Bratrovražedný souboj o páté místo + FOTO

V sobotu 2.11. jsme se zúčastnili prvního „halového“ turnaje této sezony na umělé trávě na Hůrkách. SK Pardubičky se tohoto turnaje zúčastnili se dvěma týmy – Pardubičky Žlutí (ročník 2010 a mladší) a Pardubičky Zelení (ročník 2009).

Tento článek se bude týkat pouze kluků, kteří se turnaje účastnili jako tým SK Pardubičky Žlutí.

Nominace:

Dymák, Hanuš, Kaluža, Mikulecký, Smejkal, Tuťálek, Vodvárka, Volný, Vondruška

Základní skupina:

Celkem se turnaje zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po 5 týmech. Našimi soupeři ve skupině byli FK Přelouč, TJ Spartak Sezemice, SK Lázně Bohdaneč a Sokol Dříteč.

SK – Přelouč     2:7   (Kaluža, Smejkal)

V prvním zápase nás čekala velmi těžká Přelouč. Prvních pět minut se klukům povedlo a hráli velmi dobře. Poté bohužel dostali dva rychlé góly a klukům se do hlavy dostala myšlenka, že soupeř je nad jejich síly. Po inkasovaných brankách jsme se zatáhli a soupeř přidal ještě několik branek. Nám se podařilo vstřelit dvě branky a být Přelouči vyrovnanějším soupeřem, ale byla to spíše kosmetická úprava výsledku než nějaká reálná šance na obrat.

SK – Dříteč     1:2   (Dymák)

Soupeřem pro druhé utkání byla neméně silná Dříteč, která v posledních letech opanuje pardubický okresní přebor. Kluci však hráli velmi dobře a prohra tak byla spíše smolná. Dříteč rozhodně byla k poražení, ale nám se příliš nedařilo v útoku. Gól na 2:0 jsme dostali smolně přímo z rohu a skóre tak pouze korigoval na konečných 2:1 pro Dříteč Jonáš Dymák. Druhou prohrou jsme si tak výrazně zkomplikovali šance na postup do bojů o medaile.

SK – Lázně Bohdaneč     5:3   (2x Kaluža, 2x Vondruška, Dymák)

Ve třetím utkání už jsme museli bezpodmínečně zvítězit, abychom měli ještě teoretickou šanci na postup ze skupiny. Bohdaneč jsme po většinu zápasu herně přehrávali, ale dovolili jsme soupeři vstřelit několik branek, čímž nám utkání rozhodně neulehčili a byli velmi nepříjemným soupeřem. Nakonec však kluci dosáhli vytouženého vítězství.

SK – Sezemice     3:0   (Kaluža, Smejkal, Vondruška)

V posledním utkání ve skupině nás čekali nevyzpytatelné Sezemice, které sice prohráli s LB, ale naopak porazili silnou Dříteč. Nečekalo nás tedy vůbec jednoduché utkání. Kluci však do zápasu vstoupili skvěle a po rychlých brankách Kaluži, Vondrušky a Smejkala bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto. Škoda je, že jsme poté nepřidali ještě další branky, protože šance na to kluci rozhodně měli.

Zápas o umístění o konečné 5. místo:

Do semifinále jsme nakonec bohužel nepostoupili (zřejmě zaslouženě) kvůli horšímu vzájemnému zápasu s Dřítčí. Ve skupině jsme tak skončili na celkovém třetím místě a čekal nás zápas o konečné páté místo. V tomto zápase nás čekal velmi pikantní soupeř – SK Pardubičky Zelení, kteří také jen tak tak nepostoupili do semifinále.

SK Žlutí – SK Zelení     2:3   (Dymák, Mikulecký)

Do zápasu jsme dobře vstoupili a po brance Ondry Mikuleckého vedli 1:0. Poté jsme však po několika individuálních chybách dovolili starším klukům skóre otočit na 3:1. Když na 2:3 z našeho pohledu snížil Jonáš, chvíli to vypadalo, že by se nám ještě mohlo podařit utkání zdramatizovat. Na to však už bohužel nezbyl ani čas, ani síly.

Hodnocení:

Celkově tak kluci obsadili šesté místo z deseti účastníků, což rozhodně není ostuda, ani žádný super výsledek. S ohledem na to, že kluci byli o rok (Matěj Kaluža o dva) mladší než soupeři (holky byly dokonce o dva, respektive tři roky starší), tak je to dobrý vklad do další práce. Bohužel jsme hned na úvod turnaje hráli s konkurenty o postup ze skupiny a kluci ještě nebyli tak rozehraní, aby byli schopni tyto týmy porazit a do semifinále postupit.

Velkou pochvalu si zaslouží Tomáš Vondruška, který byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

Jako vždy bychom chtěli poděkovat rodičům a divákům, kteří nás byli i přes lehce nepříznivé počastí podpořit opět v hojném počtu :)
 

Foto:

Děkujeme panu Dymákovi.

Zbylé fotografie: https://petrdymak.rajce.idnes.cz/Turnaj_PAMAKO_2.11.2019/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created 

Vložil: Radim Froš