snad dovedeme do zdárného konce. Všichni pevně věříme, že jarní část soutěže bude o sto procent lepší a že se v Pardubičkách bude hrát krajský přebor i v následujícím ročníku.“

Vložil: Mrázek Tomáš