Starší dorost v Ústí n./O.

Výhra z Ústí se nerodila lehce.

Soupeř, který nás přivítal ráno v 10:15 hod, za deštivého počasí, na podmáčeném terénu atletického stadiónu, s postavením v tabulce na 15 místě, rozhodně svoji kvalitou tomuto postavení v tabulce neodpovídá a reálně bych ho osobně pasoval spíše na první polovinu tabulky. I když jsme kluky na to připravovali, že kluci hráli ještě minulou sezónu divizní soutěž, tak naše rady nechali asi ještě v kabině a doma pod polštářem. Prvních 20 min na hřišti domácí tým dominoval a kdyby na tabuli výsledků již v této době byl stav 3:1 pro domácí, nikdo by se nemohl divit. S těžkým terénem jsme se podstatně hůře srovnávali než domácí, i s tvrdší hrou, která z toho vyplývala a sudí nastavil metr šitý tomu na míru, což mě osobně nevadí a nechal hru přiměřeně plynout. Po aktivním koučinku v průběhu hry si to první vzal k srdci Zemen, který svým důrazem ve 26 min vybojoval nad stoperskou dvojcí včetně beka míč, šel za ním jak buldok a následně ráznou střelou uklidil míč do sítě stav 0:1. To nás nakoplo a domácí flustrovalo. Hned v 30 min po pěkné akci ze středu poslaný balón na kraj levé strany, kde si ho převzal Žák a po 30 m sprintu a překonání beka prostřelil domácího gólmana podruhé 0:2. To jsme již v konci poločasu byli na koni my a po standartní situaci v 37 min a pár odražených balónů ve vápně Marša nártem přostřelil vše co mu stálo v cestě 0:3. Aby tomu nebylo málo a fotbal ukázal jak dovede být krutý a zároveň krásný, tak tentokrát ve 43 min ze středu byl vyslán po pravé straně Troják, který svým tělem již před sebe ve sprintu nikoho nepustil a krásně křižnou střelou po zemi uklidil balón do sítě 0:4. To již byli jak domácí hráči tak trenér pomalu v klinické smrti nadobro a naši hoši se již viděli v kabině. Místo toho, abychom poločas dohráli v klidu, tak jsme soupeře v 45 min poslali špatnou zpětnou přihrávkou na naší levé straně do částečného útoku a po centru na velké vápno se dobře balónu zhostil domácí hráč Popel a korigoval stav poločasu na 1:4.

V poločase jsme si to vše v kabině vyříkali a připravili hochy na to, že to domácí nezabalí. Provedli jsme i dvě střídání pro oživení, ale po úvodním hvizdu až do 70 min to vypadalo, jako bychom si nic neřekli a nepoučili se z úvodu utkání. Nebýt v bráně dobře chytajícího Jákla, tak jsme již v 70 min hráli 4:4 a ne 2:4, když se opět dobře prosadil domácí Popelář a domácí tým nás zase přehrával. Na tento stav jsme reagovali vysunutím Svěráka ze zálohy do útoku a mladý Hegyi šel do střední zálohy s Bobkem, což se nám také vyplatilo. Hned v 73 min zatáhl balón po pravé straně Troják cpal balón zpětnou přihrávkou do malého mlíka, kde sbíhal Svěrák a uklidil balón k tyči 2:5. Následně se hra přelévala nahoru a dolů, kdy šťastnější jsme byli opět my (štěstí přeje připraveným) a Jáklis v bráně nás dále držel pouze na 2 obdržených brankách v naši síti. V 84 min se samostatným únikem prezentoval opět Svěrák, kdy menším lobem překonal domácího gólmana a stanovil konečný výsledek utkání na stav 2:6.

Nutno kriticky říci, že s předvedeným výkonem nyní nemůžeme být zcela spokojeni a chlapce nelze moc pochválit, avšak i přes to pochvala musí přijít a to především za produktivitu a kvalitu zakončení, což hodnotíme velmi vysoko a to nám přineslo společně s dobře chytajícím Jáklem i 3 body v 16 odehraném utkání. V tom jsme dnes byli 100% a předčili soupeře jednoznačně.

Vložil: Tomáš Svoboda