Skvělý druhý poločas body v Heřmaňáku nepřinesl

A-tým prohrál v Heřmanově Městci nejtěsnějším možným způsobem.

1 : 0 (1:0)

Branka: 9. Dvořáček. Rozhodčí: Bleša (Schmeiser, Linhart). ŽK: 1:0. Diváků: 200

SESTAVA

Zahradník - Froš, Luptovský, Čunderle (46. Havelka), Norek - Tuťálek, Svoboda T., Libánský, Zezulák, Jandera (18. Dojčán) - Šprachta

V první šanci utkání se objevili ve 4. minutě domácí, když se po secvičeném rohovém kopu dostal ke střele Motl, ale Zahradník jeho pokus dokázal lapit. V 9. minutě vyslal domácí Motl další povedenou ránu, kterou Zahradník vyrazil a následnou tvrdou střelu dokázal Svoboda vyhlavičkovat na rohový kop. Po něm ovšem zůstal zcela osamocený Dvořáček a hlavou otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 26. minutě se domácí objevili v další šanci, když hlavičkový pokus, po přímém kopu, jen těsně minul tyčku Zahradníkovi branky.

V 58. minutě se k odraženému míči dostal Libánský a střelou z první poslal svůj pokus jen těsně mimo tři tyče. O minutu déle střílel z vápna Svoboda, jeho pokus domácí obrana zblokovala k nohám Froše, jehož následný povedený centr nedokázal nikdo z hráčů protlačit do sítě. O další minutu déle stříle z 20 metrů Luptovský, ale i jeho křížný pokus jen o pár centimetrů minul domácí branku. Obrovský tlak pokračoval i nadále, když v 62. minutě dokázala domácí obrana zblokovat střelu Libánského na rohový kop. V 63. minutě vyslal tvrdou střelu levou nohou Tuťálek, jenže i jemu chybělo k úspěchu pár centimetrů. Za další minutu odcentroval Šprachta a zakončující Havelka ve skluzu branku minul. V 66. minutě se k odraženému míči za vápnem dostal Tuťálek, jenže místo střely do odkryté klece si míč ještě poposunul a z 100% šance nakonec nebylo nic. V 72. minutě se po individuální akci Norka dostal k míči Froš, ale jeho zakončení branku domácích vysoko přeletělo.  V Největší šanci utkání se v 76. minutě objevil Libánský, na kterého po centru Dojčána posunul míč Svoboda, jenže prvně jmenovaný dokázal nepochopitelně ze 2 metrů přestřelit zcela odkrytou branku...

Tomáš Mrázek, asistent trenéra:

„V Heřmaňáku se odehrál zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme se prakticky nedostali za polovinu hřiště a náš výkon byl mdlý. Ve druhém jsme ale předvedli jednoznačně nejlepší výkon podzimu a domácí jsme mačkali jako citron. Bohužel jsme nedokázali využít žádnou z obrovských šancí, když tu největší měl Libánský. Z jednoho metru dokázal přestřelit zcela odkrytou branku… Zápasu by slušela remíza, ne-li naše výhra. Jenže fotbal se hraje na góly a ty jsme vstřelit nedokázali. Za druhý poločas ale tým chválím.“

Vložil: Mrázek Tomáš