První halový turnaj pro 2010

Velmi kvalitně obsazený turnaj ukázal, že ročník 2010 je v Pardubičkách extrémně šikovný!

Z turnaje se na poslední chvíli odhlásil ŽĎAS Žďár nad Sázavou a tak z původních 7 týmů jsme odpolední turnaj (12:45-17:00) odehráli stylem každý s každým a to 1x15 minut stylem 4+1.

Celkové umístění:

1. AFK Horní Jelení                    13b.   (19:7)
2. SK Pardubičky                      12b.   (17:8)
3. FK Pardubice                          8b.    (31:11)
4. FC Slovan Havlíčkův Brod      7b.    (20:11)
5. FK Čáslav                               3b.    (12:24)
6. MFK Chrudim                          0b.    (5:43)

- Dovolil bych si dodatek, že poslední utkání turnaje se Chrudimi vůbec nepovedlo a naopak Pardubice zaváleli a vyhráli 17:1 a tím výrazně upravili svá skóre.
- Také bych si dovolil konstatovat, že Chrudim, Čáslav a Havlíčkův Brod předváděli krásný fotbal na tuto věkovou kategorii a dovoluji si tvrdit, že čtvrtý Brod dokonce hrál nejhezčí fotbal na celém turnaji! I toto vypovídá o faktu, jak kvalitně obsazený turnaj to byl.

Zápasy:

SK - Chrudim   5:1
(3x Dymák, 2x Mikulecký)

Hned první utkání nám ukázalo, jak těžký a vyrovnaný turnaj to bude a že možné je prakticky všechno. Chrudim hrála opravdu pěkný fotbal plný přihrávek, individuálních dovedností a kombinací s brankářem. My jsme utkání prohrávali 0:1. Naštěstí jsme od přibližně 6minuty převzali otěže utkání, kdy nás především nakopli slepené branky z 0:1 na 3:1 a to se klukům hned lépe hrálo.

SK - Havlíčkův Brod   3:1
(2x Dymák, Volný)

Kluci odehrála všechna utkání fantasticky, na hraně svých možností a srdíčkem, ale i bojovností a především fotbalovostí. Dovoluji si tvrdit, že toto utkání bylo naše vůbec nejlepší na turnaji. Havlíčkův Brod měl v zakončení několikrát smůlu, ale většinou nás podržel v tomto utkání výborně chytající Vodvárka a v útoku jsme měli velké štěstí, že jsme byli extrémně produktivní (což u těchto dětí znamená, že dáme jednu ze tří 100% šancí :D ).

SK - Horní Jelení   1:3
(Mikulecký)

Nechci říkat zasloužená prohra, ale s Brodem a následně i s Pardubicemi jsme měli i trošku štěstí, tak v tomto utkání jsme ho zase neměli a to mi zní fér. Utkání velmi ovlivnil hned začátek, kdy jsme vyhráli los a míč. Bohužel z rozehry jsme nahráli nepřesně na obránce, kde byla ztráta a ve 4 vteřině to bylo 0:1. Sice jsme měli celé utkání více ze hry a neustále ohrožovali branku soupeře a skoro celé utkání jsme hráli na útočné půlce, ale Horní Jelení má opravdu silný ročník, velmi šikovné kluky, mrštné a šikovné s míčem a prakticky každý brejk, nebo útok byl nebezpečný. Asi dvě slabé chvilky si vybral i Vodvárka, ale to nebyl jediný i v obraně jsme byli zbrklý a v útoku neproduktivní. Nakonec nás tento zápas stál zlaté medaile :(

SK - FK Pardubice   3:2
(3x Dymák)

Z naší strany druhé nejlepší utkání na turnaji, kluci do zápasu a derby dali úplně všechno a až podezřele snadno jsme vedli 3:0 a vše vypadalo prvních 10minut růžově. Pak nám ale začali docházet síly a kluků Pardubic najednou bylo plné hřiště a my jsme už spíše hráli kopanou než-li fotbal. 3 minuty před koncem se nám zranil klíčový hráč v obraně Hanuš a najednou to bylo minutu před koncem 3:2 a my se opravdu velmi strachovali o výsledek.

SK - Čáslav   5:1
(3x Hanuš, Dymák, Volný)

Ač Čáslav skončila předposlední s jednou výhrou nad Chrudimi, tak opět bylo vidět, jak je tento turnaj vyrovnaný a kdybychom ho hráli zítra znova, mohlo být pořadí zcela opačné. Čáslav šla do vedení 0:1 a utkání to začalo být podobné jako s Chrudimí. Nám velmi pomohli dvě standartní situace, kdy Dymák dokázal svoji rychlostí a hbitostí donutit soupeře k faulům a Hanuš to vždy krásně proměnil. To nám velmi pomohlo a utkání se začalo dohrávat již více v klidu, kdy jsme ještě dokázali vstřelit krásné branky, ale i Čáslav hrála do posledního dechu.

Hodnocení:

Všechny kluky musím pochválit a těším se na další turnaj 2010, kdy již nominujeme dvě čtyřky a o místo v sestavě se porve mnoho našich šikovných kluků 2010, kteří dnes nebyli:
Hlaváč
Kaluža (2011)
Ludvík
Smejkal
Tuťálek
Musím ještě jednou pochválit našeho brankáře Filipa Vodvárku, který zachytal výborný turnaj, bohužel dnes byl na turnaji brankář z Horního Jelení, který měl i více práce než Filip a chytal opravdu dobře, jinak by Filip nebyl vyhlášen pouze nejlepším hráčem našeho týmu, ale zajisté i nejlepším brankářem turnaje.
Velkou pochvalu zaslouží naše obrané duo Hanuš a Vondruška, které odehrálo prakticky celý turnaj bez střídání a byli velkými oporami našeho týmu.
V útoku a i v obraně vypomáhal Ondra Mikulecký, který byl pro nevolnost celý turnaj bílý jako stěna :) ale hrál na hranici svých možností a měl velmi dobré okamžiky, jak silný a šikovný je na balónu.
Pro mě největší pokrok vpřed a největší překvapení je Vít Volný, který se zlepšoval každým střídáním a bylo na něm vidět, že rozhodně není na hřišti do počtu a ba naopak, byl kolikráte nejlepší na place a byl po zásluze odměněn i 2 brankami.
Na závěr smekám před výkonem Dymáka, který se prostě neunaví :) dnes byl hodně cítit a i díky jeho rychlosti a šikovnosti jsme se umístili na stříbrném místě. Jeho 9 branek z našich 17 vstřelených mluví za vše, jen škoda, že nám tam nepadli ještě 2 branky navíc a byli bychom nejlepšími střelci turnaje :)

Děkuji všem klukům i rodičům za nádherné "sametové" odpoledne ;)

 

Foto:

Vložil: Martin Svoboda