S takovýmto výkonem bychom nemohli hrát ani v okresním přeboru.

vs.

LANŠKROUN F.O. - SK PARDUBIČKY

8 : 1 (3:1)

Branky: 7., 47., 78., 82. a 88. Ptáček, 17. Savych, 19. Sita, 87. Popelář - 45.Libánský. Rozhodčí: Matoušek (Papežík, Halva). ŽK: 1:2. Diváků: 150

SESTAVA

Zahradník - Luptovský (62. Robovský), Čunderle, L. Svoboda, Norek - Froš (76. Kovárník), Zezulák, Libánský (67. Havelka), Tuťálek, Jonáš - Šprachta (85. Žák)

Hned v úvosu zápasu našel Luptovský za obranou Šprachtu, který uháněl na domácí branku zcela osmaocen, jenž po zaváhání nakonec ani nezakončil a z velké šance nebylo nic. V 7. minutě Libánský zpětnou přihrávkou našel pouze domácí hráče, kteří následného přečíslení 2 na 1 dokonale využili - 1:0. V 16. minutě se domácí dostali do další přečíslení a i tentokrát to skončilo gólovou radostí - 2:0. Uběhla pouze minuta a domácí po pardání kombinaci na jedne dotek zvýšili již na 3:0. Ve 26. minutě zazvonila za Zahradníkem, po střele z hranice vápna, tyč. Ve 42. minutě byl na středu hřiště faulován Tuťálek, hra ale pokračovala a po následném centru domácího hráče se proti zakončení Savycha vyznamenal skvělým zákrokem Zahradník. Ve 44. minutě se po zpětném centru Froše dostal k míči Libánský a jeho tečovaný pokus skončil rohovým kopem. Po něm se k míči dostal Jonáš a krásným centrem na zadní tyč našel Libánského, který snížil na 3:1.

Hned po 30 vteřinách druhé půle předvedl L. Svoboda obrovskou chybu, když místo přihrávky míč předržoval až o něj přišel a domácí v dalším přečíslení přidali čtvrtý gól - 4:1. V 76. minutě propadla stoperská dvojice a Ptáček v sólo úniku zvýšil na 5:1. Uběhla pouze minuta a domácí Savych krásnou technickou střelou na zadní tyč rozezvoněl brankovou konstrukci. V 82. minutě zahrávali domácí přímý kop, po kterém se pohodlně prosadil Ptáček - 6:1. V 87. minutě zahrával domácí tým rohový kop, Zahradník na centrovaný míč nedosáhl a Popelář hlavou zvýšil již na 7:1. O další minutu déle se domácí dostali do další brejkové situace a po centru z levé strany se na zadní tyči již popáté v utkání prosadil Ptáček - 8:1.

Tomáš Mrázek, asistent Pardubiček:

„Jako kašpaři bychom mohli klidně vystupovat v Národním divadle a alespoň tam by nám možná lidé zatleskali… Protože to, co jsme předvedli v Lanškrouně, je neomluvitelné. Před zápasem si jasně řekneme, co na soupeře hrát a jak k utkání přistoupit. Odezva? Po sedmnácti minutách a třech hrubých individuálních chybách, prohráváme 0:3. Když se poté probereme a na konci první půle snížíme, začne druhá půle a po dvaceti vteřinách je to po dalším neuposlechnutí pokynů 1:4. No a aby toho nebylo málo, polovina hráčů to zabalí a doslova se na to vykašle. A tak je z toho obrovská ostuda po výsledku 1:8. Někteří hráči by se měli velmi zamyslet nad tím, jak přistupují k práci v klubu, který pro ně dělá první poslední. Stát se tohle ve vyšší soutěži, začaly by lítat pěkně mastné pokuty…“

Vložil: Mrázek Tomáš