A-tým držel s favoritem krok do 52. minuty.

vs.

TJ SOKOL MORAVANY - SK PARDUBIČKY

4 : 1 (1:0)

Branky: 3. Beran, 52. Záleský, 71. Formánek, 81. Machatý - 89. Hátle. Rozhodčí: Mach (Hořínek, Papežík). ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (52. Čunderle). Diváků: 100

SESTAVA

Zahradník - Froš, Čunderle, Zezulák, Norek - Buš (56. Luptovský), Tuťálek (85. Hátle), T. Svoboda, Jonáš - Havelka (67. Dojčán), Krejčí (74. Libánský)

Úvod utkání byl velmi rychlý, když se již ve 3. minutě dokázal po centru z levé strany prosadit hlavou domácí Beran - 1:0. V 8. minutě se po další akci na levé straně dostali domácí opět do šance, ale Zahradník dobrým zákrokem změnu skŕe nepřipustil. V 17. minutě zahrával přímý kop Havelka a hlavičkový pokus Svobody na zadní tyči, vyhlavičkovávali domácí na brankové čáře. Ve 40. minutě sklepl Havelka míč Tuťálka, jehož pokus byl zblokován a následná střela Krejčího branku přeletěla.

Rozhodujícím momentem utkání byla 52. minuta. Čunderle před vlastním vápnem zazmatkoval, přišel o míč a u pomezní čáry fauloval. Za svůj prohřešek obdržel 2. ŽK a následně kartu červenou a musel předčasně do sprch. Z následného přímého kopu se dokázal prosadit Záleský a bylo to 2:0. V 68. minutě se ve velkých šancích objevil domácí Formánek, ale prvním pokusem nastřelil Zahradníka a druhým poté tyč. V 71. minutě se po zblokované střele domácího Kříže, dostal k míči Formánek a míč uklidil do odkryté klece - 3:0. V 82. minutě pak po levé straně utekl Lukas, míč předložil Machatému, pro něhož nebyl problém zvýšit na 4:0. Alespoň kosmetickou úpravu výsledku dal v 89. minutě Hátle, který se po rohovém kopu Svobody dokázal nadvakrát prosadit - 4:1.

Hodnocení asistenta trenéra Tomáše Mrázka:

„V první půli jsme se rozjížděli jako nákladní vlak na nedalekém nádraží. Strašně pomalu a velmi těžko. Nakonec jsme ale nabrali slušné tempo a domácím byli velmi vyrovnaným týmem. Vše rozhodla padesátá minuta, kdy byl po zbytečné druhé žluté vyloučen Čunderle. Navíc soupeř z nařízeného trestného kopu přidal druhý gól. Pak již na hřišti existovalo pouze jediné mužstvo a Moravany zcela po zásluze dovedly zápas do vítězného konce.“

Vložil: Mrázek Tomáš