Pardubičky - Letohrad 6 : 2 ( poločas 2 : 2 )

Vítězství po velkém obratu a vůli , nás drží na prvním místě tabulky krajského přeboru.

Střelci branek : Troják 3x , Žák 2x , vlastní

Sestava :  Mlateček

Svoboda , Zezulák , Hegyi , Kubista

Žák  ,  Svěrák  , Pečinka  , Tobeš

Zeman  , Troják

Střídání : Johanides ve 46 min. za Zemana , Bobek v 46 min, za Tobeše , Maršíček v 76 min. za Bobka , Pařízek v 81 min za Kubistu.

Dnešní utkání s týmem , který byl na 5 místě tabulky pro nás nezačalo dobře. Hned od úvodu nás soupeř přehrával důrazem a brzo šel do vedení 1:0. To proto , že střední obránci nezachytili vznikající akci a místo důrazného odkopu chtěl Zezulák odehrát míč fotbalově a soupeř do něho vlétl a v samostatném úniku loboval brankáře Mlatečka. Naše nedůrazná hra plná chyb v rozehrávce pokračovala , nebyli jsme schopni udržet míč v klidu na svých kopačkách a soupeř dál hrál svoji hru a hrozil rychlým přechodem do útoku po našich ztrátách míče. Po jedné takové ztrátě přišel další únik a opět lob přes vyběhnutého brankáře. Prohráváme 2:0. To už nevypadalo dobře. Běžela 33 minuta a nám se přeci jen podařilo soupeře dostat pod mírný tlak a hlavou nehlavou snížil Žaky na 1:2. Trochu nám narostla křídla a velmi aktivní Pečinka neustále zaměstnával soupeřovu obranu a vytvářel pozice pro své spoluhráče. Po jední takové akci se těsně před poločasem prosadil Žak podruhé , když ze strany proměnil únik a srovnal na poločasových 2:2.

Druhý poločas byl zcela v naší režii k velmi dobře hrajícímu Pečinkovi se postupně přidal Svěrky a Troják. Zklidnila se hra obrany a začala se nám dařit i kombinační hra. V 72 min. se trefil Troják po centru ze strany a otočil skóre na 3:2 v náš prospěch.. Netrvalo dlouho a bylo to 4:2 a opět u toho byl Troják a zase ze strany. To už soupeř šlapal jak se říká vodu a náš tlak sílil. Přišla další rychlá kombinace z pravé strany a po centru si hosté dali v 77 minutě vlastní branku. To už bylo 5:2 a náš tým dominoval. Bylo vidět zpousta pěkných akci a především Žaky mohl završit hattrick když po nejkrásnější akci utkání trefuje brankáře a následně míjí odkrytou branku. Po něm mohl zkompletovat hattrick také Troják . když trefuje spojnici šibenice. To co se mu však nepovedlo v 87 minutě neplatilo o 2 minuty později , když upravil povedenou tečí na 6:2.

Po dnešním utkání nutno říci , že nám nejdou první poločasy , ale máme sílu se zvednout a nepoložit se. Máme ještě problémy ze hrou do těla ale postupně se s tím během utkání srovnáváme. Těžíme z dobré kondice a soupeře většinou přehrajeme v druhém poločase. A v tom dnešním to bylo markantní. Chtěl bych vyzvednout Pečinku , který naběhal nebývalých kilometrů. Ve druhém poločase ti co přišli na hřiště oživili hru a našim dnes disponovaným střelcům Žakymu a Adamovi Trojákovi poskytli hodně dobrých přihrávek a možností ke skórování. Všichni tvoří tým a v tom jsme silní. Příští utkání nás čeká v Ústí nad Orlicí a pak je finále podzimu doma v posledním utkání s Libchavy.

Vložil: Stanislav Procházka