Starší dorost v Heřmaňáku.

Poklidná výhra 1:6.

V sobotu starší dorost zajížděl na půdu TJ Jiskra Heřmanův Městec, který se nachází v tabulce soutěže KP na posledním místě. Utkání mělo být již přípravou na další mistrovské utkání, které nás čeká v tuto sobotu doma s Holicemi, což bude podstatně náročnější a tento účel také naprosto splnilo.  

Náš tým začal velmi z ostra a hned ve 2 minutě po seběhnutí a centru Pařízka z pravá strany do vápna tečoval důrazný Ondruš, na to domácí gólman ještě stačil reagovat a balón vyrazil, avšak dobíhající druhá vlna konkrátně Žák pěkně umístěnou křižnou střelou rozvlnil síť 1:0 pro SK. Hned v 6 min opět aktivní Pařízek poslal kolmou průnikovou přihrávku na Svěráka, který běžel sám na gólmana a s přehledem a jemu patřičným klidem tuto příležitost využil 2:0 pro SK. Ve 14 min si Jáklis zahrál na Koubka, který si zauzloval obě nohy :-) čehož domácí útočník využil a korigoval stav na 1:2 pro domácí. Ve 21 min Kubista aktivně vybojoval balón, šel po levé straně do brejku a ve vápně napříč přihrával na Ondruše, který dorážkou přes domácího hráče upravuje na 3:1 pro SK (gól však posouzen jako vlastní). Ve 33 min při zahrání rohu na krátko Svěrák rozehrává na Tobeše ten zpět na Svěráka, který stříleným centrem posouvá míč do vápna a důraně nabíhající Žák svojí ocelovou hrudí vlní síť 4:1 pro SK. Krásný moment přišel v 37 min, kdy středem pole po krásné kombinační akci Svěrák - Pečinka posledně jmenovaný s přehledem po vyšachování středu pole a obrany uklízí plackou na 5:1 pro SK. S takovým to stavem končí i první poločas.

Druhý poločas se odehrával v duchu zaparkovaného parníku na straně domácích, ve který se proměnilo domácí mužstvo a ve velmi malé úspěšnosti proměňování připravených šancí. Za zmíňku stojí 62 min, kdy se k přímému kopu postavil Svěrky a s ledovým klidem ze 20 m vymetl pravou šibenici. Konečný stav 6:1 pro SK. 

Celkově s předvedenou hrou jsem spokojen, kluci přistoupili k tomuto utkání velmi koncentrovaně a svědomitě, zvláště v prvním poločase, i když se hrálo s posledním týmem tabulky. Pochvalu za předvedený výkon zasluhuje celý tým, včetně hochů z mladšího dorostu, kteří nám byli vypomoci a rozhodně se zde neztratili. Nyní se soustředíme již pouze na mistrovské utkání s Holicemi, které nás čeká již tuto sobotu v 10:15 na našem stadiónu v Pardubičkách, což bereme vždy jako malé derby. Všichni jste srdečně zváni. 

 

      

Vložil: Tomáš Svoboda