A-tým doma udolal Horní Ředice až po penaltovém rozstřelu.

vs.

SK PARDUBIČKY - FK HORNÍ ŘEDICE

3 : 3 (0:2)

5:4 na penalty

Branky: 49. Havelka, 71. Norek, 84. Jonáš - 19. Nevřala, 22. Fous, 75. Hrdý. Rozhodčí: Schmeiser (Suchomel, Rázek). ŽK: 1:2. Diváků: 150

SESTAVA

Zahradník - Luptovský, Münzberger, Čunderle (63. Libánský), Norek - Krejčí, Zezulák, T. Svoboda, Jonáš (86. Tuťálek) - Kříž (20: Froš), Šprachta (46. Havelka)

Jako první se v utkání představili hosté, když ve 3. minutě poslal Lát svoji střeu do břevna. O dvě minuty déle se do velké šance dostal na druhé straně Norek, ale křížná střela cíl nenašla. Ve 13. minutě se po zpětné přihrávce na vápno dostal k střele hostující Dujsík, ale branku vysoko přestřelil. V 15. minutě se do velké šance dostával T. Svoboda, ale nastřelil pouze brankáře. V 18. minutě se již poprvé měnilo skóre zápasu, když se křížnou střelou z levé strany prosadil Nevřala - 0:1. O tři minuty déle se situace prakticky opakovala a křížnou střelou zleva se tentokrát prosadil Fous - 0:2. Ve 26. minutě se do sólo úniku dostal Šprachta, jenže 100% šanci využít nedokázal. Ve 37. minutě poslal za obranu parádní míč Münzberger, jenže Šprachta v dalším zakončení opět selhal. Ve 41. minutě poslal do vápna míč Norek, u míče se objevil opět Šprachta a i tentokrát 100% šanci doslova zazdil a míč poslal mimo tři tyče. Ve 43. minutě pal Šprachta poslal přes celé vápno míč na Jonáše, jenž taktéž v zakončení na zadní tyči selhal.

Ihned po začátku druhé půle zatáhl Luptovský po pravé straně míč, odcentroval do vápna, kde si míč našel střídající Havelka a snížil na 1:2. V 64. minutě se ve velké šanci po centru Havelky objevil Froš, ale z dobré pozice poslal míč pouze do náruče hostujícího brankáře. Uběhla pouze minuta a po rohu Norka hlavičkoval z malého vápna Münzberger nad branku. O další minutu déle zkoušel štěstí technickou střelou Luptovský, ale brankář hostů s vypětím všech sil míč vyrazil. V 71. minutě si vzal míč Norek a po parádní individuální akci dokázal neméně povedenou střelou vyrovnat na 2:2. V 75. minutě pak muselo srdce každého fanouška zaplesat, když se k odraženému míči dostal na hranici 35 metrů hostující Hrdý a nádhernou střelou do levé šibenice vrátil hostům vedení - 2:3. V 84. minutě pak Norek poslal před branku parádní míč z rohového kopu, který si našel Jonáš a hlavou vyrovnal na konečných 3:3. Stejně jako před čtrnácti dny tak přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých jsme i tentokrát dokázali uspět, i když po větším dramatu, když největší zásluhu na bonusovém bodu nese brankář Zahradník, který dokázal zneškodnit tři pokusy hostů.

Tomáš Mrázek, asistent trenéra:

„Z derby jsme vydolovali dva body, nicméně opět jsme měli získat tři. Znovu, stejně jako v minulém domácím utkání s Českou Třebovou, jsme vyhořeli na neproměňování šancí. Hosté měli v první půli tři a dali dva góly, my měli šest loženek, ale na světelné tabuli svítila u našeho týmu nula. Ve druhé půli se hrálo jen na jednu bránu a po zásluze jsme vyrovnali. Jenže poté předvedl gólovou parádu hostující Hrdý, který z pětatřiceti metrů vymetl šibenici. Spravedlnost naštěstí nebyla slepá a duel po vyrovnání Jonáše dospěl alespoň do rozstřelu. V něm hrál hlavní roli brankář Zahradník, který se na penaltové střelce soupeře poctivě připravoval u videa, a tak máme druhý bod především díky němu.“

Petr Kopa, asistent trenéra Horních Ředic:

„Je škoda, že dvakrát neudržíme vedeni. Nakonec si odvážíme pouze bod. Opět jsme si totiž nepohlídali standardní situaci v závěru utkání. V penaltách měli více štěstí domácí.“

Vložil: Mrázek Tomáš