Pardubičky - Libchavy 3:1 ( poločas 1:0 )

V posledním utkání podzimu jsme zvítězili 3:1 a získali titul podzimního mistra v KP Pardubického kraje

Střelci : 2x Svěrák , 1x Mec

Sestava :   Jákl

Pařízek   Hegyi D.   Hegyi P.   Svoboda

Maršíček   Bobek   Svěrák   Žák

Tobeš   Troják

Střídali : Johanides za Pařízka v 19 min. , Zeman za Maršíčka , Mec za Tobeše v 46 min., Menšl v 58 min. za Hegyi D. , Mlateček za Svěráka v 71 min.

Dnešní utkání bylo zvládnuté výsledkově a rozhodl o něm závěr prvního a začátek druhého poločasu , kdy jsme soupeři odskočili na tříbrankový rozdíl.

Utkání však nebylo jednoznačnou záležitostí a nutno říci , že soupeř byl v prvním poločase lepším týmem. Z naší strany to byl asi nejhorší poločas podzimu. Nedokázali jsme podržet míč , v soubojích jsme byli nedůrazní a u většiny odražených míčů byl dříve soupeř. Vázla nám kombinace a snad jen v úplném začátku utkání jsme byli nebezpeční , když jsme nastřelili dvě břevna. Poté hrál soupeř a však také bez gólového efektu. A tak přišla v závěru poločasu hrubka hostujícího brankáře , kterou s přehledem proměnil Svěrky v úvodní gól utkání a do kabin se šlo s vedením 1:0. V poločase došlo k lehké podzimní bouřce k vystřídání a změně rozestavení. Hned od prvních minut bylo vidět na hřišti jiný domácí tým. V 48 minutě se snad po nejhezčí akci na jeden dotek prosadil křižnou střelou Mec a upravil skóre na 2:0. O 3 minuty později znovu Mec dopravil míč do sítě po souboji uvnitř vápna , ale branka neplatila pro předchozí faul. Velmi dobrých 12 minut druhého poločasu završil Svěrky svou druhou brankou a zvýšil na 3:0. To však z naší strany bylo vše a soupeře znovu pustili ke hře. V 78 minutě jsme soupeři dali čuchnout na 3:1. Ten ožil a v samém závěru nás musel 2x podržet brankář Jákl , který zneškodnil jejich dvě přesné střely. Nicméně utkání jsme dovedli do vítězného konce a stali se tak králi první půlky sezóny.

1. Pardubičky - 17 utkání - skóre 58:25 - bodů 43    ........  ( náskok před druhým týmem 8 bodů )

Vložil: Stanislav Procházka