A-tým získal na domácí půdě další body, měly být ale tři.

5:4 po penaltách

Rozhodčí: Poláček (Pešek, Škorpík). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (65. Klumpar). Diváků: 110

SESTAVA

Zahradník - Luptovský (79. Robovský), Čunderle, L. Svoboda, Norek - Tuťálek, Krejčí, T. Svoboda, Jonáš (56. Froš) - Svatoň (22. Havelka (76. Buš)), Šprachta

První vážnější situace utkání byla k vidění ve 12. minutě, kdy Luptovského centr olízl břevno a následná hlavička Jonáše branku přeletěla. V 17. minutě odcentroval z levé strany Svatoň, na míč si naběhl Tuťálek, ale jeho hlavičku dokázal brankář hostů vyrazit na rohový kop. V 18. minutě se k rohovému kopu postavil Norek, dobrý centr lízl hlavou Krejčí a míč proletěl jen těsně vedle pravé tyče. O minutu déle vybojoval Svatoň míč před hostujícím brankářem, přenechal ho Šprachtovi, po jehož příhře střílel z 20 metrů Svoboda a jen díky skvělému zákroku brankáře České Třebové, zůstal stav utkání bezbrankový. Ve 22. minutě napřáhl ke střele Čunderle, tu jemně tečoval Krejčí patou a míč prosvištěl o pár centimetrů vedle pravé tyče. Ve 24. minutě protáhl hostujícího brankáře povedenou střelou Norek, z následného rohu pak Krejčí v obrovské šanci mířil hlavou vedle. Ve 30. minutě se k přímému kopu z pravé strany postavil Norek a jeho pokus o kousek minul břevno hostující branky.

V 55. minutě se po rohu Norka dostal k zakončení Svoboda a tečovaný pokus opět jen o kousek branku minul. V 65. minutě uviděl hostující Klumpar druhou ŽK a zápas tak pro něj předčasně skončil. Prakticky ihned po vyloučení se do velké šance dostal Šprachta, ale skvělého centru Luptovského využít nedokázal. V 70. minutě se pak ještě po centru z levé strany objevil ve velké šanci Havelka, ale i jeho hlavičkový pokus přesný nebyl.

Po nerozhodném stavu tak následoval penaltový rozstřel, ve kterém uspěli všichni naši hráči (Norek, T. Svoboda, Buš, Tuťálek a Šprachta). Naopak v poslední sérii hostující hráč branku netrefil, a tak bonusový bod zůstal na domácí půdě.

Tomáš Mrázek, asistent Pardubiček:

„Po delší době jsme předvedli velmi slušný a především bojovný výkon. Českou Třebovou jsme po celých devadesát minut jasně přehrávali, jenže jsme nedokázali využít ani jednu z šesti obrovských šancí. Bohužel. Spravedlnost ale tentokrát naštěstí nebyla slepá, a tak jsme si připsali alespoň bonusový bod po penaltovém rozstřelu. Pochválit musíme celý tým, který přistoupil k utkání tak, jak bychom si představovali.“

Vložil: Mrázek Tomáš