KM netradičně na UMT od 14:00

V sobotu 5.10. naši kluci odehráli další kolo krajské miniligy. Bohužel počasí nám nepřálo, zima a déšť nám prožitek ze hry znepříjemňovaly. Přesto si myslím, že se hrál celkem pěkný fotbal vůči podmínkám. Hra měla spád, hrálo se nahoru dolů a nejen naši svěřenci ukázali srdíčko a pořádnou bojovnost.

Nominace:

Antos, Brauner, Cermak, Dymak, Hanus, Kaluza, Machek, Mazal, Mikulecky, Semivan, Vodvarka, Vondruska

Pardubičky:Slatiňany

1:2

První zápas Pardubičky odehráli s jím známým a stejně dobrým soupeřem ze Slatiňan. Bohužel již v prvních minutách byla vidět branka, kterou bohužel vstřelil soupeř. Jestli důvodem byla nepřízeň počasí a ztuhlost hráčů či obavy z chyby to nikdo neví. Bohužel stav mluvil jasně v náš neprospěch a to 0:1 pro soupeře. Před koncem první půlky utkání byl krásnou přihrávkou vyslán do úniku Matěj Kaluža, který akci zakončil bravurně a srovnal na 1:1. Domácí tým dostal nový impuls a doslova odjezdil druhou polovinu. Hra se roztáhla a otevřela, hned se Pardubičky dostávali do vynikajících akcí kde bohužel zřejmě zapracovaly nervíky. Mohl tak rozhodnout v situaci jeden na jednoho Ondra Mikulecký, tak i Filip Machek, kdy zakončoval do prázdné branky a přestřelil. Nakonec po individuální akci soupeře v závěru utkání Pardubičky padly 1:2.

Pardubičky:Libchavy

5:2

Druhý zápas, kdy se ukázal známý válec z Pardubiček se odehrál s Libchavami. Stav utkání po individuální akci otevíral Robert Semivan a to tak, kdy při pressingu soupeře získal míč a taktak stihl špičkou píchnout míč kolem gólmana soupeře, vstřelený gól náramně slavil. Další krásný fotbalový moment předvedl ostrostřelec Hanuš, který z přímého kopu vstřelil gól a to v momentu, když se napřahoval rozestoupila se zeď soupeře, vystřelil mezi hráče, míč zaplaval vzduchem a zahučel do sítě. Stav byl v tu chvíli 2:0 pro nás. Bohužel soupeř se jen tak nenechal a dokázal srovnat na stav 2:2. V důležitou chvíli zabojoval ve sprinterském souboji Jonáš Dymák a ukázal svou obdivuhodnou rychlost, skóroval a vrátil nás opět do vedení. Další důležitý moment ustál Filip Machek, dostal krásnou přihrávku za hráče od Roberta Semivana a byl úplně sám před gólmanem a nekompromisně zakončil. Konec utkání byl za stavu 5:2 a brali jsme výhru.

Pardubičky:Horní Jelení

5:4

Poslední těžký zápas odehráli Pardubičky proti Hornímu Jelení. Zápas byl jedna velká přetahovaná. Skóre se neustále měnilo. Bylo vidět, že kluci už nemůžou to samé také soupeř. Pardubičky ukázali větší srdíčko a hlad po vítězství. Také se udělala změna v sestavě a to tak, že si posty prohodili Brauner a Vondruška. Hned to neslo své ovoce a prosadil se v záloze i Maty Brauner. V posledních minutách předvedli Pardubičky krásnou akci vystřihnutou jak z ligy mistrů, kdy krásnými přihrávkami rozebrali soupeře jako lego a rozhodli jednoznačně zápas. Zápas skončil v náš prospěch 5:4 a slavilo se druhé vítězství.

Střelci:

Hanuš 1 gól, Semivan 2 góly, Machek 2 góly, Kaluža 3 góly, Dymák 2 góly, Brauner 1 gól

Výtka:

S výkonem našich kluků jsem spokojen. Ukázali bojovnost, srdíčko a taky natrénovanou kondičku. Bohužel žádný zápas není nikdy dokonalý a musím pár věcí také vytknout. První věc je naše zakončování a střelba jako taková, chyběla mi střelba od obránců z dálky a zakončování útočníků je někdy silově přepálené. Někdy je méně prostě více a to je i u zakončování, mnohdy je lepší obstřelit placírkou gólmana k tyči než to s prominutím narvat nártem do něho. Druhá věc je roztažení formace na hřišti a v mnoha momentech se kluci sami sobě pletli a tahali to nakrátko po lajnách. Hřiště je dosti velké, hra by se tím otevřela a kluci by nemuseli tak fyzicky makat. Třetí a poslední věc je že z jednoduchých věcí děláme složité. Apeluji tímto na kličky na postu posledního a nebo zbytečné neefektivní kličky, patičky a parádičky v útoku. V jednoduchosti je krása a je lepší si pomoci o brankáře nebo spoluhráče a pěknými přihrávkami rozebrat soupeře než udělat nějakou zidanovku a přijít o míč, to radši zkazit přihrávku. I tak ještě jednou chci pochválit kluky za bojovnost a za výkon proti nelehkým soupeřům v tak ošklivém počasí. Všichni mají pochvalu at´ měli formu či ne, odmakalo se to.

vložil: Jakub Chládek
  

Vložil: Martin Svoboda